POSŁUCHAJŻE — Tattoofestowa Strefa Dialogu

Na czasie cze 08, 2024

Tegoroczna, trzecia edycja Strefy Dialogu skupi się na tradycjach tatuażu oraz jego obecności w sztuce, kulturze i show biznesie. Inspiracją do tych rozmów jest wpływ tatuażu na ludzkie życie. Organizatorzy zaprosili do udziału osoby związane z tatuażem w niecodzienny sposób.


Wśród zaproszonych gości znajdują się:

  • Katarzyna Puzyńska, pisarka;
  • Robert Ruchała i Filip Wolański, zawodnicy MMA;
  • Maciek Dąbrowski, znany jako Człowiek Warga lub Dombro — polski youtuber, aktor dubbingowy, prezenter telewizyjny, reżyser oraz osobowość medialna, prowadzący kanał Z Dvpy;
  • Dawid Karpiuk, wokalista Dziwnej Wiosny;
  • Wojtek “Zappa” Janiszewski i Tomek Skoczypiec, legendy polskiej sceny tatuażu.

Rozmowy poprowadzi dziennikarz Piotr Miecznikowski, znany z uważności i dociekliwości, co zapewni interesujące i zaskakujące pytania. Spotkania będą otwarte dla publiczności, wystarczy znaleźć wolne miejsce i wsłuchać się w rozmowy.

Katarzyna Puzyńska

“Moje serce jest po stronie kryminału” – tak twierdzi i trudno jej w te słowa nie wierzyć. Z wykształcenia psycholog, z zamiłowania autorka kryminałów i scenariuszy. Od niedawna próbuje także sił w gatunku, który jak twierdzi jest bardzo bliski – w fantastyce. Zadebiutowała dekadę temu, powieścią “Motylek” i od tamtej pory udało jej się stworzyć kryminalne uniwersum osadzone w fikcyjnej wsi Lipowo. Na podstawie serii powieści rozgrywających się w Lipowie powstał serial, w którym w głównych rolach pojawili się, między innymi, Julia Kijowska, Olaf Lubaszenko, Mariusz Bonaszewski, Beata Kafka czy Eryk Kulm jr. Każdy, kto widział chociaż raz Katarzynę Puzyńską, szybko się domyśli, dlaczego została zaproszona do Strefy Dialogu na kolejnej edycji Tattoofest Convention –  autorka jest bardzo mocno wytatuowana! Czy da się namówić na opowieść o tatuażach? Przyjdź i posłuchajże! Na pewno się dowiesz.

fot. Agata Mądrachowska

Robert Ruchała

Robert Ruchała to postać, którą muszą kojarzyć wszyscy fani sportów walki. Co najmniej kilka jego pojedynków, to dziś “klasyka gatunku”. Szczególnie legendarna walka z Lom-Ali Eskijewem, przed którą padły takie słowa: “Na początku nie uwierzyłem. Kiedyś byłem małym Robercikiem i oglądałem KSW na trybunach, a teraz dostałem walkę o pas organizacji. Przebyłem bardzo długą drogę. Urodziłem się po to, aby walczyć. Chcę go zdobyć i każdego dnia robię wszystko, aby być mistrzem. Małymi kroczkami da się dojść do szczytu”. To co się wydarzyło później, to już stuprocentowa klasyka. Po długim i niebywale wymagającym pojedynku, Ruchała pokonał walczącego w barwach UFD Gym przeciwnika i stał się niekwestionowanym bohaterem wieczoru i zdobył tymczasowy pas międzynarodowego mistrza KSW w wadze piórkowej. Całkiem niedawno, 11 maja, stoczył kolejną spektakularną walkę. Jego przeciwnikiem na zawodach w Gdańsku był Patryk Kaczmarczyk, który wytrzymał w ringu zaledwie minutę.

Filip Wolański

Kolejny fighter w Strefie Dialogu! Trudno uwierzyć, że facet z takim dorobkiem i osiągnięciami ma zaledwie lekko ponad trzydzieści lat! Ale z drugiej strony, trenować zaczął, kiedy miał lat dziewięć, więc miał chwilę, żeby dojść do miejsca, w którym jest dziś. Filip Wolański – zawodnik MMA, trener, instruktor, autor książki “Dusza wojownika MMA. Połączenie dwóch światów”. Urodzony w Zielonej Górze, od lat mieszka i jest aktywny zawodowo w Krakowie. Historia jego kariery obejmuje uprawianie takich dyscyplin jak judo, boks i kick-boxing. Walczył na imprezach organizowanych przez takie federacje jak TFL, GSW, ACB, IFN czy w końcu KSW. W maju 2017 roku na gali Heraklesów MMA za rok 2016, otrzymał (wraz z Marcinem Wrzoskiem) statuetkę wyróżniającą walkę obu zawodników w kategorii Walka Roku. Podobnie jak wielu innych sportowców, Wolan lubi się tatuować i mamy nadzieję, że uda się go namówić na rozmowę o wzorach, które ozdobiły dotychczas jego skórę.

Maciek Dąbrowski

Jeżeli nie znasz Maćka, to znaczy, że ostatnią dekadę spędziłeś w puszczy z żubrami. Jego budząca podziw aktywność, szybkość reakcji, celne i niebanalne komentarze na temat otaczającej nas rzeczywistości to najważniejsze atuty programu “Z Dvpy”, który dostępny jest w serwisie Youtube. Droga do tego miejsca, była w wypadku Maćka dość długa, ale też niesamowicie interesująca.  wykształcenia reżyser, karierę zaczynał w MTV, współpracował z firmą Rochstar, był jednym ze współtwórców programu “Szymon Majewski Show” w TVN. Reżyserował i produkował teledyski, pod pseudonimem Warga nagrał album “Pół serio”, który całkiem serio dotarł do trzeciego miejsca na liście sprzedaży Olis. Fani serialu “Rick i Morty” kojarzą z pewnością postać Pana Kupkazdupki, który mówi głosem, a jakże, Maćka Dąbrowskiego. Strefa Dialogu powstała po to, żeby spotykać się i rozmawiać właśnie z takimi ludźmi jak Maciek.

