Tatuaż a słońce

Codzienna ekspozycja na słońce powinna być umiarkowana i kontrolowana, tak radzą wszystkie poradniki. Jego nadużywanie wpływa niekorzystnie na zdrowie. W przypadku tatuaży, szczególnie świeżych, trzeba podejść do tematu bardziej rygorystyczne. Trzeba wiedzieć, że słońce to naturalny wróg tatuaży i żaden tatuaż nie powinien być wystawiany na długie działanie promieni ultrafioletowych.

Skóra pod wpływem promieni słonecznych nagrzewa się, co pobudza do działania krwinki znajdujące się w pobliżu barwnika wprowadzonego pod skórę. Przyśpiesza to stopniowe blaknięcie tatuażu, kolory robią się  jaśniejsze i mniej ostre. Najbardziej narażony na blaknięcie jest żółty, złoty, zielony i biel.  Skutki takiej ekspozycji na słońcu zauważymy po latach, nie od razu.

Nowy tatuaż a opalanie

Obowiązuje całkowity zakaz wystawiania tatuażu na działanie promieni słonecznych w pierwszych tygodniach po jego zrobieniu. Korzystanie ze słońca jest możliwe po zastosowaniu zabezpieczenia w postaci środka przeciwsłonecznego. Może on jednak zawierać składniki wpływające na przedłużenie gojenia i dlatego tak ważne jest aby poczekać z ekspozycją do całkowitego zagojenia skóry.

Pielęgnacja tatuażu latem

Tatuaż goi się około cztery tygodnie. Po tym okresie zalecane jest stosowanie kremów przeciwsłonecznych na odsłoniętą skórę – przez cały rok z filtrem SPF 20, latem SPF 50. Podczas kąpieli wodnych zalecane jest stosowanie kremów wodoodpornych. Średnia odporność takich kremów wystarcza na 40 min pływania.

Pamiętaj też o kosmetykach ochronnych również zimą i w pochmurne dni, a szczególnie gdy jesteś w górach lub na terenie zaśnieżonym.

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.