Tłumy fanów tatuażu na Poznań Tattoo Konwent! [FOTOGALERIA]

Na czasie sie 23, 2021

Poznań czekał na to wydarzenie dwa lata. Piąta poznańska edycja Tattoo Konwent odbyła się w weekend 21-22 sierpnia 2021 w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. W konwencie wzięło udział ponad 5500 miłośników tatuażu a swoje tatuatorskie umiejętności prezentowało blisko 400 artystów z różnych zakątków kraju i zagranicy. Wystawiane w konkursach tatuaże oceniane były w 10 kategoriach. Na scenie było gorąco...

- To kolejna udana edycja. Dziękuję wszystkim, którzy w tym roku byli z nami. Dziękuję całemu wspaniałemu zespołowi Tattoo Konwent- bez Was by się to nie wydarzyło. Kolejny przystanek planujemy w Katowicach, 2-3 października. Do zobaczenia! A czy się zobaczymy? Nie od nas to już teraz zależy. My jesteśmy dobrej myśli  – podsumowuje Marcin Pacześny, pomysłodawca i organizator konwentu.

W konwencie wzięło udział ponad 5500 miłośników tatuażu. Fot. Tattoo Konwent

Miłośnicy ozdabiania ciała tym razem spotkali blisko 400 tatuatorów reprezentujących różne style. W czasie konwencji odbyło się 10 konkursów na najlepsze tatuaże, a zgłoszono do nich 348 wzorów. Zwycięskie prace wyłoniło Jury w składzie: Jagoda “Jagoodtattoo” Jęcikowska, Jarek "Goraj" Gorajek, Sergey Butenko oraz Łukasz Smyku.

Od lewej: Jagoda “Jagoodtattoo” Jęcikowska, Sergey Butenko, Jarek "Goraj" Gorajek oraz Łukasz Smyku (stoi). Fot. Tattoo Konwent 

Wielkim zainteresowaniem odwiedzających cieszyła się akcja #charytatywnypuzzel organizowana na rzecz dzieci cierpiących na autyzm. Inicjatorem akcji, zapoczątkowanej już ponad cztery lata temu jest Buszi. Ludzie ustawiali się w długiej kolejce chcąc wesprzeć akcję, utrwalić wzór puzzla na ciele i tym samym przekazać pieniądze na ten szczytny cel.

Wśród atrakcji koncertowych znalazły się występy zespołu C O L O R S oraz PEJA/SLUMS ATTACK. O tło muzyczne w trakcie imprezy zadbali: PZG, Lux Familiar Przybysz i Astrowilk. Swoje prace w trakcie wystaw zaprezentowali: Dawid Ryski (autor licznych ilustracji prasowych oraz wielu plakatów koncertowych), Witold Ziomek (fotograf fascynujący się pięknem natury) oraz Rafał Wechterowicz (grafika).

Wizyta na konwencji to nie tylko okazja, by wytatuować się u uzdolnionego tatuażysty, znaleźć odpowiedniego artystę, z którym umówić się można na sesję w innym terminie czy poznać najnowsze trendy branży. Wydarzenie obfituje w wiele atrakcji związanych z różnymi obszarami sztuki – od fotografii, przez muzykę, wystawy, aż po alternatywny performens.

FOTOGALERIA POZNAŃ TATTOO KONWENT

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.