Poznań Tattoo Konwent 2023

Na czasie mar 13, 2023

Weekend 11-12 marca 2023 minął w Poznaniu pod znakiem tatuażu. W przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się pierwsza tegoroczna i  41. ogólnopolska zarazem edycja festiwalu Tattoo Konwent. Miłośnicy tatuażu jak zwykle nie zawiedli - organizatorzy imprezy zanotowali frekwencję rzędu 8 tysięcy osób. W programie imprezy nie zabrakło wyjątkowych atrakcji: drag queens show, body suspension, pokazów shibari i oczywiście - konkursów na najlepsze tatuaże.

Poznań już po raz 7. zamienił się w ogromne studio tatuażu i piercingu. W przestrzeni MPK zjawiło się ponad 500 twórców tatuażu z różnych zakątków kraju.

Jednym z najbardziej oczekiwanych punktów programu imprezy były konkursy na najlepsze tatuaże. Tatuażyści mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed kilkutysięczną publicznością oraz jury złożonym z cenionych w branży ekspertów: Olą Kozubską, Jagodą Jęcikowską, Sergeyem Butenko i Agahem Ozturkiem.

Jurorzy oceniali technikę oraz kreatywność zgłoszonych prac i przyznali łącznie 30 nagród. Kandydatów na zwycięzców nie brakowało - łącznie do konkursów zgłoszono aż 501 prac. Nowością pośród kategorii konkursowych były tatuaże wykonane techniką handpoke.Statuetki za najlepsze tatuaże trafiły do:

Goście Konwentu mieli dostęp do szerokiej oferty pokazów i dodatkowych atrakcji. Na głównej scenie pojawili się przedstawiciele najróżniejszych dziedzin sztuki - body suspension (duet Jacob&Monica Angel), burleski (Ciotka Ofka), shibari oraz fire show (Skinny Redhead) i iluzji (Aryman). Zaplanowane na sobotnie i niedzielne popołudnie drag queens show w wykonaniu Dżagi i Savannah Crystal przyciągnęło pod scenę rekordową widownię.

Imprezie towarzyszyły również wyjątkowe strefy specjalne: “Dziarka w ciemno” z tatuującymi Patrykiem Hiltonem i MikeNoFcuk, Live Painting w wykonaniu malarzy WLK i Kuby Kujawy oraz targi rzemiosła Tattoo Craft. Najnowszym wydarzeniem organizowanym w ramach festiwalu była dwudniowa konferencja skierowana do tatuatorów i właścicieli studiów tatuażu Tattoo Con. Wśród panelistów pojawili się: Michał Wurszt i Sergey Butenko, Karolina Orzechowska i Joanna Fąferko.

- Osobiście pozostaje mi podziękować wszystkim obecnym za kolejny, moim zdaniem bardzo udany konwent. Artystom za sztukę na najwyższym poziomie, za świeżą krew w naszych szeregach, odwiedzającym za otwartość, pozytywną energię i tak liczne przybycie. Zapraszam na kolejną, wakacyjną odsłonę w Gdańsku - podsumowuje Marcin Pacześny, główny organizator konwencji.

Już dziś znane są daty kolejnych tegorocznych edycji imprezy. Wspomniany przez organizatorów Gdańsk odbędzie w ostatni weekend lipca (29/30 lipca), a w kolejnych miesiącach Tattoo Konwent zagości w Katowicach (2/3 września) i w listopadzie w Łodzi.

Last Minute Tattoo
Wolne sesje, guest spoty, walk in. Sprawdź i Zarezerwuj termin.

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.