Bydgoszcz: Wystawa pt. "Zaplecze" - 20.09-09.10.2023 r.

Na czasie wrz 20, 2023

Wystawa przedstawia prace artystów z branży tatuażu, które stanowią osobną część ich twórczości, bardziej lub mniej nawiązującą do stylistyki, w której poruszają się, tworząc projekty na skórze. Wernisaż wystawy odbędzie się 20 września 2023 r. o godz. 17:00 w MCK Bydgoszcz przy ul. Marcinkowskiego 12-14. Wstęp wolny.


- Pomysł powstał już dawno, jednak natłok pracy tatuatorskiej skutecznie hamował jego realizację. Podczas jednego ze spotkań zorganizowanego z inicjatywy stowarzyszenia Inked Earth z kolegami i koleżankami z branży podzieliłem się nim i uzyskałem pozytywne reakcje. Postanowiłem działać. Odezwałem się z tym pomysłem do artystów z województwa i udało się zebrać konkretną ekipę tatuażystek i tatuażystów, których prace będzie można zobaczyć. Będzie to przekrój różnych technik - od malarstwa olejnego, przez różne media graficzne po fotografię. Chcemy pokazać tym wydarzeniem, że branża tatuażu ma w tym obszarze również wiele do zaoferowania - tłumaczy Janusz "Szerszeń" Więckowski z Bydgoszczy.

Agnieszka "One Love Art"

Na co dzień pracuje w studiu Szerszeń. Łączy w swoich dziaraniach realizm i bajkowe motywy zarówno w kolorze, jak i w szarościach. Możecie odwiedzić ją zarówno w celu wykonania tatuażu, jak i spotkać na zajęciach latino, które prowadzi w jednej z bydgoskich siłowni. Charakteryzuje ją miłość do świnek, nietoperzy i tańca. Obrazy, które maluje, to głównie prace wykonane aerografem, ale również akryle i oleje. Jej ostatnią pasją są customowe kurtki jeansowe.

Janusz "Szerszeń" Więckowski

Tatuator i właściciel Studia Szerszeń, zdobywca wielu nagród na zagranicznych oraz polskich konwentach. Poza tatuażem tworzy również prace wykonane farbami olejnymi, akrylami, flamastrami oraz graffiti. Współpracował z marką odzieżową BDB. Był jurorem w jednej z najbardziej prestiżowych konwencji w Polsce - Tattoofest Convention w Krakowie, w kategorii "newschool". Działa aktywnie w stowarzyszeniu Inked Earth.

Julia

Studiowała ilustrację w Kijowie i ukończyła projektowanie graficzne na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Uwielbia tworzyć kompozycje na ciele, łącząc tatuaże o różnych rozmiarach i stylach, na przykład fineline z kaligrafią. Jej szczególną pasją są motywy związane z aniołkami.

Sergiusz Serio

Tatuator, grafik, graficiarz, autor murali – człowiek zajarany szeroko pojętą twórczością. Początki jego działalności sięgają 2004 roku i ściśle związane są ze sceną graffiti i street artu. Z wykształcenia jest technikiem ds. organizacji reklamy i dekoratorem wnętrz. Jego prace to głównie geometryczne kompozycje przełamane dynamiczną surowością pędzla i farb w sprayu. Głównymi nośnikami jego prac są przede wszystkim płótna oraz mury różnych rozmiarów. W jego portfolio znajdują się również prace tworzone za pomocą drukarki 3D oraz różnego rodzaju instalacje.

Patryk Hilton

Najbardziej rozpoznawalny reprezentant tej sztuki pochodzący z Bydgoszczy. Jego styl to tradycjonal i oldschool, a na swoim koncie ma co najmniej kilka flagowych wzorów, takich jak pejzaże, sztylety czy kolorowe motyle. Jest zdobywcą wielu nagród w kategorii tatuażu tradycyjnego. Patryk współpracował z wieloma markami modowymi, łącząc swoją pasję do rysunku ze streetlifem. Miał okazję tworzyć projekty dla marek takich jak Levi’s, Medicine czy Kubota.

Damian Kwiatkowski

Przez wiele lat prowadził własne studio w Anglii. Obecnie pracuje w bydgoskim Studiu Szerszeń. Poza tatuażem zajmuje się również malarstwem olejnym oraz rysunkiem, przy czym głównym tematem jego prac są portrety.

Nikita Katrakov

Swoją karierę w branży tatuażu rozpoczął w 2012 roku. Dodatkowo prowadzi seminaria, gdzie dzieli się swoją wiedzą na temat malarstwa olejnego.

Andrzej Kaczmarek

Od dziecka zafascynowany tatuażem. Pierwsze kroki w zawodzie stawiał w 2000 roku. W 2009 roku otworzył Studio Scarlett, które stało się integralną częścią miejskiego krajobrazu artystycznej sceny. Przez wiele lat eksplorował niemal każdy styl tatuażu, poszukując tego, co go najbardziej inspiruje. Aktualnie w jego projektach dominują neo-tradycyjne motywy, koncentrujące się na konturze i detalach. To główny kierunek, którym się teraz zajmuje, choć nie zaniedbuje również realizmu czy klimatów darkside. Poza tatuażem w ramach swojej działalności artystycznej poświęca dużo czasu na fotografię.

Davee Blows

Urodzony w 1985 roku, jest tatuatorem, nomadem i podróżnikiem. Zdobywał doświadczenie tatuatorskie w ponad sześćdziesięciu krajach, będąc jednym z trzech ludzi w branży, którzy tatuażowali na wszystkich siedmiu kontynentach. Jest laureatem ponad 30 nagród na festiwalach w Europie i Azji. Pasjonuje się tatuażem artystycznym od 2001 roku, a w wolnych chwilach maluje obrazy i graffiti.

Sebastian "Setka" Tkaczyk

Urodził się w 1983 roku w Bydgoszczy i jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zajmuje się artystycznym malowaniem na ścianach, pojazdach, blachach, płótnach oraz innych różnych powierzchniach. Pod koniec szkoły podstawowej zafascynował się kulturą hip-hop, co skierowało go w stronę graffiti i miało ogromny wpływ na jego życie artystyczne. Do dziś malowanie ścian i tworzenie dużych formatów stanowi jego ulubione pole działania obok tatuażu. Połączenie farb i sprayu z tradycyjnymi technikami malarskimi, uzupełnione o aerograf, dało mu zupełnie nowe możliwości twórcze.

Adam SOAP Kłodziński

Urodzony w 1981 roku w Bydgoszczy, jest artystą działającym od 1996 roku w środowisku graffiti i street artu. Jego prace są bardzo rozpoznawalne zarówno w Polsce, jak i Europie. Przez wiele lat mieszkał na terenie Anglii, gdzie odniósł duży sukces w tamtejszych galeriach street artowych. Od wielu lat współpracuje w duecie z Sebastianem "Setka" Tkaczykiem, jest współzałożycielem grupy Sick Crew.

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.