Kamila Burzymowska - Podsumowanie 2021 roku w branży tatuażu

Na czasie sty 04, 2022

Poprosiliśmy o podsumowanie minionego roku kilka osób związanych z branżą tatuażu od wielu lat. Poznajcie perspektywę Kamili Burzymowskiej, której zdjęcia są nieodłącznym elementem każdego konwentu w Polsce.

Jaki z Twojej perspektywy był dla branży rok 2021?

Pełen nadziei na szybki powrót do normalności i tego do czego zostaliśmy przyzwyczajeni jeszcze w roku 2019. Na pewno 2021 rok przyniósł też dużo radości, bo po długim czasie wreszcie mogliśmy spotkać się na eventach branżowych spod szyldu Tattoo Konwent i Warsaw Tattoo Convention. Dla tatuatorów, którym udało się zdobyć jakąś nagrodę, na pewno rok 2021 był rokiem docenienia ich ciężkiej pracy i progresu, jaki poczynili w czasach pandemii. Ja uważam, że był to świetny rok, który bardzo dobrze przygotował nas na szereg wspaniałości jakie szykuje dla branży rok 2022.

Sukces i rozczarowanie roku?

Niewątpliwym sukcesem w moich oczach było zorganizowanie konwentów tatuażu. W obecnych czasach organizacja jakichkolwiek wydarzeń jest naprawdę trudna, a ich powodzenie nie do końca zależy tylko od osób, które są odpowiedzialne za organizacje. Jestem dumna z tych, którzy pomimo strachu i niepewności jakie rok 2021 też siłą rzeczy za sobą niósł, przezwyciężyli je i pokazali, że można. Tu na pewno duże ukłony w stronę Marcina Pacześnego, który jako pierwszy odważył się podjąć pierwsze kroki w stronę powrotu do “normalności” i zorganizował aż trzy eventy. Jedną z najsmutniejszych wiadomości z branży była wiadomość o zaprzestaniu organizowania jednego z najważniejszych eventów branżowych, czyli The London Tattoo Convention. Na szczęście po czasie okazało się, że konwent ten z czasem raczej powróci. Mimo to na pewno była to jedna z najsmutniejszych informacji. Nie mogę nazwać jej rozczarowaniem, ale rozczarowań jako takich, nie jestem w stanie sobie przypomnieć na obecną chwilę.

Jaki według Ciebie może być dla branży rok 2022?

Lepszy niż poprzedni (śmiech). Jako fotograf w tej branży całą sobą żyje konwentami tatuażu, a ich w przyszłym roku będzie naprawdę dużo! Tattoo Konwent planuje ich aż 7! Dodajmy do tego pozostałe świetne eventy, które się cyklicznie odbywały i mam nadzieję, że w tym roku (po przerwie) też się odbędą, jak np. TattooFest w Krakowie, Szczecin Tattoo Convention czy Warsaw Tattoo Convention. Z uwagi na to, że coraz lepiej radzimy sobie z funkcjonowaniem w czasach wirusa covid, uważam, że w przyszłym roku pójdzie nam jeszcze lepiej. Myślę, że ten rok po raz kolejny udowodni nam, że branża tattoo jest silna, a trzymanie się razem jest czymś absolutnie wyjątkowym.

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.