Tatuatorium, czyli studio tatuażu na godziny

Na czasie cze 14, 2020

Tatuatorium to Studio Tatuażu w Warszawie, w którym znajdują się w pełni wyposażone stanowiska tatuatorskie, które można wynająć na krótsze lub dłuższe sesje. O nowym miejscu do coworkingu rozmawiamy z Michałem Banachem, właściciel Studia Tatuażu Warszawa Tattoo, pomysłodawca i wykładowca Akademii Tatuażu Warszawa Tattoo.

Skąd taki pomysł?

Pomysł nie jest czymś nowym w branży tatuatorskiej. Na całym świecie takie coworki cieszą się dużą popularnością. U nas zaczynamy dopiero raczkować. Od 2017 roku prowadzimy Kursy Tatuażu, po których nowi adepci sztuki wychodzą w świat. Wielu z nich z różnych powodów nie może znaleźć dla siebie miejsca i oto wchodzimy my, cali na biało (śmiech).

Dla kogo jest Tatuatorium?

Tatuatorium jest skierowane do różnych grup tatuatorów. Są tacy, którzy nie chcą tatuować w domu bo po prostu nie mają ku temu warunków, nie chcą przyjmować klientów  w domu, zamieniać mieszkania na pracownię. Są tacy, którzy nie chcą lub nie mogą pracować w studiu, mają inną stałą pracę, mieszkają w małej miejscowości w której nie ma żadnego studia lub po prostu wybrali indywidualną drogę. Oraz oczywiście „podróżnicy” którzy z przyjemnością zorganizują sobie Guest Spot w stolicy.

Prowadzisz własne studio, nie boisz się konkurencji którą mogą być tatuatorzy współpracujący z Tatuatorium?

Absolutnie nie. Chęć posiadania tatuażu w naszym kraju nie maleje, wręcz przeciwnie, z roku na rok przybywa osób które myślą o ozdobieniu swojego ciała. Tatuaż wreszcie przestał być symbolem „kryminału” czy buntu i zaczął funkcjonować jako sposób wyrażenia siebie, lub po prostu zwykłej dekoracji ciała. Na rynku jest mnóstwo studiów, jeszcze jedno więcej nie zrobi różnicy, a da szansę klientom na znalezienie dodatkowych zdolnych tatuatorów, a tatuatorom wolność tworzenia.

Czym Tatuatorium się wyróżnia wśród innych studiów?

U nas artysta jest sam sobie sterem i okrętem. To on decyduje w jakich dniach pracuje, w jakich godzinach przyjmie klienta, za jaką kwotę wykona swoją pracę. Ma absolutną dowolność artystyczną. Robi to co kocha, w klimatycznych wnętrzach na Warszawskiej Starówce. Co może być lepszego? (śmiech).

Jak wygląda proces rezerwacji miejsca?

Artysta rezerwuje miejsce poprzez formularz na naszej stronie, telefonicznie lub mailem. Ustalamy datę, godzinę oraz czas trwania sesji.  W dniu rezerwacji tatuator przychodzi wraz ze swoim klientem i ma do dyspozycji w pełni wyposażone stanowisko pracy – regulowany fotel, pomocnik metalowy, podłokietnik, regulowane krzesło, lampkę, biurko, komputer z drukarką etc. W naszym zakresie jest również chemia do dezynfekcji stanowiska, folia stretch, utylizacja odpadów medycznych. Zdajemy sobie sprawę, że artyści pracują na różnym sprzęcie, mają ulubionych producentów farb itd. dlatego tą część tatuatorzy zapewniają sobie we własnym zakresie.

Jaka jest cena za wynajem?

Sesja 4 godzinna kosztuje 150 zł a 8 godzina 250 zł.

Co oznacza sesja 4 godzinna?

Jeżeli zostanie dokonana rezerwacja 4 godzin np. od godz.10.00, to o godz. 10.00 stanowisko zostaje udostępnione, a tatuator pozostawia miejsce pracy o godz. 14.00 posprzątane i zdezynfekowane.

Tatuatorium znajduje się w Warszawie przy ul. Długa 16/1.

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.