Pierwszy tatuaż

Do decyzji o tatuażu na ciele trzeba dojrzeć i mieć pełną świadomość, że jest on na całe życie. Jeżeli czujesz, że wiesz co robisz, przeanalizowałeś wszystkie za i przeciw, zacznij myśleć o wyborze studia, wzoru i miejsca w którym chcesz mieć wykonany tatuaż.

Tatuator powinien mieć miał odpowiednie kwalifikacje, przejrzyj jego galerie prac. W ten sposób możesz upewnić się co do jakości wykonywanych tatuaży.

Wybierając wzór pamiętaj, że będziesz go oglądał codziennie. Zdecyduj sam co chcesz mieć na ciele, nie sugeruj się zdaniem i  upodobaniami innych, czy też obecnie panującą moda np. na cytaty, róże (które często wychodzą jak kapusta). Wybierz swój wzór z rozwagą, aby uniknąć wytatuowania sobie motywu, który będzie Ci się podobał tylko przez pierwsze dni.

Nie pij alkoholu

Dwadzieścia cztery godziny przed zabiegiem nie powinno się spożywać żadnych napojów alkoholowych. Alkohol rozrzedza krew, powodując już na wstępie gorszej jakości tatuaż.

Narkotykom mówimy zdecydowane NIE

Kokaina czy amfetamina powodują nadpobudliwość (ciężko nam będzie usiedzieć w miejscu) oraz problemy ze zwiększonym krwawieniem.

Nie zażywaj leków rozrzedzających krew i przeciwzakrzepowych.

Jeśli chorujesz i musisz brak leki rozrzedzające krew najlepiej skonsultuj się z lekarzem, który dokona modyfikacji leczenia przeciwkrzepliwego na czas wykonywania tatuażu.

Nie przychodź głodny ponieważ

Wykonanie nawet średniej wielkości tatuażu może trwać kilka godzin. Będąc głodny będziesz bardziej drażliwy, trudno będzie Ci się rozluźnić. Zjedzenie nawet czegoś małego podniesie poziom glukozy we krwi i ułatwi wytrwanie do końca dzieła bez niepotrzebnej irytacji.

Wyśpij się

Brak snu spowoduje rozdrażnienie w ciągu dnia czyli nieświadome napięcie mięśni. Dobrze jest wyspać się przed sesją aby Twoje mięśnie nie były niepotrzebnie spięte.

Nie opalaj się przed tatuażem

Unikaj słońca, które może spowodować wysypkę, a nawet poparzenia skóry. Takie miejsca nie nadają się do tatuowania do momentu wygojenia.

Ogol tatuowane miejsce

Zrób to dzień wcześniej ponieważ skóra po goleniu może być podrażniona i możesz odczuwać  pieczenie.

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.