Pierwsze "Dead Body Seminar by Lukas Smyku" za nami

Na czasie gru 16, 2020

Chcąc podzielić się swoją wiedzą, którą zdobywał przez 15 lat tatuowania i 10 lat czynnego uczestnictwa w konwencjach tatuażu Smyku, kreujący swój własny styl, jakim jest horror fantasy, zorganizował w miniony weekend wydarzenie „Dead Body Seminar by Lukas Smyku”.

Dead Body Seminar by Lukas Smyku było podzielone na dwa dni. Pierwszego dnia odbyła się część teoretyczna, na której Smyku opowiedział o wszystkich najważniejszych zagadnieniach w tatuażu:

1. Od pomysłu do projektu
2. Dopasowanie wzoru do anatomii ciała podstawą dobrego tatuażu
3. Dobór prawidłowego sprzętu
4. Dobra kolorystyka
5. Kolory - z czym je mieszać i jak solidnie wbić
6. Miękkie przejścia
7. Pierwszy i drugi plan
8. Co podczas i co po zabiegu
9. Budowanie portfolio, wykonanie dobrych zdjęć
10. Rozmowa z klientem, jak robić swoje.

Drugiego dnia natomiast miała miejsce praktyka z powyższych zagadnień podczas sesji, w trakcie której powstawała kolorowa praca na modelu.

- Uważam, że dobra metoda, to chwila na przemyślenia a drugiego dnia możemy zobaczyć jak sprawdza się to w praktyce. Dzielenie się wiedzą zawsze uważałem za wielkie wyróżnienie dla mnie, jako artysty, uwielbiam motywować innych i obserwować jak wykorzystują to w swoim warsztacie pracy, dlatego też moje seminaria staną się wydarzeniem cyklicznym. Współpracuje z wybitnymi artystami, gdzie każdy z nas pracuje w innym stylu, dlatego Dead Body Tattoo Seminar będzie miało tak ciekawy i zróżnicowany program dotyczący tatuażu kolorowego, czarno-białego realizmu jak i również chcemy wyjść na przeciw grupie początkującej, która chce zacząć swoją przygodę z tatuażem. Takie spotkania odbędą się również w przyszłości – wyjaśnia Lukas Smyku z Dead Body Tattoo.

O tym jak ważnym etapem w rozwoju artystycznym są takie szkolenia zapytaliśmy uczestników Dead Body Seminar by Lukas Smyku.

- Ja powiem szczerze, że są to tak proste rady a tak złote, że byłem w szoku jak to może wpłynąć na moje postrzeganie wielu rzeczy. Zacząłem zupełnie inaczej myśleć. Na sukces składa się wiele czynników, które trzeba razem połączyć no i ciężka praca. Ogromny kop do przodu widząc jak Smyku buduje tak ogromną kompozycję i to jak to masakrycznie ekstra wygląda. Profesjonał w każdym calu, było świetnym doświadczeniem brać w tym udział, bo chce się po takim seminarium więcej i więcej. Super podejście, bo nie tylko teoria i omawianie przy tatuażu, ale też indywidualne podejście do każdego. Smyku mnie zainspirował aby dążyć do zaplanowanego celu. Już mam plan na siebie, który chcę zrealizować w najbliższym czasie, wiem, że to może potrwać, ale chce wykorzystać to, czego się dowiedziałem. No i tylko czekać aż znów konwencje ruszą. Ocena 12/10 – opowiada Mikołaj Ceglarek z Kościan.

Fakt, że warto rozwijać się niezależnie od etapu swojej artystycznej kariery potwierdza Szymon Szumala, właściciel Golden Watch Tattoo w Kielcach, artysta o ugruntowanej pozycji w branży tatuażu, słynący z niesamowitych kolorowych i realistycznych prac.

- Osobiście miałem dwa powody, dla których wziąłem udział w seminarium. Pierwszy i najważniejszy to - obojętnie na którym etapie swojej kariery jesteś nie możesz zrezygnować z nauki i progresu. Obecna sytuacja zabrała nam możliwość spotkań, wymiany doświadczeń i fajną alternatywą na to są seminaria. Osobiście cenie Smyka za jego twórczość i ciągle dążenie do poprawy, podnoszenia jakości prac. Drugi powód to - sam chce zająć się prowadzeniem seminarium w Kielcach, a wiedziałem, że Smyku ma większe doświadczenie w tej kwestii. Wracając do samego seminarium mega atmosfera żadnych tajemnic i polecam każdemu głównie pracującym w kolorze – podsumowuje Szymon Szumala.

Najbliższe godne uwagi seminaria odbędą się w lutym 2021 roku w Szczecinie. W weekend 20-21 lutego 2021 odbędzie się seminarium organizowane jest przez słynącego z tatuaży o tematyce gwiezdnych wojen, Jacka Galana - tatuażystę z 15-letniem doświadczeniem w branży. Seminarium jest 2 dniowe i skierowane jest do tatuatorów zaawansowanych. Fachową wiedzę przekaże Jack Galan oraz goście specjalni Marek Haras i Max Pniewski. Tydzień później tj. 27 lutego 2021 odbędzie się kolejne seminarium "Dead Body Seminar by Lukas Smyku". Polecamy!

Seminarium z tatuażu kolorowego - Jack Galan: 20-21.02.2021
Seminarium organizowane jest przez Jacka Galana, tatuażystę z 15-letniem doświadczeniem w branży. Seminarium jest 2 dniowe i odbędzie się Silver Hotel w Szczecinie. Skierowane jest do tatuatorów zaawansowanych. DZIEŃ 1 9:00-12:00 - Teoria - przygotowanie wzoru pod tatuaż, jego kontrast, jaskrawość i…

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.