TattooCamp Łódź [PODSUMOWANIE]

Na czasie wrz 21, 2022

Pierwsze powakacyjne wykłady w ramach cyklu TattooCamp za nami. Ponad trzydziestu tatuażystów spotkało się 17 września br. w Łodzi, aby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu dermatologii, prawa autorskiego oraz poznać tajniki budowania marki osobistej w social mediach.

TattooCamp w Łodzi był czwartym spotkaniem z całego cyklu wykładów. Odbył się w przestrzeni Centrum Konferencyjno-Bankietowe RUBIN. W ramach naszego cyklu odwiedziliśmy już Gdańsk, Wrocław oraz Poznań. Kolejne wykłady zaplanowane są na 26 listopada w Katowicach i 10 grudnia w Krakowie. Zapisywać na wykłady można się przez www.tattoocamp.pl.

- Wykład o SM na TattooCamp w Łodzi ponownie przypomniał mi, co jest najważniejsze w biznesie, marketingu, czy samej sprzedaży usług: nie powinniśmy uczyć się mechanizmów, narzędzi samych w sobie. W to miejsce eksplorujmy i wciąż rozwijajmy relacje międzyludzkie. Czytanie ludzi jest ciekawsze niż wszystkie podręczniki świata, a kreowanie własnej marki w social mediach właśnie na tym polega. Holistyczne przedstawienie zjawiska SM na warsztatach pozwala uczestnikom wybrać obszary, w które chcą inwestować. Cieszę się, że w Łodzi spotkałam grupę bardzo aktywną i zaangażowaną. Wytworzyliśmy wspólnie dobrą energię, która dała mi dużego kopa na kolejną edycje! Do zobaczenia! - mówi Karolina Orzechowska.

- Kameralna atmosfera wykładów oraz ogrom wiedzy około tatuatorskiej zamkniętej w 3 wykładach, zdecydowanie na to czekałam! Bardzo podobał mi się nowy wykład K. Orzechowskiej o budowaniu marki w SM. Wiedza, której zdecydowanie mi brakowało, została przedstawiona w przystępny sposób zmieniając mój tok myślenia i podejście do tematu bez utartych szablonów. Wykład o dermatologii dał zakres wiedzy, którego próżno szukać gdzie indziej, temat często pomijany tutaj zajął najwięcej czasu! Czekam na nowe tematy i wpadam za rok! - komentuje Sandra Kubus ze studia Ładne Rzeczy Tattoo & Piercing w Łodzi.

Wykład pt. "Dermatologiczne powikłania tatuaży" poprowadzony został przez doktor inżynier nauk chemicznych i kosmetologicznych Martę Pawłowską. W ciągu trzech godzin prelekcji (wykład przedłużony, ze względu na problemy z głosem B. Michonia, który miał poprowadzić wykład o sprzęcie do tatuowania) omówiła najczęstsze przypadki powikłań skórnych tatuaży, a także przedstawiła praktyczne wskazówki jak im zapobiegać oraz jak z nimi prawidłowo postępować.

- TattooCamp to moim zdaniem mega udany event. Wykłady były bardzo ciekawe i angażujące. Szczególnie wykład o dermatologii uważam przede wszystkim za bardzo przydatny. Nie spotkałem się z publikacjami, gdzie w rzeczowy i jasny sposób opisywano dermatologię w tatuażu. Jednym z największych plusów jest bezpośredni kontakt z prowadzącymi, gdzie mogliśmy pytać o cokolwiek i co najlepsze dostawaliśmy satysfakcjonującą odpowiedź. Organizacyjnie event również spełnił oczekiwania. Począwszy od fajnej przestrzeni, słodkiego poczęstunku i pysznych obiadów (tutaj muszę pochwalić za dodatkowe opcje vege i bez glutenu). Chociaż, żeby tak za bardzo nie słodzić przydałyby się jakieś stoliczki przy fotelach na napoje, czy na sporządzenie notatek (śmiech). Fajnie było również pogadać z Wami i ludźmi z branży. Jeśli będą organizowane następne spotkania to wpisujcie mnie na listę - dodaje Rafał Nguyen Khac ze Studio Tatuażu Wzory w Toruniu.

- Forma konferencji tatuatorskiej zorganizowanej w sali hotelowej. Coś, czego bardzo potrzeba w naszym kraju. Otwarty dialog na kilku różnych płaszczyznach, który pozwala artystom zgłębić niezbędną wiedzę w przyjemny sposób. Panele dotyczące kwestii dermatologicznych, sprzętowych, marketingowych i prawnych, poprowadzone przez ludzi znających zarówno swoją profesję jak i również branżę tatuatorską. Atmosfera bardzo przyjemna, w przerwie przepyszny obiad na sali bankietowej, za rok na pewno wrócimy - mówi Piotr Winiarski ze studia Ink Fetish Tattoo w Warszawie.

TattooCamp w Łodzi zakończył wykład "Prawo autorskie a tatuaż" poprowadzony przez Anię Skuzę,. W ciągu dwóch godzin Ania wytłumaczyła zgromadzonej grupie różnice pomiędzy plagiatem a inspiracją w tatuażu oraz opowiedziała kiedy tatuaż jest utworem chronionym przez prawo autorskie.

- Dzięki za wspaniałe szkolenia na TattooCamp! W jeden dzień spadła na mnie cała masa potrzebnej i przydatnej wiedzy. Ogromne wrażenie zrobił na mnie wykład z dermatologii tatuażu - wreszcie mogłam zaczerpnąć tak ważnych i (niestety) mało dostępnych informacji o procesach zachodzących w naszym organizmie - co jest niesłychanie ważne w naszym zawodzie. Szkolenie biznesowe z kolei dało mi prawdziwego kopa do działania! Poznane na nim tricki od razu wprowadziłam w życie. Kwestią również niezwykle istotną dla każdego artysty jest również prawo autorskie - dzięki TattooCamp dowiedziałam się jak bronić swoich swoich prac przed plagiatem oraz gdzie szukać inspiracji. Dzięki piękne za szkolenie! Uważam, ze dało mi ono możliwość rozwoju i motywację do działania! - podsumowuje Wściekła Blondyna ze Studio Tatuażu Horyzont w Łodzi.

Cały dzień wykładów tylko za 369 zł!

Każda prelekcja z powyższych zagadnień  podczas szkolenia trwa 2 godziny w ramach których każdy tatuażysta może poznać teorię oraz zadać nurtujące go pytania. Dzięki zaangażowaniu takich partnerów jak Ars Tattoo i Skin Project koszt uczestnictwa w TattooCamp to tylko 369 zł brutto za 1 osobę.

Kolejne wykłady zaplanowane są na 26 listopada w Katowicach i 10 grudnia w Krakowie. Zapisywać na wykłady można się przez www.tattoocamp.pl.

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.