Dawid Karpiuk

Dziwna Wiosna, to nie tylko komentarz, który słyszymy coraz częściej na przełomie marca i kwietnia. To także znakomity zespół rockowy, na którego czele stoi nasz kolejny gość. W Dziwnej Wiośnie, pełni rolę wokalisty, gitarzysty i “chodzącej charyzmy”. Wystarczy zobaczyć dowolny film w social mediach z udziałem Dawida i od razu wiadomo co to znaczy, prawda? Panowie grają w trio, ale energii i wyobraźni mają więcej niż niejedna orkiestra. Uważni czytelnicy kojarzą z pewnością świetne teksty Dawida z tygodnika Newsweek i książkę “Dzieciaki”, której opis zaczyna się od zdania: “Opowieść o młodych ludziach walczących o życie w świecie, w którym wszystko zawiodło“. Postaramy się oczywiście namówić Dawida na rozmowę o jego tatuażach, których trochę ma i które mogą mieć jakieś głębsze znaczenie. Chociaż nie muszą. Ale…

fot. Adam Stępień | Agencja Wyborcza

Wojtek “Zappa” Janiszewski

Wojtek “Zappa” Janiszewski. Od jakiegoś czasu nazywany “weteranem sceny”, co zważywszy na ponad ćwierćwiecze pracy w zawodzie ma sens, chociaż z drugiej strony nie do końca dobrze opisuje faceta, który wciąż jest aktywny i dużo do zrobienia ma jeszcze przed sobą. Sam o sobie pisze w taki sposób “Urodzony w dobrym roku niepokojów społecznych- 1968. Od dziecka rysujący i malujący. W czasach schyłku komunizmu współtwórca pisma wolnościowego- “Mać Pariadka”, pierwszego niezależnego pisma wegetariańskiego -“Beek” oraz “Inny Komiks”. Od roku 1991 zajęty tatuażem. W roku 1994 otworzyłem studio tatuażu “Kelten” w Kędzierzynie- Koźlu. W 1996 Zdobyłem w Karlsruhe nagrodę za duży kolorowy tatuaż i tam zostałem w studio Mystic Tattoo. W roku 1998 zwiazałem się z berlińskim studiem Marc’a D. – Nightliner Tattoo. W roku 2009 wraz z kolega Sidem otworzyłem studio Cykada w Sopocie”. Zwięzły, wojskowy styl, pasujący jak ulał do weterana.

Tomek Skoczypiec

Tomek Skoczypiec to postać, którą kojarzy każdy, kto choć trochę interesuje się sceną tattoo w Polsce. Artysta, którego kariera obejmuje bez mała trzy dekady, w pełni zasługuje na rozgłos i rozpoznawalność. Pracować zaczął na początku lat dziewięćdziesiątych i od tamtej pory wciąż nie zwalnia tempa. Media z upodobaniem opowiadają historię jego spotkania z Amy Winehouse, o którym sam opowiada w taki sposób: ” Była chyba najbardziej znaną osobą, którą tatuowałem, i to dwa razy. Przez to, że nie interesuję się zbytnio tą muzyką, to nie wiedziałem, kim ona tak naprawdę jest. Dopiero kolega na recepcji mi pokazał i powiedział kogo tatuowałem. Za drugim razem już wiedziałem. Wiesz, to tak jest, że jak się czymś nie interesujesz, a dowiesz się później z kim masz do czynienia, to jest inaczej, niż jeżeli przychodzi do ciebie osoba, którą znasz, wiesz co robi, itd. To już jest inny pułap.” Po wielu przygodach, podróżach i zmianach “barw klubowych”, Tomek zacumował aktualnie w puckim studiu Selkie Ink. W Strefie Dialogu zapytamy go o realia sceny w latach dziewięćdziesiątych i spróbujemy porównać to co działo się wówczas do czasów obecnych. Wpadajcie posłuchać, będzie ciekawie i zabawnie!

Rozmowy prowadził będzie Piotr Miecznikowski

Piotr rodził się i większość życia spędził w Warszawie, gdzie przeważnie grał na basie i pisał teksty dla mediów, firm fonograficznych i muzyków. Nie zaważając na ponad dwudziestoletni dorobek, nie lubi sam o sobie mówić, że jest „dziennikarzem”. Ale jakkolwiek tego słowa nie unikać – jest. Jego teksty, wywiady, relacje i zdjęcia pojawiały się w Mystic Art, Machinie, Hi Fi i Muzyka, Przekroju i Tattoofest Magazine. Od kilku lat związany jest ze studiem Matka Cię Zabije w Jaworznie i Katowicach, gdzie zajmuje się piercingiem oraz promocją i marketingiem. Tatuaże pokochał za sprawą dziadka, który miał na przedramieniu pięknego ptaka siedzącego na gałęzi. Dziadek nigdy nie chciał opowiedzieć historii tego tatuażu i dopiero wiele lat później babcia zdradziła, że to cover, pod którym ukryty jest numer z niemieckiego obozu. Od tamtej pory tatuaże kojarzą mu się wyłącznie z odwagą i duchową siłą.

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.