Tattoo Girl: Maxime Parker

Tattoo Models sie 14, 2020

Maxime jest modelką alternatywną, pisarką i miłośniczką zwierząt. Marzy jej się o otwarcie sanktuarium dla zwierząt. Swój pierwszy tatuaż zrobiła pierwszy mając 17 lat.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z tatuażami?

Swój pierwszy tatuaż zrobiłam mając 17 lat, w profesjonalnym studiu tatuażu, a nie jak większość moich rówieśników u kolegi w piwnicy. Rodzice wyrazili zgodę - oczywiście była to zachcianka, bo było to w tym czasie modne, ale zupełnie nieprzemyślane. Koleżanka ma to ja też chcę. Ten tatuaż jest już dawno przykryty innym (śmiech).

Ile masz tatuaży?

Nie wiem ile mam tatuaży. Jest ich tak dużo, że ciężko byłoby wymienić. Większość tatuaży coś dla mnie znaczy, ale mam też takie, których żałuję. Z czasem myślę, że mogłam o wiele dłużej poczekać i zastanowić się, co mi się podoba. Lepiej to zaplanować. Wpadłam w „wir tatuowania” i moim zdaniem nie jest to dobre. Trzeba mieć czas na przemyślenie, poczekać na inspirację i jeszcze kilka razy ją przemyśleć, bo ciało mamy jedno, a laser to bolesna przygoda.

Liczyłaś kiedyś ile wydałaś na nie pieniędzy?

Nie liczę pieniędzy, które wydaję na samodoskonalenie - zarówno ciała jak i umysłu. To inwestycja w siebie. Mimo, że polska kultura uznaje jedynie kształcenie, jako taką inwestycję, mi o wiele bliższe jest podejście Azjatów, gdzie liczy się zarówno praca nad ciałem (jego doskonalenie i upiększanie) jak i umysłem.

Czy uważasz, że ludzie z dziarami są sexy?

Uważam, że mężczyźni z tatuażami są bardzo sexy i o wiele ciekawsi. U kobiet, co innego postrzegam, jako ten pierwiastek. Mnie podobają się kobiety delikatne, filigranowe, naturalne i dziewczęce - taki mam gust. Kobieta z tatuażem, to kobieta z mocnym charakterem, stanowcza, zadziorna, choć oczywiście jest to niejednokrotnie mylące i jest zupełnie odwrotnie. Myślę, że mężczyzn pociągają takie kobiety, bo lubią pikanterię i wpisują się one w ich fantazje, więc dla wielu takie kobiety są sexy.

A czy przeszkadzają Ci w pracy? Musisz je np. zakrywać? Czy możesz je dumnie pokazywać?

Mam własną firmę, więc nie muszę się tym przejmować. Gdybym nadal pracowała w banku (jak kiedyś) to nie mogłabym sobie na to pozwolić. Zaskakują mnie młodzi ludzie, tatuujący sobie szyje i dłonie tak, jakby jutra miało nie być. Często odpowiadają, że tak naprawdę nie wiedzą jeszcze, co będą w życiu robić. Mamy takie realia a nie inne, że jednak w wielu miejscach pracy tatuaże w tak widocznym miejscu jak twarz, szyja czy dłonie są niedopuszczalne. Oczywiście nigdy nie wiemy, dokąd nas życie zaprowadzi, ale uważam, że nie powinno się ślepo podążać za modą. Zacząć jednak tatuować miejsca, które można zakryć w razie, czego, a te najlepsze zostawić sobie na później.

U kogo robiłaś dziary?

Tatuaże wykonywałam u wielu tatuatorów, polskich i zagranicznych.

A który bolał najbardziej?

Wszystkie tatuaże bolą, od dawna nie tatuuję się bez znieczulenia. Jednak mimo tego, najbardziej bolał na klatce piersiowej.

Na której części ciała nigdy nie zrobisz tatuażu? Dlaczego?

Nie podobają mi się tatuaże na klatce piersiowej u kobiet i to jest ten tatuaż, którego żałuję. Na pewno nie zrobię sobie tatuażu na twarzy.

Co Twoja rodzina, znajomi lub obcy ludzie myślą o Twoich dziarach?

Nie lubię pytań o znaczenie tatuaży, bo czuję się jakby ktoś pytał mnie o treść mojego pamiętnika. Fajnie, kiedy ludzie doceniają sztukę, choć osobiście nie lubię się afiszować ze swoimi tatuażami. Moja rodzina w większości tatuaży nie lubi i źle im się kojarzą. Co do ludzi, to zależy gdzie - w Polsce niestety nadal budzi to poruszenie, za granicą w ogóle tego nie odczuwam. Różnica, jaką zauważyłam jest bardzo kontrastowa - raz spotykam się z dużą otwartością, czego nie doświadczałam w takim stopniu, kiedy nie miałam tatuaży.

Jakie były najdziwniejsze pytania lub reakcje dotyczące Twoich tatuaży? Czy spotkałaś się z pozytywnym czy negatywnym odbiorem?

Ludzie sami zagadują o jakiś temat, pytają o różne rzeczy. Później się zastanawiam, dlaczego mnie…, bo ja raczej nie wyglądam w tłumie na osobę rozmową, a później dochodzi do mnie, że to pewnie dzięki tatuażom. Niestety przez tatuaże również spotykam się z dziwnymi sytuacjami, z którymi nie spotykałam się, kiedy ich nie miałam - chłodne traktowanie z ostentacyjnymi spojrzeniami na tatuaże lub mało poważne podejście, jako do np. do klienta.

Ilya Monzalevskiy

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.