Pierwsza konferencja dla piercerów za nami!

Na czasie lis 24, 2021

W miniony weekend tj. 20-21 listopada br. zakończyła się dwudniowa konferencja profesjonalnych piercerów organizowana przez stowarzyszenie Professional Piercers Poland. Było to pierwsze takie wydarzenie w Polsce!

Konferencja nie powstałaby, gdyby nie zaangażowanie wspaniałych osób. Najważniejsi z nich to uczestnicy - bo to właśnie dla nich powstała ta inicjatywa. W wykładach uczestniczyło aż 108 osób. Dziękujemy Wam wszystkim za udział. Konferencja okazała się strzałem w dziesiątkę. Nieustannie spływają do nas podziękowania, gratulacje i zachwyty. Bardzo nas to cieszy i napędza do dalszego działania. Już teraz wiemy, że za rok zorganizujemy konferencję ponownie.

Wiedzą dzielili się prelegenci nie tylko z Polski, ale również z USA. Członkowie amerykańskiego stowarzyszenia piercerów - APP, Ryan Ouellette oraz Luis Garcia. Obydwoje to piercerzy z ogromnym, wieloletnim doświadczeniem. Nie tylko w przekłuwaniu ale również w prowadzeniu wykładów. Mają za sobą setki prelekcji przeprowadzonych w różnych krajach. Niewątpliwie były to wykłady, które podniosły rangę wydarzenia. Wykłady przeprowadzone były w języku angielskim, jednak jak się okazało nie było to przeszkodą. Z naszej ankiety końcowej wynika, że zdecydowana większość osób nie miała problemu ze zrozumieniem Ryana i Luisa.

Tematyka konferencji była bardzo szeroka. Nie zabrakło wykładu dotyczącego higieny oraz sterylizacji, który poprowadził Pan Arkadiusz Dorna, przedstawiciel firmy Enbio, która jest naszym partnerem. Uczestnicy otrzymali wiedzę o sterylizacji sprzętu oraz zachowaniu higieny pracy.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się temat Karoliny Orzechowskiej - fotografia oraz prowadzenie Instagrama. Prowadząca zwróciła uwagę na wiele ważnych aspektów dotyczących pokazywania swoich przekłuć oraz zadowolonych klientów w internecie. Dawkę wiedzy na temat biżuterii przekazał Michał Kornosz, członek stowarzyszenia, który tworzy autorską biżuterię ze złota. Dowiedzieliśmy się jak powstają poszczególne modele kolczyków, oraz jak dopasować je do anatomii klienta.

Beata Kwaśniewska, Prezes PPP

Najdłuższym wykładem okazał się ten, na który wszyscy najbardziej czekali - mikrobiom skóry. Prelegentka - Lady Pi, członkini PPP, osoba z ogromną wiedzą i doświadczeniem omówiła proces gojenia się ran, przygotowanie klienta do przekłucia, najczęstsze problemy z piercingiem, oraz to jak sobie z nimi radzić. Wykład trwał aż 3 godziny! Mimo to, wszyscy uczestnicy pozostali na nim aż do samego końca, aby nie stracić ani minuty tej cennej wiedzy. Kolejnego dnia Lady Pi omówiła również przekłucia intymne kobiet. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wysokiego poziomu wszystkich wykładów. Relacje uczestników utwierdzają nas w przekonaniu, że prowadzących dobraliśmy odpowiednio.

Bardzo dziękujemy prelegentom za solidne przygotowanie i podzielenie się swoją wiedzą. Konferencja nie mogła odbyć się w takiej formie dzięki wsparciu kilku firm. Otrzymaliśmy zniżki dla uczestników, a także przeprowadziliśmy losowanie upominków przekazane przez partnerów. Wielkie podziękowania dla: Crazy Needles, Mick Jelewry, Naga Body Jelewry, Trust, Enbio, Tattoofest, Tattooartist.pl, Sztorm Tattoo Studio.

Wreszcie ogromne podziękowania dla osób, które razem ze mną podjęły się organizacji konferencji. Patrycja, Marzena, Wojtek - dziękuję!

Beata Kwaśniewska, Prezes PPP.

Professional Piercers Poland

Misją PPP jest wspieranie piercerów w pogłębianiu wiedzy z zakresu anatomii, technik piercingu, higieny oraz doskonalenie umiejętności bezpiecznego przekłuwania ciała i dbania o klienta po zabiegu

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.