Nagrodzone tatuaże na Wrocław Tattoo Konwent 2021 [GALERIA]

Na czasie sie 12, 2021

W 10 kategoriach konkursowych Wrocław Tattoo Konwent przyznano 30 nagród za najlepsze tatuaże. O wyróżnienie walczyło 521 wzorów, które oceniało Jury złożone z cenionych artystów tatuażu: Inez Janiak, Mikenofcuk i Michał Wurszt.

Tattoo Konwent to impreza kierowana do miłośników tatuażu artystycznego. Pierwszy po przymusowej, rocznej przerwie festiwal odbył się we Wrocławiu, na Stadionie Wrocław. Na miejscu pracowało blisko 150 tatuatorów – autorów setek wzorów, które powstały w ciągu dwóch dni wydarzenia. Imprezę odwiedziło około 6000 osób. W 10 kategoriach konkursowych przyznano 30 nagród za najlepsze tatuaże.

- Potrzebowaliśmy kilku dogrywek bo po ponad półtora roku przerwy i konkursów tatuatorzy zdążyli się świetnie przygotować. Najbardziej zaimponowały nam prace w konkursie kolaboracje / tatuaż dwudniowy oraz tatuaż tradycyjny i neotradycyjny. W pierwszym z wymienionych po wejściu pierwszej pracy zbieraliśmy szczęki z podłogi. W konkursie "tradycyjny i neo" był ogrom wspaniałych prac i mieliśmy ochotę rozdać 10 nagród. Ogólnie we wszystkich kategoriach było to na fajnym poziomie. Bardzo ciężko wybrać tylko 3 prace, kiedy na scenie pojawia się tylu modeli. Mam jednak nadzieję, że dobrze spełniliśmy swoje zadanie i publiczność oraz tatuatorzy są zadowoleni. Przy ocenianiu założyliśmy sobie podstawowe kryteria techniczne, czy praca była zagojona i czy też prawidłowo zagojona. Zwracaliśmy też uwagę na kompozycje, a przede wszystkim na pomysłowość artysty, bo ciekawy pomysł to polowa sukcesu - komentuje konkurs Inez Janiak ze studia Inne Tatuaże w Łodzi.

Od lewej: Michał Wurszt, Inez Janiak i Mikenofcuk. Fot. Tattoo Konwent

- Na konwencje uczęszczam dobre 13-14 lat i jeśli chodzi o poziom ostatniej to raczej nikogo nie powinno dziwić, że prace starych wyjadaczy jak i nowicjuszy są na bardzo wysokim poziomie artystycznym i technicznym. Domyślam się, że zasługą tego jest bardzo łatwy dostęp do sprzętu z najwyższej półki jak i różnorakich tutoriali oraz kursów. W każdym razie trzeba mieć rękę na pulsie bo konkurencja jest naprawdę solidna ale to i dobrze bo człowiek ma jakiś cel - być lepszym i lepszym - dodaje Mikenofcuk z Łodzi.

Od lewej: Michał Wurszt, Inez Janiak i Mikenofcuk. Fot. Tattoo Konwent

- Zważając na fakt, że tatuatorzy mieli bardzo dużo czasu na stworzenie nowych prac w przeciągu dwóch lat, poziom był naprawdę bardzo wysoki. Zarówno w kategoriach zagojony jak i tatuaż dnia czy całego konwentu. Sporą trudność sprawiło nam wręczenie nagród w kategorii neo-tradycyjny/tradycyjny. Wystawianych był ogrom świetnie wykonanych dziar. Szczególną uwagę zwróciłem również na prace wystawiane w konkursie dwudniowy/ kolaboracje, ze względu na to, że format prac i pomysły artystów bardzo mocno się wyróżniały. Dlatego też, cieszyła mnie możliwość bycia w jury u boku tak dobrych tatuatorów jak Inez czy Mike, z którymi te prace wybierałem – podsumowuje konkurs Michał Wurszt z Warszawy.

Następny konkurs odbędzie podczas Poznań Tattoo Konwent już 21  i 22 sierpnia 2021 r.  Pracować na nim będzie aż 300 tatuatorów z całego kraju, w tym tatuażyści z polskiej czołówki, których portfolio znajdziecie w aplikacji TattooArtist.pl.

Najlepszy Tatuaż Duży (sobota)

Najlepszy Tatuaż Graficzny/Geometryczny (sobota)

Najlepszy Tatuaż Rękaw/Nogawka/Cały Przód/Całe Plecy (sobota)

Najlepszy Tatuaż Tradycyjny & Neotradycyjny (sobota)

Najlepszy Tatuaż I Dnia Wrocław Tattoo Konwent (sobota)

Najlepszy Tatuaż Mały (niedziela)

Najlepszy Tatuaż Realistyczny/Portret (niedziela)

Najlepszy Tatuaż dla Debiutantów (niedziela):

Najlepszy Tatuaż Dwudniowy & Kolaboracje (niedziela)

Najlepszy Tatuaż II Dnia Konwentu (niedziela)

*brak zdjęcia

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.