Tatuaż bransoletka koronka — pomysły, wzory

INKspiracje cze 04, 2024

Tatuaże towarzyszyły ludziom od zarania dziejów. Dowodem na to, że nasi przodkowie się tatuowali, są liczne archeologiczne odkrycia. We współczesnym świecie tatuaże także są bardzo popularnym zabiegiem ozdabiania ciała. Jednym ze wzorów, który zyskał ogromną popularność na całym świecie, jest tatuaż bransoletka koronka. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji nie tylko na wzór, lecz także miejsce wykonania takiego tatuażu.


Tatuaż bransoletka koronka — skąd popularność takiego wzoru?

Historia tatuaży wokół nadgarstka sięga Dalekiego Wschodu. To tam już od wieków kobiety za pomocą henny przyozdabiają nie tylko swoje przeguby, lecz także dłonie. Jest to tak zwana mandala. Tatuaż bransoletka koronka mający swoje źródło w kulturze indyjskiej odnosi się przede wszystkim do życiowej równowagi, harmonii oraz mądrości. To właśnie indyjskie kobiety były inspiracją dla współczesnych posiadaczek tatuaży na nadgarstkach.

Innym powodem popularności, jaką zyskały tatuaże koronkowe na ręce, jest to, że kobiety kochają biżuterię. Codziennie zakładają kolczyki, łańcuszki, a także zapinają na przegubach różnego rodzaju bransoletki. To właśnie dla nich polecane są minimalistyczne tatuaże bransoletki. Dzięki nim kobieca część społeczeństwa nie musi pamiętać o założeniu biżuterii na rękę za każdym razem, gdy wychodzi z domu. Nie ma też ryzyka, że ulubiona bransoletka się zerwie, gdyż znajdujący się na nadgarstku tatuaż bransoletka koronka nie zahaczy się o bluzkę czy klamkę w drzwiach.

Znane tatuaże bransoletki koronki — kim się inspirować?

Tatuaże koronkowe na ręce są popularnym motywem także wśród znanych i powszechnie lubianych kobiet. Jedną z celebrytek, która posiada na swoim przegubie taki wzór, jest piosenkarka, aktorka i bizneswoman z Barbadosu — Rihanna. Na jej prawym nadgarstku widnieje tatuaż bransoletka koronka inspirowany właśnie kulturą Dalekiego Wschodu.

Inną światowej sławy piosenkarką i aktorką, która posiada tatuaż bransoletkę, jest Nicole Richie. W jej przypadku jest to tatuaż łańcuszek na kostce, a konkretnie różaniec. Dla celebrytki jest on swoistym amuletem. Jego symbolika jest bowiem mocno związana z wiarą i religią.

Jednak nie tylko zagraniczne gwiazdy mogą pochwalić się tatuażami na przegubach. Wśród naszych rodzimych piosenkarek również są posiadaczki takiego motywu. Jedną z nich jest Honorata Skarbek „Honey”. Na jej przedramieniu znajduje się bransoletka z pięciolinii, którą zdobi piękny wiolinowy klucz. Tatuaż ten symbolizuje zamiłowanie Honoraty do muzyki.

Kolejnym przykładem jest tatuaż bransoletka męska Przemka Kossakowskiego. Jego armband symbolizuje cztery żywioły, czyli ogień, wodę, powietrze i ziemię. Oprócz tego podróżnik wytatuował sobie także klatkę piersiową. Tatuaż na torsie celebryty jest dla niego swoistym amuletem.

Popularne wzory i miejsca na tatuaż bransoletka koronka

Tatuaże bransoletki koronki mogą przybierać różnorodne formy i wzory. Popularne są delikatne, minimalistyczne wzory, które subtelnie ozdabiają nadgarstek. Takie tatuaże często składają się z drobnych, misternie wykonanych elementów, które przypominają prawdziwą koronkę. Inne wzory mogą być bardziej skomplikowane i rozbudowane, obejmując większe obszary ciała, takie jak ramię, przedramię lub kostka.

Czy tatuowanie bransoletki jest bolesne?

To pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy jest bowiem inny i ma też inny próg bólu. Na odczuwanie bólu mają wpływ także wzory tatuaży. Tatuaż bransoletka Barbadoski był dla niej bardzo bolesny. Udokumentowała ona bowiem proces tatuowania swojej mandali na filmie, który udostępniła w mediach społecznościowych. Musisz jednak pamiętać, że nie każdy tatuaż na przegubie będzie tak samo bolesny. Wzór piosenkarki zachodzi mocno na dłoń, dlatego też było to dla niej bolesne. Jeśli jednak zdecydujesz się na tatuaż koronka na ręce, na przykład wokół nadgarstka, to samo tatuowanie nie powinno być aż tak dotkliwym i przykrym doświadczeniem.

Aczkolwiek w przypadku, gdy Twój próg bólu jest naprawdę niski i obawiasz się o to, że nie wytrzymasz tatuowania, to zdecyduj się na tatuaż bransoletka na ramieniu. To miejsce, gdzie znajduje się najmniej receptorów bólowych. Ponadto podczas tatuowania igła nie jest przez tatuatora wbijana blisko kości, tak jak to się dzieje w przypadku dłoni czy nadgarstka.

Ile kosztuje wykonanie tatuażu bransoletki?

Cena tatuażu bransoletka jest tak samo, jak jego bolesność, uzależniona od wielu czynników. Pierwszym z nich jest wzór, jaki wybierzesz. Tańszy będzie bowiem wytatuowany na nadgarstku łańcuszek. Tatuaż bransoletka na nodze jest większy, więc jego cena także będzie wyższa. Nie jest to jednak regułą. Wzór na nadgarstku może być zdecydowanie większy niż tatuaż bransoletka na ramieniu. Dla przykładu wywołamy znowu mandalę, którą dumnie na swoim ciele nosi Rihanna. Wzór, który wybrała, wymagał od tatuatora zdecydowanie więcej pracy, niż różaniec wokół kostki Nicole Richie.

Ponadto wpływ na cenę ma także to, czy chcesz, żeby Twój tatuaż był kolorowy, czy jednak nie. Kolorowe tusze do tatuaży są bowiem zdecydowanie droższe od czarnych. Dodatkowo wykonanie kolorowego tatuażu bransoletki jest bardziej pracochłonne i wymaga od tatuatora większego nakładu pracy.

Jak więc widzisz, na to pytanie również nie ma jednoznacznej odpowiedzi. O cenę tatuażu bransoletki koronki pytaj najlepiej bezpośrednio artystę, u którego chcesz wykonać tatuaż. To on jest w stanie podać Ci cenę, którą ustali według wybranego przez Ciebie wzoru.

Jak pielęgnować tatuaż bransoletka koronka?

O każdy świeżo wykonany tatuaż trzeba dbać. Odpowiednia pielęgnacja już na samym początku sprawi, że Twój nowy tatuaż bransoletka koronka będzie przez długie lata wyglądał jak nowy. Pierwsze kroki pielęgnacyjne podejmuje artysta od razu po skończeniu pracy. Jest to mianowicie przemycie i zdezynfekowanie tatuażu. Następnie owinie Twoją bransoletkę folią. Ma to na celu odizolowanie rany, jaką jest świeżo wykonany tatuaż, przed czynnikami zewnętrznymi oraz bakteriami. Foliowy opatrunek możesz zdjąć po około 3 - 4 godzinach. Wtedy też rozpoczyna się Twoja przygoda z pielęgnacją tatuażu bransoletki.

Po zdjęciu folii musisz przemyć tatuaż letnią wodą i delikatnym środkiem do oczyszczania dziar. Następnie przyłóż do tatuażu czysty ręcznik papierowy w celu osuszenia go. Na tak umytą dziarę nałóż specjalny krem do świeżych dziar. Pamiętaj też, żeby przez około 2-3 tygodnie nowy tatuaż chronić przed promieniowaniem UV, a także nie moczyć go zbyt długo. Odpadają więc długie relaksujące kąpiele oraz wizyty na basenie. Trzymanie się tych zasad pozwoli Twojej nowej dziarze szybciej się zagoić.

Nie zapomnij jednak, że po zagojeniu również musisz dbać o swój tatuaż. Przed wyjściem na słońce smaruj go kremami z filtrem, a na co dzień pamiętaj o jego odpowiednim nawilżeniu. Do wyboru masz naprawdę wiele kosmetyków pozwalających utrzymać tatuażom piękny i wyrazisty wygląd.

ZNAJDŹ TATUAŻYSTE

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.