Rzecznik MŚP za otwarciem studiów tatuażu w III etapie odmrażania gospodarki

Na czasie maj 13, 2020

Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców popiera apel przedstawicieli salonów tatuażu o otwarcie tego rodzaju działalności w trzecim etapie odmrażania gospodarki. Skierował w tej sprawie pismo do wicepremier Jadwigi Emilewicz.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił 13 maja br. III etap odmrażania gospodarki. Obejmie on - tak jak zapowiadano - przede wszystkim zakłady kosmetyczne i fryzjerskie, a także lokale gastronomiczne. Czy to znaczy, że branża tatuaży została pominięta?

Oficjalnie niewiele się dowiedzieliśmy i czekamy na publikację rozporządzenia, o którym mówił p. Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej. Ma ono zostać opublikowane w systemie ISAP - wyjasniają organizatorzy Apelu branży tatuatorskiej.

W ostatnich godzinach organizatorzy Apelu rozmawiali z przedstawicielami Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, którzy wystosowali list poparcia apelu do Ministerstwo Rozwoju i samej p. Jadwiga Emilewicz z prośbą u uwzględnienie argumentów tatuażystów i dołączenie ich III etapu.

Specyfika pracy tatuatorów czy kosmetyczek jest bardzo podobna. Nie ma potrzeby różnicowania tych branż pod względem możliwości ponownego otwarcia swojej działalności. Z usług salonu tatuażu powinniśmy mogli skorzystać już od 18 maja – argumentuje Adam Abramowicz.

Pełna treść pisma Rzecznika MŚP.

Kochani! Krótkie podsumowanie konferencji prasowej o III etapie odmrażania gospodarki. Oficjalnie niewiele się...

Publiée par Apel branży tatuatorskiej sur Mercredi 13 mai 2020

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.