Rekord frekwencji podczas Katowice Tattoo Konwent [FOTOGALERIA]

Na czasie paź 06, 2021

Katowice Tattoo Konwent to wydarzenie, którego nie mógł opuścić żaden miłośnik tatuażu. Dwa dni na Śląsku (2-3 października), kręcące się wokół ozdabiania skóry, wśród najlepszych tatuażystów. Przez imprezę przewinęło się 7500 odwiedzających, którzy oglądali 300 pracujących tatuatorów. Katowice Tattoo Konwent był ostatnią w tym roku imprezą popularnego cyklu konwentów.

Frekwencja na wydarzeniu dla miłośników tatuażu dopisała – w evencie wzięło udział aż 7500 odwiedzających. To rekordowa odsłona konwentu w tym roku. To także najpopularniejsza w historii odsłona konwencji w stolicy Górnego Śląska. Uczestnicy nie tylko chętnie odwiedzali imprezę w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, ale równie ochoczo oddawali się w ręce artystów i zbierali namiary na studia tatuażu z całego kraju. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się konkursy na najlepsze tatuaże, do których zgłoszono aż 730 prac – stworzonych w trakcie oraz przed konwencją. Jury w składzie Joanna Fąferko, Kalina Szymkiewicz oraz Candy Ink. przyznało 30 nagród i dodatkowo wyróżniło 12 wzorów.

W strefie wystawienniczej pracowało blisko 300 tatuatorów, tworzących tatuaże we wszystkich stylach. Wykonywali je najczęściej za pomocą maszynek, ale znaleźli się także artyści, którzy specjalizowali się w metodzie zwanej hand poke’iem. Sporo pracy mieli również piercerzy, których także nie zabrakło na Katowice Tattoo Konwent.

Kończymy tegoroczny sezon konwentowy. Po roku przerwy, w 2021 roku udało nam się zrealizować 3 eventy: na przełomie lipca i sierpnia we Wrocławiu, w sierpniu Poznaniu i teraz – w Katowicach. W przyszłym roku planujemy organizację naszych konwentów w zupełnie nowych lokalizacjach, m.in. w Toruniu. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich miłośników tatuażu. Ten rok był bardzo udany, wierzymy, że może być tylko lepiej – mówi Marcin Pacześny, organizator Tattoo Konwent.

Atrakcje specjalne

Tattoo Konwent jako wydarzenie lifestyle’owe zapewnia rozrywkę z różnych obszarów tematycznych. W sobotę wieczorem na scenie głównej odbyły się dwa koncerty: Konstelacji oraz Izzy and the Black Trees. O muzykę w tle dbali DJe: Auricom, PZG i Richard Murder. W programie imprezy znalazły się także pokazy specjalne. Przed publiką wystąpił mistrz ekwilibrystyki oraz kontorsjonistyki – LUQO ART oraz Berenika Nienadowska-Krajewska, specjalizująca się w tańcu exotic oraz pole dance. Największą atrakcję na scenie Katowice Tattoo Konwent powered by Perła stanowił elektryzujący pokaz fireshow w wykonaniu brytyjskiej grupy The Fuel Girls. Trzyosobowa reprezentacja składu zaprezentowała elektryzujący pokaz tańca i fireshow. Występy performerów można było oglądać zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.

Oprócz stanowisk tatuatorskich na imprezie znalazło się także miejsce na strefy specjalne – motoryzacyjną, animacyjną dla dzieci, kawową, gastronomiczną oraz relaksu. W przestrzeni MCK działało też studio barberskie sygnowane przez markę Bulleit. Miłośnicy sztuki mieli okazję zobaczyć wystawy fotograficzne Witolda Ziomka, Olo Kostko oraz obrazy miłośnika typografii – Mateusza Wolskiego, znanego jako WLK.

FOTOGALERIA KATOWICE TATTOO KONWENT

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.