Nagrodzone tatuaże Gdańsk Tattoo Konwent 2023 [GALERIA]

Na czasie sie 02, 2023

Tradycyjnie już Tattoo Konwent przyciągnął mnóstwo utalentowanych tatuatorów z różnych zakątków Polski i zza granicy. W tym roku w konwencie wzięło udział 300 tatuażystów. Każdy z nich miał okazję zaprezentować swoje umiejętności na festiwalowej scenie i wziąć udział w konkursach na najlepsze prace.


Przez oba dni wydarzenia odbyło się łącznie 10 konkursów, do których zgłoszono aż 524 prace. Craftowe nagrody wykonane przez tatuatora ze studia Malin Tattoos zostały przyznane 30 twórcom.

Jurorzy: Mortitia Capriciosa, Paweł Bilewski, Michael Murolo, Andy Bonzai oraz Marcin Pawlus wyróżnili nagrodami autorów najciekawszych, a jednocześnie najbardziej dopracowanych technicznie tatuaży.

Jury Gdańsk Tattoo Konwent 2023 | fot. Tattoo Konwent

- Dla mnie była to pierwsza wizyta w Polsce, a wrażenia z pobytu były niezwykle pozytywne. Jestem oczarowany pięknem i bogatą historią Waszego kraju. Wcześniej słyszałem o urokach miasta Gdańska, oglądałem liczne zdjęcia na platformie Google oraz rozmawiałem z wieloma osobami, które wyrażały jedynie pochlebne opinie na temat tego miejsca. Co do mojego udziału w jury podczas Gdańskiego Konwentu Tatuażu 2023, chciałbym podzielić się, że byłem niezwykle szczęśliwy i dumny z możliwości wzięcia udziału w tym prestiżowym wydarzeniu. Jestem pod wrażeniem poziomu artystycznego prezentowanego przez uczestników. Nie ukrywam, że spodziewałem się pewnych trudności w procesie oceny, biorąc pod uwagę ilość prac, jednakże to zadanie okazało się bardziej satysfakcjonujące, niż sądziłem. Porównując prace oglądane wcześniej na profilach społecznościowych z tymi prezentowanymi na żywo, można było dostrzec niesamowitą technikę wykonania i dbałość o szczegóły - mówi Michael Murolo, odpowiedzialny za selekcję artystów Caserta Tattoo Convention Italy oraz International Metz Tattoo Expo we Francji.

- Mam już za sobą ponad dwadzieścia lat uczestnictwa w polskich konwencjach, przez kilkanaście razy miałem przyjemność zasiadać w jury, a także prowadziłem dziesiątki konwencji. Zawsze czerpię ogromną radość z udziału w konwentach w Gdańsku. To właśnie tu zaczynał się Tattoo Konwent, a atmosfera tego święta tatuażu zaraża również artystów, co widać w ich znakomitych pracach, których wysoki poziom prezentowanych prac zaskoczył całe nasze jury. Wynik naszych obrad nie był jednoznaczny, ponieważ każdy z jurorów ma swoje ulubione style tatuowania, których jest zwolennikiem. Stąd każdy z nas starał się przekonać pozostałych członków jury do wyższości swojego wyboru. Najdłużej zastanawialiśmy się nad wyborem najlepszych  prac w kategorii Tatuaż Realistyczny - obrady trwały prawie 40 minut...  ale udało się! - mówi Paweł Bilewski ze Sky Tattoo Radom, konferansjer prowadzący nie jeden konwent w kraju, związany z branżą od 2008 roku, kiedy to zorganizował Tattoo Jam Radom.

- Rola jury polega na starannym przeanalizowaniu każdej pracy, zidentyfikowaniu jej ewentualnych niedoskonałości i wyróżnieniu jedynie trzech najlepszych prac w każdej kategorii. Wszystkie prace prezentowane w poszczególnych kategoriach były niezwykle piękne, jednakże proces oceny wymagał głębszego zanurzenia się w każdą z nich i analizy według kryteriów oceny, które obejmowały styl tatuażu w kontekście danej kategorii, umiejscowienie i symetrię motywu na ciele, oryginalność projektu, jakość linii, nasycenie barw, odcienie szarości i kolory, harmonię motywu na ciele, a także technikę oddawania cieni i świateł, szczególnie istotną w przypadku prac o charakterze realistycznym. Warto również zaznaczyć, że realizm i surrealizm to dwa odmienne style, które należy właściwie rozpoznać i ocenić - dodaje Michael Murolo.

- Na pewno dobrym pomysłem przy następnej edycji byłoby wprowadzenie kategorii Tatuaż Surrealistyczny oraz Tatuaż Czarno-szary. Najbardziej w pamięci utkwiły prace Kasi Dumki w kooperacji z Oxi oraz Michała Wurszta ale moją ulubioną pracą bezapelacyjnie była wspólna praca Kseni oraz Mata z Herki Tattoo. Obserwujcie tą parę Artystów bo zwyciężą jeszcze na niejednej konwencji! Do zobaczenia na Tattoo Konwent Katowice 2-3 września! - mówi Paweł Bilewski.

fot. Tattoo Konwent

- Na zakończenie, chciałbym wyrazić swoją wdzięczność i serdecznie podziękować organizatorowi wydarzenia, Marcinowi Pacześnemu oraz Kamili Burzymowskiej, za możliwość i zaufanie, które mi obdarzyli, umożliwiając udział w jury tego pięknego wydarzenia - Gdańskiego Konwentu Tatuażu 2023. Cieszę się, że miałem okazję uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu, doświadczając jednocześnie magicznej i przyjaznej atmosfery, która towarzyszyła nam przez całą imprezę. To uczucie, że byłem otoczony taką rodzinna aurą, sprawiło, że czułem się jak w domu - co dla mnie ma niezmiernie duże znaczenie. To wydarzenie oraz cała Polska na zawsze pozostaną w moim sercu - podsumowuje Murolo.

Poniżej zobaczyć możecie nagrodzone tatuaże podczas Gdańsk Tattoo Konwent 2023!


Najlepszy Tatuaż Duży - zagojony (sobota)

Najlepszy Tatuaż Graficzny/Geometryczny - zagojony (sobota)

Najlepszy Tatuaż Realistyczny - zagojony (sobota)

Najlepszy Tatuaż Związany z Morzem - wykonany na konwencie (sobota)

Najlepszy Tatuaż I Dnia - wykonany na konwencie (sobota)

Najlepszy Tatuaż Mały - wygojony (niedziela)

Najlepszy Tatuaż Rękaw/Plecy/Tors/Nogawka - wygojony (niedziela)

Najlepszy Tatuaż Kolaboracje - wykonany na konwencie (niedziela)

Najlepszy Tatuaż Dwudniowy - wykonany na konwencie (niedziela)

Najlepszy Tatuaż II Dnia Konwentu - wykonany na konwencie (niedziela)

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.