"Masz tatuaż? Oddaj Krew!" w trakcie Tattoofest Convention w Krakowie i wygraj tatuaż! [ZAPISZ SIĘ]

Na czasie cze 13, 2024

W ramach naszej akcji „Masz Tatuaż? Oddaj Krew!” szukamy 40 osób, które zechcą podzielić się tym bezcennym darem. W niedziele, 16 czerwca br. w godzinach 11:00-15:00 na terenie EXPO Kraków, gdzie odbywać się będzie TATTOOFEST CONVENTION, stanie specjalne stanowisko TATTOOARTIST, na którym zaparkuje KRWIOBUS. W zeszłym roku krew udało się pobrać od 28 osób a łączny litraż zebranej krwi wyniósł 12 600 ml. Obalmy wspólnie mit, że osoby z tatuażem nie mogą oddawać krwi i pobijmy zeszłoroczny wynik!

Kolejka chętnych do oddania krwi podczas Tattoofest w 2023 roku

Aby oddać krew w ramach naszej akcji posiadanie tatuażu nie jest obowiązkowe.
NIE JEST WYMAGANY ZAKUP BILETU WSTĘPU NA KONWENT!

Dla wszystkich osób, które oddadzą krew przewidzieliśmy konkurs, w którym do wygrania są dwa vouchery o wartości 500 zł na tatuaż do studia Go To Hell Tattoo & Piercing w Krakowie. Każdy ochotnik otrzyma również krem do pielęgnacji tatuaży od Partnera akcji Neba.

Co trzeba zrobić?

Trzeba się zapisać na określoną godzinę: 11:00, 12:00, 13:00 lub 14:00. W każdej godzinie oddać krew może maksymalnie 10 osób.

Jak się zapisać?

W prawym dolnym rogu tego artykułu znajduje się czerwony button z napisem "Zapisz się i oddaj krew!". Kliknij w niego a następnie otworzy Ci się specjalny formularz zgłoszeń przygotowany przez Partnera Technologicznego akcji - firmę timerise. Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją.

Ważne.

Po zrobieniu tatuażu obowiązuje 4 miesięczna dyskwalifikacja z oddawania krwi, więc jeśli masz świeży tatuaż to niestety musisz odczekać pół roku. Jednak po tym czasie donacja jest możliwa, wystarczy tylko chcieć.

Krew jest bezcennym lekiem, którego nie można kupić ani wyprodukować, może go ofiarować wyłącznie człowiek. Samego oddawania krwi nie trzeba się bać. Oddawanie krwi nie boli a posiadanie tatuażu wbrew powszechnemu mitowi nie jest przeciwskazaniem do donacji a jak dotąd nie wymyślono zamiennika krwi. Dlatego tak ważne jest uświadamianie społeczeństwa, że krew jest potrzebna każdego dnia i nie da się jej wytworzyć w laboratorium. Krew i jej składniki podawane są głównie osobom, które utraciły swoją własną krew w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, osobom z zaburzeniami krzepnięcia, po oparzeniach i urazach, a także pacjentom z chorobami rozrostowymi i nowotworami, w trakcie i po chemioterapii, kobietom w ciąży, dzieciom i noworodkom.

Sama donacja trwa ok 10 min. Przy pobieraniu krwi lub jej składników używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku. Jednorazowo pobiera się 450 ml pełnej krwi. Samo pobranie trwa zwykle ok. 10 minut. Należy do tego doliczyć czas konieczny na wypełnienie ankiety, rejestrację, badania i wywiad lekarski – w sumie ok. 40-60 minut. W ciągu roku kobiety mogą oddawać krew metodą konwencjonalną nie częściej niż cztery razy (450 ml), a mężczyźni – maksymalnie sześć (450 ml).

Krew i jej składniki mogą oddawać osoby pomiędzy 18 a 65 rokiem życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów, u których w ciągu ostatnich 4 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała, nie miały wykonanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii) oraz nie były leczone krwią i jej składnikami. Szczegółowy wywiad prowadzony przed pobraniem krwi wyklucza osoby, które nie mogą oddawać krwi.

W dniu oddania krwi trzeba być wyspanym i wypoczętym, zdrowym, to znaczy nie mieć objawów przeziębienia, nie przyjmować aktualnie żadnych leków (zasada ta nie dotyczy środków antykoncepcyjnych). Przed przyjściem do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa należy zjeść lekkostrawny posiłek, wypić ok. 2 l płynów (w ciągu 24 godzin przed pobraniem) i wziąć ze sobą dokument ze zdjęciem, najlepiej dowód osobisty. Przed oddaniem krwi należy także ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu, również w dniu poprzedzającym oddanie krwi.

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.