Alkohol a tatuaż

Co najmniej dwadzieścia cztery godziny przed planowanym zabiegiem należy powstrzymać się od picia alkoholu. Nie jest to przecież wielkie poświęcenie, a na pewno będzie miało wpływ na jakość tatuażu w przyszłości. Alkohol niekorzystnie wpływa na gęstość krwi, rozrzedzając ją i już na wstępie powoduje gorszej jakości dzieło. Do tego dochodzi słabsze gojenie i w ekstremalnych przypadkach brak odpowiedniej pielęgnacji, jeśli dopadnie nas kac…

Alkohol przed tatuowaniem

Alkohol rozrzedzający krew powoduje, że wypływa ona znacznie intensywniej nawet z małego skaleczenia. Może to doprowadzić do rozcieńczenia atramentu, który zamiast pozostać pod skórą będzie wypływał na powierzchnie. Taki tatuaż może szybko stracić intensywność koloru, może dojść do przerwania ciągłości linii i wypełnienia. Może również być potrzebna dodatkowo sesja, co oczywiście będzie miało wpływ na nasz portfel…

Czy wypicie alkoholu przed robieniem tatuażu zmniejsza ból?

Wpływ alkoholu na odbieranie bólu jest indywidualnym odczuciem. U niektórych może zmniejszać ból podczas tatuowania, a u innych wręcz odwrotnie, spotęguje go. Jeśli boimy się bólu, lub w trakcie sesji odczuwamy go zbyt mocno, poprośmy tatuatora o środek znieczulający lub kupmy go sami przed wizytą.

Czy można wypić alkohol po zrobieniu tatuażu?

Powstrzymanie się od picia alkoholu przed wizytą w studiu tatuażu, oznacza również abstynencję po jego wykonaniu. Powinniśmy poczekać ze spożyciem co najmniej czterdzieści osiem godzin, bo w tym czasie zachodzą w naszym ciele najważniejsze mechanizmy naprawcze. W tym okresie alkohol w naszej krwi może wydłużyć czas i intensywność krwawienia, wpływając na dłuższe gojenie i ułatwiając złapanie infekcji.

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.