Nagrodzone tatuaże podczas Poznań Tattoo Konwent 2021 [GALERIA]

Na czasie sie 31, 2021

W 10 kategoriach konkursowych Poznań Tattoo Konwent przyznano 30 nagród za najlepsze tatuaże. O wyróżnienie walczyło 348 wzorów. Zwycięskie prace wyłoniło Jury w składzie: Jagoda “Jagoodtattoo” Jęcikowska, Jarek "Goraj" Gorajek, Sergey Butenko oraz Łukasz Smyku.

Poznań czekał na to wydarzenie dwa lata. Piąta poznańska edycja Tattoo Konwent odbyła się w weekend 21-22 sierpnia 2021 w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. W konwencie wzięło udział ponad 5500 miłośników tatuażu a swoje tatuatorskie umiejętności prezentowało blisko 400 artystów z różnych zakątków kraju i zagranicy. Wystawiane w konkursach tatuaże oceniane były w 10 kategoriach.

Jury i nagrodzeni artyści podczas Poznań Tattoo Konwent. Fot. Tattoo Konwent

- Poziom tegorocznych prac był niezwykle wysoki. We wszystkich konkurencjach poza jedną, na którą mieliśmy bardzo mało czasu, potrzebowaliśmy dogrywek. Prace były tak dobre, że nie mogliśmy się zdecydować. Mogliśmy przyznać tylko trzy miejsca, a na dogrywki prosiliśmy najczęściej 5-6 osób, dla nas wszystkie te prace były wygrane. Zdarzyło się, że na scenie pojawił się tatuaż, przy którym spojrzeliśmy na siebie równocześnie i wiedzieliśmy od razu, do kogo należeć będzie 1 miejsce. Na ocenę tatuażu wpływało wiele czynników, m.in kompozycja, to jak praca jest wygojona czy niepowtarzalność wzoru. Przy niektórych pracach decydujące były niewielkie szczegóły, widoczne tylko z bardzo bliska, przy innych jak tatuaż prezentuje się z odległości. Przy tatuażach zrobionych na konwencji, dwudniowych czy jednodniowych łatwo można było rozróżnić kto stawiał na wielkość, a kto na jakość. Przy prawie dwuletniej przerwie, artyści mieli możliwość dopracować swoje dzieła. Jednym się to udało, u innych zabrakło spojrzenia na wygojoną pracę i naprawienia niewielkich niedociągnięć. Ogromnie cieszy mnie, możliwość zasiadania w jury u boku chłopaków, bałam się, że moje oceny będą odbiegać od reszty, okazało się że niepotrzebnie, nasze opinie w większości były spójne - mówi Jagoda “Jagoodtattoo” Jęcikowska ze studia Azazel Praga.

Od lewej: Jagoda “Jagoodtattoo” Jęcikowska, Sergey Butenko, Jarek "Goraj" Gorajek oraz Łukasz Smyku (stoi). Fot. Tattoo Konwent 
Od lewej: Jagoda “Jagoodtattoo” Jęcikowska, Sergey Butenko, Jarek "Goraj" Gorajek oraz Łukasz Smyku (stoi). Fot. Tattoo Konwent

- Po takiej długiej przerwie myślę, że wszyscy czekali na to żeby pokazać swoje prace. Mogę powiedzieć, że jestem pod wielkim wrażeniem ilości prac na wysokim poziomie. Kiedy masz przed sobą tyle wspaniałych prac, to bardzo trudno jest jakiś wybrać, bo każdy z nich jest wart zwycięstwa, ale niestety musieliśmy wybrać tylko 3 w każdej kategorii. Każdy tatuaż był fajnie dopracowany. Widać, że tatuażysci byli przygotowani.  Podczas oceniania zwracaliśmy szczególną uwagę na to jak dobrze zagoił się tatuaż, jak był wykonany techniczne, a także kompozycja była ważnym aspektem w ocenie. Nie mniej ważnym czynnikiem było prawidłowe i pięknie dopasowanie projektu biorąc pod uwagę anatomię miejsca, w którym został wykonany tatuaż - bo to pokazuje pomysłowość artysty. Bardzo się cieszę, że po takiej przerwie na konwencie uczestniczyła taka duża liczba artystów, na wysokim poziomie. Bardzo mnie to cieszy - dodaje Sergey Butenko z Wrocławia.

Jury konkursowe w trakcie pracy. Fot. Tattoo Konwent

- Festiwal tatuażu w Poznaniu okazał się jak zwykle imprezą zorganizowaną na najwyższym poziomie. W większości konkurencji był to naprawdę ciężki orzech do zgryzienia i potrzebne były dogrywki. Całe szczęście, że jury było bardzo zgodnie, bo w przeciwnym wypadku byłby potrzebny jeszcze jeden dzień aby to wszystko rozstrzygnąć (śmiech). Wiele różnorodnych styli wykonanych w naprawdę wysokiej jakości. Czasami 8-9 prac w dogrywce zasługiwało na nagrodę, jednak trzeba było trzymać się zasad i przyznać tylko 3 miejsca. Naprawdę minimalne szczegóły decydowały o tym, która praca stanie na podium. Cała impreza przebiegła jak zwykle w bardzo pozytywnej atmosferze. Niesamowite jest, że znów można się zobaczyć w takim miejscu, spotkać znajomych i poznać nowe osoby z tą samą pasją do tatuażu - podsumowuje Łukasz Smyku z Dead Body Tattoo we Włocławku.

Następny konkurs odbędzie podczas Katowice Tattoo Konwent już 2 i 3 października 2021 r.

Najlepszy Tatuaż Duży (sobota)

Najlepszy Tatuaż Tradycyjny & Neotradycyjny (sobota)

Najlepszy Tatuaż Graficzny/Geometryczny (sobota)

Najlepszy Tatuaż Rękaw/Nogawka/Cały Przód/Całe Plecy (sobota)

Najlepszy Tatuaż I Dnia - (sobota)

Najlepszy Tatuaż Mały (niedziela)

Najlepszy Tatuaż Realistyczny/Portret  (niedziela)

Najlepszy Tatuaż dla Debiutantów (niedziela)

Najlepszy Tatuaż Dwudniowy & Kolaboracje (niedziela)

Najlepszy Tatuaż II Dnia Konwentu (niedziela)

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.