Najczęstsze wątpliwości na temat tatuaży

Zainteresowanie trwałym zdobieniem ciała z biegiem lat nie zmalało, nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Jednak wokół tatuaży narodziło się wiele nieprawdziwych informacji. Na przeróżnych forach internetowych, jak grzyby po deszczu, wyskakują coraz to nowsze fakty i mity o tatuażach. Ludzie piszą, pytają, czują się zagubieni, nie są do końca zorientowani w temacie.

Kolorowe tatuaże bledną z czasem i wymagają poprawek

Kolorowy tatuaż zrobiony w porządnym studio tatuażu, z użyciem dobrej jakości tuszu, z pewnością nie będzie wymagał poprawek. Należy jednak o niego cały czas dbać tj. codziennie wmasowywać krem lub balsam, nie wystawiać go nadmiernie na słońce. Ponadto kolorowy tatuaż zawsze wygląda bardziej intensywnie na jasnej skórze.

Przed i w dniu tatuowania nie wolno spożywać alkoholu

24 godziny przed tatuowaniem nie powinno się spożywać alkoholu. Podobnie jest po zabiegu. Alkohol może nasilić krwawienie podczas tatuowania, a także utrudnić jego gojenie.

Przyjdź najedzony i wypoczęty

Zabieg tatuowania jest dość meczący (szczególnie taki trwający ponad 5 godzin) zarówno dla tatuatora jak i osoby tatuowanej. Dlatego tak ważne jest aby przed wizytą wypocząć, porządnie się wyspać i nie przychodzić  na czczo.

Świeży tatuaż nie powinien być wystawiany na słońce ani na solarium

Lato nie jest najlepszą porą na wykonanie tatuażu. Nie powinno się go wystawiać na słońce dopóki skóra się całkowicie nie zagoi.

Tatuator nie zrobi tatuażu bez wcześniejszego umówienia

Na wykonanie tatuażu w dobrych studiach tatuażu czeka się najczęściej kilka tygodni, w niektórych nawet pół roku. Decydując się na „coś” większego zaplanujmy to z wyprzedzeniem i zróbmy rezerwację. Tatuaż „od ręki” jest jedynie możliwy przy małych dziarach.

Nie istnieje coś takiego jak tatuaż tymczasowy

Nie ma czegoś takiego jak tatuaż tymczasowy. Tatuaż może wyblaknąć, zrobić się zielony,  wypukły. Wszystko to jednak zależy od tego jak będziesz o niego dbał. Pamiętaj, że żądne poważne studio nie wykonuje tatuażu tymczasowego. Jeśli rozważasz taką opcję, to oznacza, że nie jesteś do końca zdecydowany.

Ból podczas tatuowania nie jest taki straszny ale boli…

Ból zależy głównie od tatuowanego miejsca. Okolice pachwin i kości są najbardziej bolesne. Miejsca gdzie mamy więcej „ciałka” bolą najmniej. Tatuowaniu towarzyszy pieczenie i uczucie gorąca w tatuowanym miejscu. Ciężko porównać ból podczas tatuowania do jakiegokolwiek innego…to tak jakbyś cyrklem rysował po skórze. Im więcej, dłużej i w kolorze tym intensywniej czuć ból.

Po wykonaniu tatuażu nie wolno korzystać z basenu

Po wykonaniu tatuażu nie wolno korzystać z basenu ani solarium. Musimy z tym zaczekać aż przestanie się złuszczać.

Tatuator nie wykona każdy wzór jaki zażyczy sobie klient

Tatuator nie wykona tatuażu o obraźliwej treści i formie. Sporo tatuatorów w Polsce odmawia tatuowania dłoni, twarzy oraz sfer intymnych.

Nie trzeba mieć 18 lat aby zrobić tatuaż

Aby osoba niepełnoletnia mogła wykonać tatuaż potrzebna jest pisemna zgoda rodziców/opiekunów prawnych.

Duże tatuaże wykonuje się w kilku sesjach

Tatuaże zajmujące duże powierzchnie ciała rozkłada się na kilka sesji. Na czas wykonania tatuażu ma też wpływ to czy będzie on w kolorze. Jedna sesja trwa zwykle 4-6 godzin, w zależności o tego ile damy radę wytrzymać. Wykonanie np. całego rękawa zajmuje zwykle 3-6 kilkugodzinnych sesji.

Ceny tatuaży, nawet najmniejszych, zaczynają się od 250-300zł

Niektórzy myślą, że wykonanie malutkiego tatuażu (np. 3x3cm) będzie kosztować około 50 zł. Niestety nie, nawet za najmniejszy tatuaż zapłacimy ok. 300 zł. Wynika to z przygotowania nowych igieł, tuszy itp. Za 50 zł możecie zrobić sobie w lato tatuaż z henny.

Nie zrobisz tatuażu bez wpłaty zaliczki

Zaliczka jest formę gwarancji, że dana osoba pojawi się w ustalonym terminie. Wynosi zwykle 100 zł.

Prześwietlenie RTG nie ma wpływu na tatuaż

Rentgeny nie mają wpływu na tatuaż. Nic się nie dzieje z tuszem.

Rezonans magnetyczny ma wpływ na tatuaż

Uprzedź swojego lekarza o posiadanym tatuażu, jeśli znajduje się on w miejscu, które będzie prześwietlane. Badanie rezonansem magnetycznym może podgrzać tusz, powodując poparzenia skóry oraz wpłynąć na jego obraz. Wystarczy przykryć tatuaż kawałkiem mokrego materiału.

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.