Tattoo Konwent po raz XII w Gdańsku [GALERIA]

Na czasie lip 29, 2022

Ostatni weekend lipca przyniósł ze sobą festiwal, na który czekali fani „żywej” sztuki – Gdańsk Tattoo Konwent 2022. Tegoroczna edycja oczarowała swoich widzów różnorodnością doświadczeń. Na jej deskach prezentowało się nie tylko grono najbardziej utalentowanych tatuatorów z kraju i zagranicy, ale także muzycy, artyści sceniczni, zawodnicy sportowi oraz przedstawicielki branży modelingu czy wrestlerzy.

Trójmiejski konwent zaspokoił zarówno duchowe potrzeby uczestników, jak i te bardziej przyziemne – wszystko dzięki specjalnie wyznaczonym strefom tematycznym. Najważniejszym elementem imprezy, którego nie mogło zabraknąć i tym razem, był konkurs na najlepsze tatuaże. Zwycięzców w ośmiu kategoriach konkursowych wyłoniło jury w składzie: Michał Wurszt, Jagoda "Jagood" Jęcikowska, Kazimierz Rychlikowski. Odwiedzający zanurzyli się w świat tatuażu, obserwując pracę i dzieła mistrzów, a nawet własnoręcznie wykonując dziary na skórce banana.

Fot.: materiały prasowe - Tattoo Konwent

Tattoo Konwent to idealne miejsce do odnalezienia własnego stylu i sposobu na wyrażanie siebie. Tegoroczna idea wiodąca zachęcała wszystkich uczestników do otwartości i bezkompromisowości w mówieniu o sobie i swoich emocjach. Festiwal to przede wszystkim bezpieczne miejsce do dzielenia się własną sztuką i wyjątkowością, która przejawia się między innymi we wzorach zapisanych na skórze. W założeniach Konwentu nie ma miejsca na mowę nienawiści, wykluczenie czy brak tolerancji.

Co jest grane?

Tegoroczna scena Konwentu oferowała różnorodne brzmienia. Amatorów dobrych tekstów i bitów z pewnością zainteresowała twórczość Jody – rapera z Pomorza związanego z Borcrew i wytwórnią BOR Records. Fani mocniejszej muzyki mieli okazję posłuchać bydgoskiej grupy z pogranicza hardcore punku – Schizmy. Pewnym połączeniem dwóch powyższych światów była Inee – piosenkarka i TikTokerka, która wywodzi się z branży tatuatorskiej. W jej muzyce mocny i zadziorny wokal komponuje się z elementami muzyki rockowej, rapowej i trapowej. Oprawę muzyczną konwentu, poza koncertami Jody, Schizmy i Inee, dopełniały sety DJ’skie.

Dla każdego coś innego

Tak jak co roku, tak i tym razem przestrzeń Konwentu podzielona została na specjalnie przygotowane strefy tematyczne. Odwiedzający mieli szansę spotkać się z przedstawicielami Kombat Pro Wrestling – polskiej federacji wrestlingu, która organizuje gale w całej Polsce. Nie zabrakło również pewnej tradycji Konwentu – „Zrób portret u Watemborskiego”, dzięki której każdy chętny uczestnik otrzymał pamiątkowe zdjęcie portretowe. Śmiałkowie chcący spróbować swoich sił w tatuowaniu, mieli okazję wykonać rysunki profesjonalną maszynką na bananowych skórkach, pod czujnym okiem Saskiego.

Znalazło się również coś wyjątkowego dla fanów motoryzacji, sztuki i stylowych ubrań! Jednym z nieodłącznych elementów Tattoo Konwentu jest strefa Hotball, w której można przyjrzeć się niebanalnym pojazdom, steampunkowym rzeźbom i innym rzemieślniczym wytworom. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych uczestnikach Konwentu i specjalnie dla nich stworzyli strefę pełną gier i zabaw organizowanych przez animatorów. W trakcie festiwalu uczestnicy mogli porozmawiać również z przedstawicielami takich organizacji jak Otwarte Klatki i WWF Polska, które codziennie walczą o dobro i prawa zwierząt.

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.