Nagrodzone tatuaże Łódź Tattoo Konwent 2023 [GALERIA]

Na czasie lis 22, 2023

Konkursy na najlepsze tatuaże są nieodłącznym elementem każdej konwencji, dając artystom z całego kraju możliwość konkurowania z najlepszymi i zdobycia wyróżnienia w swojej kategorii. Podczas Łódź Tattoo Konwent, jury w składzie: Joanna "Akvarko" Zielińska, Artur Gepas Gierlich i Bartosz "Wiśnia" Wiśniewski, miało pełne ręce roboty, oceniając aż 578 zgłoszonych. Przyznano 32 nagrody w 9 kategoriach tematycznych, w tym 5 wyróżnień. W konwencie wzięło udział 400 tatuażystów.

- Jako juror zasiadałem po raz pierwszy. W trakcie dwóch dni imprezy ocenialiśmy ponad 600 prac. Było bardzo wiele tatuaży utrzymanych na bardzo wysokim poziomie, kilkakrotnie nawet zwoływaliśmy dogrywkę, a narady jury były, że tak to nazwę, burzliwe. To było mega fajne doświadczenie i chciałbym podziękować organizatorom za taką możliwość. Na początku odczuwałem trochę tremy, ale w trakcie pierwszego konkursu puściło. Ciężko jest być po drugiej stronie. Przy tak dużej ilości świetnych prac trudno jest wybrać tylko trzy najlepsze. Dlatego staraliśmy się dodatkowo nagradzać wyróżnieniami. Było kilka takich prac, zarówno pod kątem kompozycji, jak i techniki. Chyba nikogo nie zaskoczę, jeśli wymienię tutaj kolaboracje takich artystów jak Zakharov, Butenko, Wurszt, Goraj, Kosewski. Patrząc na ich prace, mam wrażenie, że są z innej planety - mówi Bartosz "Wiśnia" Wiśniewski ze studia Defo Tattoo w Koninie.

- Zasiadanie w jury zawsze sprawia mi wielką radość i jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, jednocześnie jednak wiąże się z stresem i poczuciem odpowiedzialności. Łódzki konwent z pewnością zapamiętam jako jedno z najmocniejszych wydarzeń tego roku. Poziom prac był tak wyjątkowo wysoki, że razem z Gepasem i Wiśnią chętnie rozdawalibyśmy po 10 nagród w jednej kategorii (śmiech). Dla mnie osobiście bardzo cieszył fakt, że było dużo tatuaży ilustracyjnych, graficznych, opartych na plamie i kresce, oraz wiele odważnych kompozycji. Uwielbiam, gdy artyści przekraczają granice klasycznego pojmowania sztuki, wychodzą poza strefę komfortu i bawią się wyobraźnią. Dla mnie osobiście to również było wspaniałe doświadczenie, ponieważ poznałam wielu artystów, których wcześniej nie znałam – zupełnie nie przez swoją ignorancję, ale ze względu na ogrom nowo powstałych studiów tatuażu w ostatnim czasie. Dziękuję wszystkim za ogrom pracy włożonej w waszą twórczość podczas tych dwóch dni. Jesteście wszyscy niesamowici - dodaje Joanna "Akvarko" Zielińska ze studia Czarne Złoto w Katowicach.

- Bycie jurorem to nie tylko prestiż, ale także ogromna odpowiedzialność. Przez dwa intensywne dni oceniliśmy około 600 tatuaży, z czego w kategorii "tatuaż graficzny" mieliśmy aż 100 prac do oceny. Warto podkreślić, że w każdej kategorii przyznawane są jedynie trzy miejsca, co sprawiało, że konkurencja była ogromna, a poziom prezentowanych prac niezwykle wysoki. Nasz trzyosobowy skład jurorów podjął się trudnego zadania wyłonienia zwycięzców spośród wielu utalentowanych artystów. Choć każdy z prezentowanych tatuaży był na swój sposób wyjątkowy, musieliśmy wybrać te, które najbardziej wyróżniały się spośród reszty. Nie oznacza to jednak, że pozostałe 97 prac były słabe - konkurencja była tak zacięta, że różnice między nimi były minimalne. Ocena była jeszcze bardziej wymagająca, biorąc pod uwagę, że niektóre z przedstawionych tatuaży nie były jeszcze w pełni zagojone, co było jednym z warunków koniecznych do przystąpienia do konkursu. Niemniej jednak, jako jury stawialiśmy na jakość i wyjątkowość wykonania, co było priorytetem podczas naszych ocen. Praca jury przebiegła sprawnie i zgodnie. Współpraca między nami była spójna, co pozwoliło nam jednogłośnie wyłonić zwycięzców. Chciałbym wyrazić swoją wdzięczność organizatorom za zaufanie i możliwość uczestnictwa w tak prestiżowym jury. To dla mnie ogromne wyróżnienie, które szanuję i doceniam. Dziękuję również wszystkim uczestnikom i miłośnikom tatuażu za cudowny weekend pełen inspiracji. Kłaniam się przed waszym talentem i zaangażowaniem w tę piękną sztukę tatuażu - podsumowuje Artur Gepas Gierlich z Gepas Art & Tattoo w Warszawie.

Poniżej zobaczyć możecie nagrodzone tatuaże podczas Łódź Tattoo Konwent 2023!


Najlepszy Tatuaż Mały - zagojony (sobota)

Najlepszy Tatuaż Kolaboracje - zagojony (sobota)

Najlepszy Tatuaż Neotradycyjny - wykonany na Konwencie (sobota)

Najlepszy Tatuaż I Dnia - (sobota)

Najlepszy Tatuaż Duży - wygojony (niedziela)

Najlepszy Tatuaż Realistyczny - wygojony (niedziela)

Najlepszy Tatuaż Graficzny - wygojony (niedziela)

Najlepszy Tatuaż Dwudniowy - wykonany na konwencie (niedziela)

Najlepszy Tatuaż II Dnia Konwentu (niedziela)

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.