2. Edycja Piercing Camp Polska: 24-25 maja 2024 r. [ZAPOWIEDŹ]

Piercing lut 22, 2024

Wspaniała wiadomość dla wszystkich pasjonatów i profesjonalistów branży body piercing - druga edycja Piercing Camp Polska odbędzie się  24-25 maja 2024 w Warszawie! Ta jedyna w swoim rodzaju konferencja, dedykowana wyłącznie piercerom aktywnym zawodowo, zapowiada się być jeszcze bardziej fascynującym wydarzeniem niż poprzednia.


Kto się nie rozwija ten stoi w miejscu. W dzisiejszych czasach ta maksyma nabiera bardzo wyraźnego przesłania, w zalewie kiepskiej jakości szkoleń prowadzonych przez ludzi z ubogą wiedzą, patoszkoleń, wszędobylskiej bylejakości, nastawienia na szybki, łatwy zarobek przygotowanie tak teoretyczne, jak praktyczne nabiera ogromnego znaczenia.

- Obserwując od lat wysyp postów na wszelkiego rodzaju grupach, bezradność wielu piercerów, braki w podstawowej wiedzy, zaniedbania w obsłudze klienta, a także poziom wiedzy osób zgłaszających się na moje doszkolenia, postanowiłem przenieść na polski rynek słuszną ideę znana z cenionych i lubianych konferencji niemieckich oraz angielskich - mówi Conor Adamski, organizator Piercing Camp Polska.

Po pierwszej edycji, która zdobyła ogromne uznanie, organizatorzy postanowili jeszcze bardziej urozmaicić tematy prelekcji i warsztatów oraz zaprosić większą liczbę prelegentów. Do współpracy zostali zaproszeni piercerzy, prawnicy, lekarze, kosmetolodzy, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, rozwiązując pytania zgłoszone w ankiecie po poprzednim wydarzeniu.

- Mojej koncepcji przyświeca jasny cel "Polak dla Polaka". Oznacza to, że moimi wykładowcami są polscy piercerzy. Kto, jak nie my, zna nasz rynek i problemy od podszewki? Wiemy, z czym codziennie się borykamy i jakie problemy napotykają nasi klienci. Dlatego na Piercing Camp Polska nie znajdują się prelegenci zagraniczni. To spotkanie to maksymalizacja wiedzy podanej w przystępnej formie, okraszona nowinkami ze świata i trikami, które znane są nielicznym. Dodatkowo, wiedza przedstawiana przez ludzi, którzy wydają się niezwiązani z naszymi poczynaniami, ale są ściśle powiązani z branżą medyczną, prawniczą, kosmetologii czy techniczną, zazębia się coraz bardziej z naszą działalnością piercerską. Tak właśnie można opisać Piercing Camp Polska - spotkanie edukacyjne i jednocześnie towarzyskie dla polskojęzycznych piercerów - dodaje Conor.

Wkrótce organizatorzy podzielą się szczegółowym programem dotyczącym wykładów, warsztatów oraz prelegentów. Na dzień dzisiejszy ujawnili już tematykę pięciu prelekcji.


To (nie) ziarnina! Dlaczego nie każdą zmianę po przekłuciu może „wyleczyć piercer”?” v2

Prelekcja ta, która cieszyła się dużym zainteresowaniem podczas pierwszej edycji, będzie teraz zawierała dodatkowe informacje na temat zmian powstających w trakcie gojenia przekłuć. Conor Adamski, podzieli się nie tylko zdjęciami przypadków, ale także alternatywnymi metodami radzenia sobie z problemami w sposób poza farmakologiczny czy szpitalny.

Conor Piotr Adamski rozpoczął swoją przygodę zawodową w 1999 roku. Z biegiem lat, dzięki zdobytemu doświadczeniu, postanowił otworzyć pierwsze w Polsce studio Body Piercingu. Jego praca koncentruje się na spełnianiu najskrytszych marzeń klientów, promowaniu biżuterii wysokiej jakości oraz bezpiecznemu przekłuwaniu.

Dodatkowo, Conor prowadzi aktywną działalność pisarską, publikując artykuły, udzielając odpowiedzi na forach branżowych, a od 2012 roku również dzieląc się swoją wiedzą i ucząc nowe pokolenia piercerów podczas własnych szkoleń. Adamski aktywnie uczestniczy także w seminarium, warsztatach i konferencjach dotyczących modyfikacji ciała w całej Europie, uczestnicząc m.in. w renomowanych wydarzeniach takich jak UkApp, BmxNet czy PTS.

Diagnostyka laboratoryjna, a piercing

Dominika Fillinger, absolwentka Analityki Medycznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, zaprasza na fascynującą podróż przez związki między diagnostyką laboratoryjną a sztuką piercingu. Jej prelekcja skupi się na interpretacji wyników badań laboratoryjnych i ich wpływie na procesy gojenia. Fillinger poprowadzi uczestników przez podstawowe wyniki badań, studium przypadków oraz pokaże, jak błędne wyniki mogą wpływać na decyzje dotyczące przekłucia.

