Studio Desing: NOISE Tattoo Studio & Gallery - Świnoujście

INKspiracje paź 30, 2020

Studio NOISE Tattoo Studio & Gallery mieści się w Świnoujściu. Miasto posiada specyficzną zabudowę wynikająca z jego morskiego charakteru. Znajdują się tu zabytkowe budowle portowe, ale także i kamienice. W jednej z nich znajduje się pracownia artystyczna Mistyka.

Budynek został zbudowany na początku 1800 roku przez F.W. Krause, pierwszego komisarza w pruskim Świnoujściu, zaufanym króla Prus Fryderyka II. Kamienica była wówczas najwspanialszą, poza kościołem, budowlą w mieście. Zachowane do dzisiaj zdobne wejście, wysokie i obszerne pomieszczenia, kunsztowna klatka schodowa nie miały sobie równych.

- Nasze studio zlokalizowane jest w okolicach centrum przy ulicy biegnącej wzdłuż nabrzeża kanału portowego. Jest to miejsce idealne do spacerów. Cumują tu też statki i stateczki. Często w czasie przerwy wychodzimy ze studia i siadamy nad wodą, by napić się kawy, zjeść latem lody albo by przewietrzyć głowy. Myślę, że to miejsce jest sercem naszego miasta. Nigdzie indziej nie poczujesz tego bardziej. Okazja, która przyszła nam przypadkowo, była spełnieniem małego marzonka Managerki. Marchewa, współzałożycielka Noise jest dumną Świnoujścianką. Kocha i wszędzie promuje ten kawałek ziemi. Często wygląda przez to wielkie, życiem wypełnione okno i twierdzi... Dom jest tam gdzie serce Twoje. I tak to miejsce też czujemy – mówi Mistyk.

Studio nie jest duże, około 40m2. Jednak te wysokie ściany - ponad 4 m wysokości oraz duże okna dają dodatkową przestrzeń. Na samym wejściu stoi zapraszająca czerwona sofa, a przy znajduje się automat ze świeżo mieloną kawą. Wcześniej w tym lokalu prowadzone były działalności kosmetyczne lub supermarket. Lokal nie wyróżniał się niczym szczególnym, były białe ściany, woda, prąd.

- Dla nas było jasne, tu wjeżdża Trash. Wszystko robiliśmy sami z pomocą przyjaciół. Duszy artystycznej przecież nam nie brakowało. W ten sposób tez mogliśmy zaoszczędzić sporo kosztów. Nie projektowaliśmy wcześniej, co powstanie na ścianach, bo w tym wypadku freestyle się zawsze najlepiej sprawdza. Czujesz i tworzysz! Jedno, co planowaliśmy wcześniej to rozkład poszczególnych stacji czy obszarów. Na początku naszej działalności mieliśmy jedno stanowisko, czyli Mistyka. Pracownia artystyczna, bo tym stało się studio, nie było tylko stworzone pod tatuowanie, ale też by tworzyć obrazy, sztukę. Z czasem powstało drugie stanowisko do piercingu, które szybko zajęliśmy drugim artystą. Na dzień dzisiejszy są tu już trzy stanowiska i trzech wspaniałych artystów. Do tatuującego Mistyka dołączył Chrapski... Jest wesoło. Z zaplecza powstało małe biuro dla mnie i reszty potrzebnych rzeczy - dodaje Marchewa.

- Klienci odbierają nasze studio bardzo pozytywnie. Zachwycają się, robią zdjęcia. Często ich dzień sesji w naszym studiu jest wielkim przeżyciem, na które niezmiernie czekali. Obsługa naszych gości ma u nas wysoki priorytet. Tu mają się czuć wyjątkowo, bo jak by nie było, to nasz dom – podsumowuje Mistyk.

NOISE Tattoo Studio & Gallery - Zobacz portfolio i zrób tatuaż
NOISE Tattoo Studio & Gallery - studio z Świnoujście. Portfolio tatuaży, wzorów, informacje kontaktowe.

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.