Gdańsk Tattoo Konwent: Po raz pierwszy w historii trzydniowy festiwal tatuażu!

Na czasie lip 08, 2024

W weekend 26-28 lipca Gdańsk ponownie stanie się polską stolicą tatuażu za sprawą Tattoo Konwent, który po raz pierwszy w swojej historii potrwa aż trzy dni! Tegoroczna edycja obfituje w atrakcje, które przyciągną zarówno miłośników tatuażu, jak i osoby zainteresowane szeroko pojętą sztuką alternatywną.


Spektakularne pokazy i konkursy tatuażu

Tattoo Konwent to przede wszystkim święto tatuażu, podczas którego 400 tatuatorów zaprezentuje swoje unikalne style i techniki. Uczestnicy festiwalu będą mogli nie tylko podziwiać artystyczne dzieła, ale także wziąć udział w konkursach, gdzie najlepsi tatuatorzy zawalczą o tytuł autora najlepszego tatuażu. Przewidziano aż 28 różnych konkursów, w których zgłaszane prace oceni międzynarodowe jury składające się z renomowanych artystów: Roberta Hernandeza, Natashy Animal, Eduardo Duda Lozano oraz A Dem.

Niezapomniane występy muzyczne

Festiwalowi towarzyszyć będą występy czołowych artystów polskiej sceny muzycznej. Na scenie Tattoo Konwent pojawią się m.in. Paluch, Avi oraz legendarny zespół Molesta Ewenement. To niepowtarzalna okazja, aby posłuchać na żywo ulubionych wykonawców i poczuć niepowtarzalną atmosferę muzycznego święta.

Pokazy sztuki alternatywnej i warsztaty

Podczas festiwalu nie zabraknie również spektakularnych pokazów sztuki alternatywnej. W programie znajdują się m.in. pokazy pole dance Filipa Drogosa, finalisty programu "Mam talent", hair hanging w wykonaniu francuskiego duetu Alenee Aisha i Niash, cyrk grozy The Sin City Sideshow oraz warsztaty shibari prowadzone przez Kasię Zawadzką.

Dodatkowo, dla miłośników szeroko pojętej kultury przygotowano strefy tematyczne:

  • Strefa Geek&Cosplay: skierowana do fanów gier, książek i komiksów.
  • Strefa Rzemiosła i Sztuki: możliwość zakupu rękodzieła i uczestnictwa w warsztatach.
  • Strefa HotBall: dla entuzjastów motoryzacji.

Strefy relaksu i edukacji

Uczestnicy będą mogli skorzystać z licznych stref chilloutowych z foodtruckami i napojami. Profesjonaliści z branży tatuatorskiej będą mieli okazję wziąć udział w seminariach i szkoleniach w strefie Tattoo-Con, prowadzonych przez doświadczone wykładowczynie: Magdalenę Hipner oraz Candy Ink.

Bilety i dodatkowe informacje

Bilety na wydarzenie są dostępne w przedsprzedaży internetowej do 25 lipca. Można zakupić wejściówki na jeden, dwa lub trzy dni, specjalne karnety grupowe, bilety ulgowe oraz karnety z pamiątkową koszulką Tattoo Konwent. Bilety będą również dostępne w kasach podczas trwania festiwalu.

Więcej informacji oraz możliwość zakupu biletów można znaleźć na oficjalnej stronie: Tattoo Konwent 2024.

Zapraszamy wszystkich miłośników tatuażu i sztuki alternatywnej do Gdańska na to wyjątkowe wydarzenie!

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.