Tatuaże podbiły Wrocław. Tattoo Konwent wielkim sukcesem [FOTOGALERIA]

Na czasie sie 02, 2021

W niedzielę 1 sierpnia zakończyła się 9. wrocławska edycja, która była jednocześnie 32. edycją ogólnopolskiego cyklu spotkań z tatuażem artystycznym Tattoo Konwent powered by Perła. Frekwencja dopisała. Imprezę odwiedziło około 6000 osób. W 10 kategoriach konkursowych przyznano 30 nagród za najlepsze tatuaże.

O wyróżnienie walczyło 521 wzorów, które oceniało Jury złożone z cenionych artystów tatuażu. Na scenie królowały sztuki performatywne: pole dance, freakshow i akrobatyka. Pierwszego dnia imprezy miały miejsce również koncerty, w trakcie których wystąpiły zespoły Dezerter i Moron’s Morons.

Tattoo Konwent to impreza kierowana do miłośników tatuażu artystycznego. Pierwszy po przymusowej, rocznej przerwie festiwal odbył się we Wrocławiu, na Stadionie Wrocław. Na miejscu pracowało blisko 150 tatuatorów – autorów setek wzorów, które powstały w ciągu dwóch dni wydarzenia.

Wrocław Tattoo Konwent odwiedziło około 6 tysięcy osób. Wśród nich byli mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska oraz przyjezdni. Na scenie pokazowej wystąpiła Wrocławianka Berenika Nienadowska – mistrzyni poledance, Krystian Minda – bohater ekstremalnego freakshow oraz LUQO ART – ekspert w dziedzinie ekwilibrystyki i kontorsjonistyki. Uczestnicy chętnie obserwowali jak powstają obrazy malowane na ludzkiej skórze w wykonaniu Mariana Folgi – artysty specjalizującego się w body paintingu.

Na imprezie odbyły się mini targi mody i designu oraz giełda winyli. Działała także strefa dla fanów motoryzacji czy strefa dla najmłodszych uczestników. Wrocław Tattoo Konwent zakończył się w godzinach wieczornym, ogłoszeniem wyników konkursu na najlepszy tatuaż drugiego dnia festiwalu.

- Cieszymy się, że mogliśmy znów połączyć branżę tatuatorską i miłośników tatuażu. Działamy  prężnie z organizacją kolejnej edycji eventu, która odbędzie się już 21  i 22 sierpnia w Poznaniu. Zapraszamy wszystkich, którzy nie mogli  zjawić się we Wrocławiu – mówi Marcin Pacześny – organizator Tattoo Konwent.

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.