Dokument: Rage - Noise Tattoo (bez cenzury)

INKspiracje maj 28, 2020

Siedmiodniowy maraton dziarania, czyli Rage – nowy artystyczny projekt Mistyka i Chrapskiego ze studia Noise Tattoo. Orgia bólu, inny wymiar estetyki. Zapraszamy Was do obejrzenia video dokumentu zrealizowanego przez Mariusza Zdziechowskiego.

To mój kolejny manifest artystyczny. Jestem drapieżnikiem artystycznym, moja misja jest zajebiście prosta: chcę tworzyć, a móc tworzyć to zaszczyt. Świat bez sztuki jest nudny. Wyobraź sobie sytuację, w której znika sztuka, muzyka, architektura, design - co zostaje? Dlatego ten projekt to bunt, to wściekłość, to ja - mówi Mistyk.

By móc osiągnąć efekt spektakularny, monumentalny, co do powierzchni ciała. Mistyk zaprosił do tego projektu Chrapskiego. Oznaczało to, że modelka musi wytrzymać tatuowanie przez dwóch artystów przez siedem dni. W taki sposób powstało czternaście sesji całodniowych, dzieląc to na dwóch, a pracując w  tym samym czasie na różnych częściach ciała.

Rage to dla mnie ogromne przeżycie. Coś, czego do tej pory nie doświadczyłem. Rage to dla mnie manifest wobec świata, nierozumianego, jako ogół, ale mojego świata wewnętrznego, w którym zacząłem się poruszać, odnajdując coraz bardziej w sobie drogę, jaką daje mi trash. Jestem na początku tej drogi. Mimo to dostrzegam w tym swoje wnętrze z innej perspektywy, perspektywy znanej tylko mi. Projekt ten przesunął moją świadomość do momentu, w którym byłem tylko ja i trash. To było coś niesamowitego, co prawdopodobnie zdarzyło się pierwszy i ostatni raz w moim życiu... a może nie... może właśnie od tego wszystko się zaczyna - dodaje Chrapsky.

Projekt został zrealizowany w marcu, na 10 dni przed zamknięciem studiów tatuażu z powodu wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego. Daj suba, daj komentarz bo Artysta bez odbiorcy nie istnieje.

NOISE Tattoo Studio & Gallery - Zobacz portfolio i zrób tatuaż
NOISE Tattoo Studio & Gallery - studio z Świnoujście. Portfolio tatuaży, wzorów, informacje kontaktowe.

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.