Birka Historical Tattoo Fest. Wikingowie, tatuaż i tradycja: 6-9 czerwca 2024 r.

Na czasie maj 25, 2024

Zapraszamy serdecznie na drugą edycję Birka Historical Tattoo Fest, która odbędzie się w dniach 6-9 czerwca 2024 roku w pierwszym mieście Wikingów, położonym na malowniczej wyspie Birka w Szwecji.

To wyjątkowe wydarzenie będzie okazją do spotkania z czołowymi światowymi artystami ze sceny tatuażu historycznego, nordyckiego, celtyckiego, bałtyckiego, prehistorycznego oraz ornamentalnego. Pracują oni różnymi metodami, włączając w to tradycyjne techniki takie jak hand poke oraz hand tapping, jak również nowoczesne podejścia elektryczne.

- Oprócz możliwości zdobycia unikalnych tatuaży, uczestnicy festiwalu będą mieli okazję zanurzyć się w życiu Wikingów. Będzie można przeczytać runy, zakupić ręcznie wykonane repliki i dzieła sztuki stworzone przez rzemieślników i artystów, wziąć udział w historycznej wycieczce po wyspie i grobach Wikingów z przewodnikiem, a także skosztować wyśmienitej kuchni w lokalnej restauracji - mówi Żaneta Reliszko, organizatorka Birka Historical Tattoo Fest.

Podczas festiwalu będziecie mieli również okazję posłuchać wspaniałej muzyki folkowej i średniowiecznej w wykonaniu zespołów Daj Ognia oraz Javaryna. Ponadto, zaplanowano warsztaty na temat tkanin, tkactwa, ozdób oraz odwiedzicie średniowieczną świątynię.

- Nasza impreza to nie tylko okazja do zdobycia unikalnych tatuaży, ale także wyjątkowa podróż w czasie, pozwalająca na odkrycie kultury i tradycji Wikingów oraz innych starożytnych cywilizacji. Nie przegapcie tej niepowtarzalnej okazji! - dodaje Veronica Björkman z Birka Historical Tattoo Fest.


Prezentacje poszczególnych artystów tatuażu i rzemieślników znajdziecie na Instagramie oraz Facebooku. Bieżące informacje w wydarzeniu FB.

Godziny otwarcia dla zwiedzających:
Czwartek (6.06) - sobota (8.06) - 11:00 – 20:00
Niedziela (9.06) - 11:00 – 16:00

Bilety dostępne [TUTAJ]

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.