Kosmetyki Balm Tattoo dostępne w sklepie TattooArtist.pl

Na czasie wrz 04, 2020

Balm Tattoo to profesjonalne produkty do gojenia i pielęgnacji tatuażu. Stworzone przez doświadczonych artystów tatuażu, dermatologów i farmaceutów. O kosmetykach, które dostępne są w ponad 40-stu krajach świata rozmawiamy z Sylwią Butkiewicz z Balm Tatto Polska.

Marka Balm Tattoo istnieje od 2015 roku. Jak tworzy się własne kosmetyki, które podbijają świat?

Formalnie firma powstała o wiele wcześniej. Wszystkie prace nad formułami kosmetyków, brandingiem itd., zaczęły się kilka lat wcześniej. Wtedy na rynku europejskim były może dwie marki produktów do pielęgnacji, które miały po jednym rodzaju kremu do gojenia. Żadna nie miała pełnej gamy kosmetyków ani dla tatuatorów ani i ich klientów. Naszym pomysłem było stworzyć gamę kosmetyków dostosowanych do różnych typów skóry oraz upodobań klientów pod kątem rozmiaru opakowania, konsystencji czy składu, ponieważ każdy z nas jest inny. W 2014 roku nasz partner, główny właściciel firmy Victor spakował walizkę pełną kremów i poleciał na najlepszy konwent tatuażu na świecie - London Tattoo Convention i tam wszystko się zaczęło. Pierwsi tatuatorzy mieli okazję zapoznać się z produktami i wielu z nich od razu się w nich zakochało. Wtedy firma składała się tylko z niego i jego siostry Diany, która jest farmaceutką.

Sylwia Butkiewicz 

Czy to znaczy, że kosmetyki Balm Tattoo tworzą farmaceuci i tatuażyści?

Tak. Nasze formuły tworzone są przez nas, przez doświadczonych farmaceutów wraz z najlepszymi tatuatorami z naszego Pro Teamu. To właśnie Diana ze swoim zespołem opracowują formuły naszych produktów. Dlatego nasi klienci dostają, 100% jakości i bezpieczeństwa a my 100% pewności, że produkt jest dokładnie taki, jakiego potrzebują tatuatorzy oraz ich klienci, oraz że zawarte w nim składniki są najbardziej optymalne dla ludzkiego organizmu. Nie outsorcujemy tego procesu jak większość marek. Nie idziemy do fabryki z innym kremem i nie mówimy zróbcie mi coś podobnego. Sami tworzymy nasze produkty od podstaw. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko odpowiadać na potrzeby rynku.

Jakie produkty są dostępne w ofercie?

W tym momencie każdy klient jest w stanie wybrać z naszej oferty krem, który będzie najbardziej odpowiadał jego stylowi życia, rodzajowi skóry czy nietolerancji na niektóre składniki. Stawiamy na naturalność, innowacyjność i skuteczność, dlatego produkty Balm Tattoo mają optymalny skład, są wysoko skoncentrowane, co pozwala nam na użycie mniejszych opakowań a działają lepiej i szybciej w najbardziej naturalny sposób.

Jaki jest skład kosmetyków Balm Tattoo? Czy są też produkty wegańskie?

Mimo, że o tym nie krzyczymy na wszystkie strony to większość naszych produktów to produkty wegańskie. Zaledwie dwa z naszych kremów nie są wegańskie, ponieważ posiadają w swoim składzie lanolinę - tłuszcz z włosia owiec. Upewniamy się też, że lanolina użyta w tych dwóch produktach pochodzi ze sprawdzonych hodowli, które dbają o dobrobyt swoich zwierząt. Produkty wegańskie zyskują na popularności, ponieważ rośnie poziom świadomości klientów. Większość czyta ulotki, skład i świadomie podejmuje decyzje zakupowe. Dla nas to ogromny plus, bo świadomy klient jest w stanie rozpoznać dobry i skuteczny produkt. Nie skupia się tylko na najniższej cenie. Myślę, że warto zaznaczyć, że bardzo często nasze produkty wegańskie kupowane są przez ludzi nie tylko ze względu brak składników pochodzenia zwierzęcego, ale też ze względu na wysoką jakość zawartych w nich składników.

Co cieszy się największym zainteresowaniem konsumentów?

Klienci indywidualni bardzo doceniają nasz innowacyjny produkt „Krem z Filtrem 75” (dostępny w 3 wersjach), który w przeciwieństwie do innych kremów z filtrem wspomaga gojenie i  może być użyty na świeżym tatuażu. Nie tylko zapewnia najwyższą ochronę przed blednięciem kolorów już zagojonych tatuaży w okresach natężonego nasłonecznienia, ale chroni i goi te jeszcze niezagojone. Kolejnym popularnym produktem jest „Masło do Codziennej Pielęgnacji”, ważny produkt, jeśli chcemy by tatuaż wyglądał zdrowo i intensywnie. Niebawem, jako odpowiedź na potrzeby naszych klientów wychodzimy też z kremem do codziennej pielęgnacji o lżejszej konsystencji i składnikami poprawiającymi kondycję skóry i tatuażu. Jeśli chodzi zaś o produkt do gojenia tatuażu to najbardziej popularny jest „Balm Tattoo Klasyczny” dostępny także w zestawie z żelem myjącym. Krem dzięki zawartym w nim składnikom przyspiesza proces gojenia nawet o 7 dni.

A jakie produkty wybierają tatuażyści?

Największym zainteresowaniem tatuatorów cieszy się oczywiście nasza linia dla Profesjonalistów, w której skład wchodzą wszystkie produkty z zestawu stworzonego specjalnie z okazji kolaboracji Balm Tattoo z Tattooartist.pl. Masło do tatuowania ze Smoczą Krwią – to nasz absolutny hit, naturalnie zmniejsza krwawienie i opuchliznę podczas tatuowania. Pianka do przemywania tatuażu ze Smoczą Krwią. Żel do odbijania wzorów i spray do zmywania wzorów. Tylko dla użytkowników tattooartist.pl w specjalnej cenie z kodem „TATTOOARTIST”. Oczywiście wielu tatuatorów zdecydowało się też wprowadzić nasze kremy do gojenia do oferty swoich salonów tatuażu.

KUP TERAZ

Jak dbać o świeżo zrobiony tatuaż a jak, na co dzień?

W obu przypadkach najważniejszym argumentem przemawiającym za prawidłową pielęgnacją, zarówno świeżego tatuażu jak i tego już zagojonego jest to, że jak już wydaliśmy często nie małe pieniądze na nowy tatuaż, przesiedzieliśmy często długie godziny w bólu to warto tego efektu nie zniszczyć ani na początku ani przez kolejne lata. Świeży tatuaż to specyficzna rana, do której wprowadzane są ciała obce w postaci tuszu. Wymaga ona, zatem specjalistycznej pielęgnacji. Tutaj możecie obejrzeć filmik, w którym tłumaczymy jak prawidłowo dbać o świeży tatuaż.

Czemu to takie ważne?

Jeśli zależy wam zachowaniu intensywności tatuażu, który niestety z wiekiem straci swój blask to ochrona przeciwsłoneczna oraz codzienna pielęgnacja są niezbędne. Nie ma magicznych kremów (przynajmniej na ten moment), które przywrócą intensywność już wypłowiałych tatuaży, dlatego dbanie o tatuaż od samego początku jest kluczowe i pozwoli na spowolnienie procesu starzenia się skóry i blaknięcia tatuażu. Dobrze odżywiona i nawilżona skóra to piękny i intensywny tatuaż przez długie lata.

balmportcover-6

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.