Tattoo Men: Michał Waleszczyński-Lis

Tattoo Models wrz 04, 2020

Michał Waleszczyński-Lis to człowiek orkiestra. Ma 32 lata a przez ostatnie 5 lat grał główną rolę w serialu telewizyjnym. Obecnie czeka na premierę filmu "Asymetria" w reżyserii Konrada Niewolskiego przy produkcji, którego miał przyjemność pracować. Jest również odpowiedzialny za ring annoucing oraz kontakty z mediami dla gali walk na gołe pięści "Wotore". Hobbystycznie prowadzi kanał YouTube o grach wideo pt. „Do Diabła z Grami”.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z tatuażami?

Od najmłodszych lat podobało mi się zdobienie ciała w taki sposób. Zawsze naklejałem sobie tatuaże z gumy do żucia lub chipsów. Kiedy miałem 12 lat, podczas wakacji zrobiłem sobie tatuaż z henny i wtedy już wiedziałem, że będę miał kiedyś prawdziwe tatuaże. Pierwszy zrobiłem w wieku 17 lat i była to rycina Durera opleciona uroborosem na lewej piersi. Oczywiście musiałem zrobić cover tej dziary.

Co tam masz wydziarane?

Nosferatu na piszczelu. Po drugiej stronie łydki jest Gary Oldman z Draculi. Lovecraftową babcie na udzie, napis "overcome" na brzuchu. Śmierć na żebrach, kobiecą twarz w pajęczynie po prawej stronie brzucha a po lewej koszmarnego pająka. Klatka piersiowa jest połączona z gardłem i jest to kruk wychodzący z czaszki - wszystko to z pajęczyną w tle. Przez część pleców, kark oraz potylice przechodzi napis „Odi profanum vulgus”. Po lewej stronie szyi mam odwrócone oko boga wraz z wężami a po prawej uciętą głowę meduzy. Na prawym kciuku mam oko, na dłoni płaczącą krwią twarz. Prawa ręka jest black workiem z białymi motywami, Santa Muerte, wiedźmy i inne wesołe tematy. Lewa ręka jest utrzymana w klimacie religijno-bluźnierczym. Mam też literę "A" na lewej stronie głowy oraz Borutę na środkowym palcu.

Liczyłeś kiedyś ile wydałeś na nie pieniędzy?

Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach. Wydałem już sporo.

Czy Twoje tatuaże mają dla Ciebie jakieś znaczenie? Czy po prostu fajnie mieć tatuaże?

Część z nich ma znaczenie część nie. Myślę, że tak jaku większości wytatuowanych ludzi.

Czujesz się dzięki nim bardziej sexy? I czy uważasz, że ludzie z dziarami są sexy?

Nigdy się nie zastanawiałem czy tatuaże są sexy czy nie. Są dla mnie naturalne.

A czy przeszkadzają Ci w pracy? Musisz je np. zakrywać? Czy możesz je dumnie pokazywać?

W momencie, w którym robiłem tatuaże w widocznych miejscach wiedziałem, że mogę mieć problemy na drodze zawodowej. Jednak to dzięki nim byłem na tyle zdeterminowany, żeby powoli stawać się sam sobie żeglarzem i okrętem. Myślę, że najważniejsza w tym jest świadomość dokonywanej decyzji a z tym z tego, co widzę dzisiaj szczególnie po młodzieży to bywa z tym różnie. Mam pracę, w której mogę pokazywać swoje tatuaże.

U kogo robiłeś dziary?

Artystów, którzy mnie tatuowali było sporo. Wymienię tych, których polecam: Łukasz Sokołowski, Lipa z Duchy Tattoo, Mateusz Wolski Wlk., Zeus z Almatea Tattoo, Maras z Black Rose Tattoo, Marcin Stefaniuk Stefan, Ania z Well Done Tattoo. W Polsce jest bardzo dużo dobrych tatuatorów i ma nadzieję, że dane mi będzie jeszcze kilku odwiedzić.

Z którego jesteś najbardziej dumny?

Jestem dumny ze wszystkich tatuaży, które mam, ponieważ wszystkie stanowią o jakimś etapie mojego życia.


A który bolał najbardziej?

Nigdy nie skupiam się na bólu i nigdy nie rozumiałem tego całego zamieszania wokół bólu przy tatuowaniu. Uważam go za część procesu. Zauważyłem, że im więcej tatuaży tym bardziej stają się bolesne.

Na której części ciała nigdy nie zrobisz tatuażu?

Nie zastanawiałem się nad tym. Na razie nie ruszam twarzy.

Co Twoja rodzina myśli o Twoich dziarach?

Uważam, że nikt z nas nie przeżyje życia i powinniśmy sami decydować o tym jak chcemy wyglądać. Rodzina akceptuje moje tatuaże bo jak miałaby nie akceptować? Jeżeli chodzi o osoby trzecie to spotkałem się zarówno z pozytywnymi jak i negatywnymi reakcjami.

Czy masz plany na nowe tatuaże lub może piercing?

Modyfikacje i piercing to totalnie moja bajka. Niedługo robię kolano u Łukasza Sokołowskiego a później zobaczymy.

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.