Studio Design: Ter.ror Tattoo - Ostrów Wielkopolski

INKspiracje paź 09, 2020

Studio Ter.ror Tattoo mieści się blisko centrum, w starej dzielnicy domków jednorodzinnych. Jest tu cicho i zielono. Widok z okien na ogród, dużo światła, bibelotów, nastrój dość magiczny. Poznajcie pracownie należącą do Izy Popek i Mieszka Ławniczaka.

- Dom, w którym mieści się studio, to miłość od pierwszego wejrzenia. Typowa, modernistyczna bryła, z półokrągłą wieżyczką, w której mieści się klatka schodowa. Przed domem cztery wysokie cyprysy, granitowy mur i stara metaloplastyka w bramie. Wszystko robi klimat trochę "strasznego domu", co nas w sumie bardzo cieszy.  Kupiliśmy go z myślą o tym, by mieszkać na piętrze (jesteśmy parą) a parter wykorzystać, jako miejsce działalności. Wstępnie moje studio było pracownią fotograficzną, wtedy tylko Mieszko tatuował. Kiedy ja zajęłam się tatuażem, przekształciłam swoją powierzchnię na pracownię – mówi Iza Popek z Ter.ror Tattoo.

Studio ma 60 mkw. Dwie pracownie, oddzielone przesuwnymi drzwiami, każda ma około 20 mkw. Większa pracownia jest Mieszka i tam jest też spora poczekalnia z wygodnymi kanapami. Pracownia Izy za to taras, gdzie można zapalić papieroska albo zrobić sobie przerwę w otoczeniu ogrodu. Do tego mała toaleta i korytarz.

- Pracujemy we dwójkę, każdy ma swoje pomieszczenie, co jest bardzo komfortowe i dla nas (mamy różne gusta muzyczne) i dla klientów, którzy mogą się poczuć swobodnie, szczególnie, kiedy tatuowane są miejsca wymagające odkrycia miejsc intymnych – dodaje Mieszko Ławniczak.

- Cały dom był do generalnego remontu. Na parterze wcześniej mieścił się gabinet lekarski. Zostało po nim modernistyczne biurko, które do dziś mi służy. Wszystko urządzaliśmy sami, lubimy ładne rzeczy i mamy specyficzne gusta, stąd nie mogliśmy tego zostawić projektantowi, miało być nasze w stu procentach. Takie też jest. Trudno powiedzieć ile nas to kosztowało, bo zmiany i ulepszenia trwają właściwie non stop od 5 lat, teraz czujemy jednak, że niewiele już zostało do zrobienia. Wiele rzeczy, jak na przykład, imponująca podłoga w poczekalni, zostały wykonane własnym sumptem, bo ekipy budowlane nie chciały się podjąć wyzwania. Dzięki temu zaoszczędziliśmy trochę kasy i nerwów. Meble, które w większości wyglądają na drogie, tak naprawdę są dobrze upolowane na targach staroci. Największy koszt, ale i efekt dały okna, których jest dużo i są wielkie, tę zmianę wprowadziliśmy jako ostatnią. Było warto, światło jest teraz obłędne a widok na stare świerki koi ból klientów – kontynuuje Mieszko.

- Wiedzieliśmy tylko, że będzie eklektyczne, bo Mieszko lubi retro a ja bardziej modernizm i art deco. Na szczęście udało się to połączyć bez bójek i kłótni, jednocześnie spełniając konieczne warunki sanitarne. Miało być przytulnie i nieszablonowo, chyba się udało. Taki klimat odpowiada większości klientów, którzy chętnie wpadaliby tylko na herbatę - podsumowuje Iza Popek.

Ter.ror Tattoo - Zobacz portfolio i zrób tatuaż
Ter.ror Tattoo - studio z Ostrów Wielkopolski. Portfolio tatuaży, wzorów, informacje kontaktowe.

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.