Tatuaż damski w wersji delikatnej i mocniejszej - jaki wybrać?

INKspiracje lut 25, 2022

Jeszcze do niedawna tatuaże uchodziły za „ozdobę” wprost z więzienia. Popkultura sprawiła jednak, że przeróżne motywy coraz częściej zobaczyć można na kobiecym ciele - nie tylko jako ozdoba, ale jako wzór mający konkretne znaczenie. Tatuaż damski to subtelne i delikatne wzory? Nic bardziej mylnego! Dzisiaj kobiety decydują się na bardziej intensywne ozdoby, które podkreślają ich charakter. Podobają Ci się tatuaże, których grafika coś symbolizuje? A może po prostu chcesz doświadczyć tatuowania i szukasz inspiracji? Zobacz, co możemy Ci zaproponować!

Damski tatuaż - jakie wzory są teraz modne?

W sztuce, jaką jest wykonywanie tatuaży, raczej trudno mówić o jakichkolwiek trendach, ponieważ wszystkie style (a jest ich naprawdę sporo!) cały czas w pewien sposób przewijają się, a ostatnio nawet łączą. Trudno więc odpowiedzieć na pytanie, jakie inspiracje zdobiące ciało są w modzie w konkretnym okresie czasu. Jednej kobiecie spodoba się lineart, innej dotwork, kolejnej z kolei oldschool. Jeśli już koniecznie doszukiwać się tego, co jest teraz na topie, istnieje jeden nieśmiertelny motyw - kobiety uwielbiają piękne kwiaty. Zazwyczaj są to główki róż, które w tatuażowej branży pospolicie nazywane są… kapustami. Co ciekawe, aktualnie subtelność w sztuce damskiego tatuażu znika. Coraz modniejszy jest tatuaż rękaw damski. Czym jest owy „rękaw”? To nic innego, jak wytatuowana cała ręka. Tworząc kobiecy rękaw można zdecydować się na delikatny watercolor, czyli efekt akwareli. Wygląda ona bardzo estetycznie i naprawdę pasuje do wielu kobiet. Interesuje Cię bardziej intensywny tatuaż? Nie ma problemu! Twój tatuażysta z pewnością pomoże Ci taki zaprojektować! Jeżeli zastanawiasz się, jaki tatuaż jest bardziej „cool” - kolorowy czy czarno-biały, odpowiedź jest jedna - ten, który bardziej Ci się podoba. Pamiętaj, że tatuaż robisz dla siebie, nie dla innych i to właśnie Tobie ma się on podobać najbardziej. Tatuowanie należy traktować jako rytuał. Symbolika jest bardzo ważna, ale jeśli po prostu chcesz mieć konkretny tatuaż to… Kto Ci tego zabroni?

Delikatne damskie tatuaże - jakie miejsca na ciele są najczęściej wybierane?

Istnieje (i jeszcze może zaistnieć) cała gamą przeróżnych wzorów, które można umieścić praktycznie na każdej części kobiecego ciała. Ostatnio jednak wyraźnie można zauważyć modę na tatuaże za uchem, a także - tradycyjnie - na nadgarstku. Delikatne modyfikacje ciała, jakimi są tatuaże, często pojawiają się również na plecach, a już szczególnie - na karku. Nowoczesne kobiety decydują się również na tatuaż na kostce. Damski, delikatny, subtelny, a jednak zaznaczający swoją obecność - to idealne rozwiązanie dla pań, które pragną mieć tatuaż, jednak z pewnych względów nie może być on zbytnio widoczny. Wcześniej wspomniany tatuaż na karku damski również można zakryć, na przykład włosami. Jest to bardzo wdzięczne miejsce, ponieważ tatuaże w tym miejscu wyglądają naprawdę pociągająco i tajemniczo! Pamiętaj, że nawet jeśli pragniesz zrobić sobie delikatną ozdobę, zawsze tatuaż damski będzie symbolem siły! Delikatne tatuaże, szczególnie te, które robione są techniką lineart, bardzo często kończą jako tatuaż na przedramieniu damski.

Tatuaż damski w wersji „mocniejszej” - na jaki się zdecydować?

Jeśli nie interesuje Cię mały tatuaż damski, idź krok dalej. Wybierz miejsce, które jest bardziej wyeksponowane. Większa przestrzeń, na której tatuaż ma być wykonany, zagwarantuje możliwość wykonania dokładniejszych dzieł sztuki przez profesjonalnego tatuażysty. Tatuaż na ramieniu damski, który ma cechować się większa wyrazistością, można zrobić zarówno w kolorze, jak i w monochromie. W takich miejscach naprawdę dobrze wyglądają wcześniej wspomniane róże. To idealne miejsce na wyraziste tatuaże, podobnie jak tatuaż na udzie damski. Eksponowanie tatuaży wchodzi w krew każdego tatuażowego maniaka. Z tego powodu kobiety często decydują się na tatuaż na plecach damski. Nierzadko jest to tatuaż skrzydła damski, który na kobiecych plecach staje się nie tylko ozdobą, ale i dowodem na to, że każda kobieta to anioł.

Wybierając mocniejszy tatuaż, nie bój się eksperymentować z kolorami i stylami. Bądź krok do przodu i to właśnie Ty kształtuj modę na konkretne wzory. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić. Zbyt duża ilość tatuaży, które absolutnie do siebie nie pasują wygląda po prostu śmiesznie. A jeśli chcesz wytatuować sobie czyjeś imię… Cóż, wolna amerykanka, ale może jednak lepiej kilkukrotnie to przemyśleć?…

Jak pielęgnować i dbać o tatuaż, aby nie utracił swoich kolorów?

Dbanie o tatuaż naprawdę nie jest takie trudne. Po zagojeniu dziarki zwyczajnie używaj kremu do tatuaży. Na rynku dostępne są różne rodzaje kosmetyków, które pozwolą Ci zadbać o Twój tatuaż. Koniecznie pamiętaj, aby wychodząc na słońce stosować krem z wysokim filtrem UV. I… to wszystko!

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.