Dominika Fillinger ukończyła studia magisterskie na kierunku Analityka Medyczna na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Po uzyskaniu prawa do wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego, rozpoczęła pracę w niepublicznym medycznym laboratorium jako koordynator pracowni genetyki. Od 2021 roku pełni funkcję diagnosty laboratoryjnego w Laboratorium Genetyki Klinicznej w szpitalu w Gdańsku. Fillinger aktywnie uczestniczy w licznych warsztatach, webinarach i konferencjach, zwłaszcza w zakresie diagnostyki molekularnej oraz cytogenetycznej.

Kosmetologia a piercing

Wyjątkowy wykład, który rzuca światło na nieoczekiwane powiązania między kosmetologią a sztuką przekłuwania ciała. Podczas prezentacji, prowadzonej przez Agnieszkę Kotłowską - znaną jako Divagnes Piercing, uczestnicy odkryją fascynujące zależności między pielęgnacją skóry a przekłuciami. Wykład będzie się skupiał na różnych aspektach tematu, rozpoczynając od podstawowej wiedzy o skórze, mikrobiomie, pH, po analizę wpływu dermatóz skórnych na proces przekłuwania. W ramach prelekcji omówione zostaną także różne typy skóry w kontekście piercingu, zabiegi kosmetologiczne a ich wpływ na możliwość przekłucia, kwestie związane z kwasem hialuronowym oraz makijażem permanentnym.

Agnieszka Kotłowska to doświadczona piercerka z 10-letnim stażem zawodowym. Swoją wiedzę i praktykę zdobyła, pracując w renomowanych Studiach Tattoo&Piercing na terenie Trójmiasta. Ukończyła zarówno kurs podstawowy, jak i zaawansowany z zakresu Body Piercing, co dodatkowo podkreśla jej profesjonalizm. Dodatkowo, Agnieszka jest dyplomowaną kosmetologią, absolwentką Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. Obecnie kontynuuje swoją edukację, ucząc się na Technika Sterylizacji Narzędzi Medycznych. Jako założycielka studia Juniper Zone w Gdańsku, tworzy przestrzeń, w której zdobycie piękna i sztuka przekłuwania łączą się w harmonijną całość. Jest również cenioną stylistką w branży beauty.

Wszystko, co chcesz wiedzieć o septum piercing

Temat ten obejmie historię przekłucia, techniki wykonania, typy budowy przegrody nosowej, zalecenia po zabiegowe, a także omówienie odpowiedniej biżuterii i przygotowanie do przekłucia. Wykład poprowadzi Conor Adamski.

Przesłanki legalności zgody na zabieg kosmetyczny. Czy wiek pacjenta oraz cel zabiegu ma znaczenie?

Magdalena Klepczyńska, mgr psychologii, kryminologii oraz prawa, to doświadczony radca prawny w jednej z jednostek organizacyjnych Skarbu Państwa. Jej praca obejmuje sporządzanie opinii prawnych, udzielanie porad i odpowiedzi w sprawach prawnych.

W ramach swojej prelekcji Magdalena omówi możliwe konsekwencje prawne związane z nieprzestrzeganiem zasad prawnych wynikających z obowiązujących przepisów, takich jak fragmenty kodeksu cywilnego, kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Przedstawi, na jakim etapie i w jaki sposób należy zbierać od klienta informacje potrzebne do oświadczenia woli przed zabiegiem oraz jakie przesłanki muszą być spełnione, aby klient mógł decydować sam za siebie, a kiedy potrzebna jest zgoda zastępcza lub zgoda opiekuna prawnego. Ponadto, omówi kwestie związane z RODO i ich znaczenie w kontekście wykonywania zabiegów kosmetycznych.


2. Edycja Piercing Camp Polska odbędzie się w Warszawie, przy ulicy Wspólnej 56. Dokładny harmonogram wydarzenia zostanie ogłoszony przez organizatorów w najbliższym czasie. Śledźcie ich media społecznościowe (IG, FB), aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi daty i programu. Koszt uczestnictwa wynosi 1500 zł. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy TUTAJ.

PRO PIERCING: Zbudujmy razem wizerunek branży [SZCZEGÓŁY]
Jak wiadomo, reklama jest dźwignią handlu, a tak mogą wyglądać reklamy wizerunkowe polskiej branży piercingu. Żeby te reklamy miały sens, musimy dodać piercerów do naszej aplikacji. Jesteście dostępni dla klientów w wersji desktopowej i mobilnej serwisu, ale nie w aplikacji. Nie możemy prowadzić pra…

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.