TATTOOFEST #158: Marta Hołderna vel. Hoła Holson

Na czasie wrz 25, 2020

Ten rok nie był zbyt pomyślny, jeśli chodzi o realizację różnego rodzaju projektów czy przedsięwzięć, nie tylko tych związanych z branżą tatuażu. Mimo to Marcie Hołdernie, pracującej na co dzień w ostrowskim Tetris Tattoo, udało się tego dokonać. Hoła, ponieważ takim pseudonimem posługuje się w sieci, podzieliła się efektami swojej pracy na łamach wrześniowego wydania magazynu TATTOOFEST.

Artystka słynie z dość nietypowego hobby; mianowicie preparuje czaszki zwierząt. Wszystkie materiały, które wykorzystuje w tym procesie, są pozyskiwane w sposób etyczny, gdyż taka idea od początku przyświecała jej projektowi. Spirit Animals jest przedsięwzięciem, jakiego efektami Hoła chciała podzielić się na European Tattoo Konwent już w marcu tego roku. Do jego realizacji Marta zaangażowała bardzo silną grupę kobiet. Począwszy od fotografki Martyny Antczak, po odpowiedzialną za oddające klimat sesji makijaże Kasię Latajkę. Warto również wspomnieć, że pozujące do zdjęć modelki, są klientami Hoły. Prezentowały, więc nie tylko ręcznie malowane, spreparowane czaszki zwierząt, ale także ornamentowe tatuaże, w jakich specjalizuje się artystka.

Wykonanie jednej czaszki to proces bardzo czasochłonny. Wymaga nie tylko cierpliwości, ale i odpowiedniego wyczucia. Marta wychodzi z założenia, że każdemu zwierzęciu, należy się szacunek. Poprzez swoją sztukę chce walczyć z szowinizmem gatunkowym. Hoła od zawsze była wyczulona na sposób, w jaki człowiek traktuje zwierzęta, dlatego też zwraca uwagę na źródło pochodzenia czaszek. Poza tym nie sprzedaje swoich prac, a wystawia je na charytatywnych aukcjach. Pieniądze trafiają nie tylko na konta organizacji, walczących o prawa zwierząt. Hoła przekazała sumy uzyskane z licytacji na konta takich fundacji jak WOŚP czy Fundacja Lepszy Świat.

KUP TERAZ

Więcej na temat projektu Spirit Animals możecie przeczytać w wywiadzie, jakiego Marta udzieliła w najnowszym numerze TATTOOFEST. Jesteśmy przekonani, że okładka wrześniowego wydania, na jakiej również widnieje artystka, jest wystarczającą zachętą do tego, aby lepiej poznać nie tylko jej tatuatorski warsztat!

Marta Hołderna - Zobacz portfolio i zrób tatuaż
Marta Hołderna - tatuażysta z Ostrów Wielkopolski. Portfolio tatuaży, wzorów, informacje kontaktowe.

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.