Tatuaż na żebrach — czy boli? Pielęgnacja ceny, wzory

INKspiracje lut 09, 2022

Żebra to jedno z najpopularniejszych, ale też najbardziej kontrowersyjnych miejsc na wykonanie tatuażu. Wynika to z faktu, że powszechnie mówi się, że to właśnie tam wykonywanie wymarzonego tatuażu boli najbardziej. Czy rzeczywiście tak jest? Jeśli marzysz o ozdobieniu swoich żeber w ten sposób, przeczytaj nasz artykuł, w którym rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Tatuaż na żebrach — czy to bolesne miejsce?

Czy tatuaż na żebrach boli? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. To, czy wykonanie tatuażu na żebrach będzie sprawiać Ci ból, zależy przede wszystkim od indywidualnej wrażliwości. Istnieją ludzie, które w skali od 1 do 10, oceniają go na 11, a są tacy, które odczuwają pełny komfort podczas sesji i boli ich tylko pierwsze wkłucie. Większość osób stwierdza jednak, że tatuaże na żebrach bolą bardziej niż te na ramieniu czy udzie, ponieważ igła przesuwa się po kości. Podkreślają jednak, że ostatecznie efekt jest na tyle satysfakcjonujący, że i ból jest do wytrzymania.

Ile kosztuje wykonanie tatuażu na żebrach i od czego zależy cena?

Jeśli chodzi o tatuaże na żebrach, to cena liczona jest tak samo, jak w przypadku każdego innego miejsca. Czynniki, które wpływają na ostateczny koszt to wielkość, motyw, ilość użytych kolorów, to czy sesja zajmuje dzień czy dłużej, a także personalny cennik wybranego tatuatora. Np. tatuaż na żebrach damski napis u jednego artysty może kosztować 200 zł, a u innego 500 zł.

Jaki wzór tatuażu na żebrach wybrać — najpopularniejsze motywy

Widzisz potencjał w tatuażach na żebrach? Pewnie zdajesz sobie sprawę, że motywów, które są proponowane na to miejsce, jest całkiem sporo, więc zarówno mężczyźni, jak i kobiety znajdą dla siebie wymarzony wzór. Oto nasze inspiracje:

Motyw roślinny

To najczęściej wybierany tatuaż na żebrach kobiecy, choć i Panowie czasami się na niego decydują. Liście (np. paproci czy monstery), kwiaty (zarówno te drobne, polne, jak i duże, np. róże) czy drzewa rewelacyjnie prezentują się w tej okolicy. Dodatkowo taki tatuaż dla wielu osób ma znaczenie sentymentalne, ponieważ często konkretna roślina przypomina im jakąś osobę czy wydarzenie z życia.

Ptaki i pióra

Ten motyw swego czasu stał się nieco oklepany, ze względu na jaskółki, które często wybierały kobiety. Jeśli jednak lubisz wzory z ptakami czy piórami, bo stanowią one dla Ciebie symbol lub po prostu wpisują się w Twoją estetykę, znajdź tatuatora, który stworzy indywidualny projekt. Ciekawą opcją jest np. feniks, łączący w sobie motyw ptaka i fantastykę. Jeżeli chodzi o bardziej realistyczne propozycje, to śmiało możesz zwrócić uwagę na sowę lub orła.

Napisy w różnych formach

Tatuaż na żebrach napis to kolejna popularna opcja. Możesz zdecydować się na jedno znaczące słowo lub na cały cytat. Przestrzeni w tym obszarze jest dużo, więc nie ma problemu z umiejscowieniem nawet fragmentu piosenki czy krótkiego wiersza. Nietuzinkowe propozycje, jeśli chodzi o tatuaże na żebrach napisy damskie, to współrzędne geograficzne ważnego dla Ciebie miejsca lub podpis bliskiej osoby, np. mamy, partnera/ki czy przyjaciółki. Jaką czcionkę wybrać? Panowie mają tendencję do wyboru dużych i prostych liter, a Panie stawiają na delikatne opcje, nawiązujące do pisma odręcznego. Coraz modniejsze jednak stają się także litery wyglądające jak te, uzyskane za pomocą maszyny do pisania.

Twarze i ciała

Na koniec musimy jeszcze wspomnieć o najświeższym trendzie, a mianowicie o różnorodnym przedstawieniu zarówno twarzy, jak i ciała. Coraz więcej osób decyduje się na żebrach wytatuować sobie twarz znajomej osoby, ulubionej gwiazdy czy kogoś całkowicie fikcyjnego. Nierzadko spotkać można także wytatuowanie kontury np. kobiecego, nagiego ciała. Wcześniej takie wzory pojawiały się głównie na ramionach, przedramionach lub udach. Dziś coraz częściej można oglądać je również w innych miejscach. Np. tatuaże damskie na żebrach tego typu są delikatne i skupione wyłącznie na zarysach, mężczyźni stawiają raczej na bardziej zdecydowaną kreskę i więcej detali.

Tatuaże męskie żebra – jakie motywy najpopularniejsze?

Jeżeli chodzi o tatuaże na żebrach męskie, to często pojawiają się motywy zwierzęce np. z wilkami, niedźwiedziami czy tygrysami. To jednak nie wszystko! Czaszki, smoki czy geometryczne wzory to także chętnie wybierane propozycje.

Pielęgnacja tatuażu na żebrach — o czym należy pamiętać?

Gojenie tatuaży i ich pielęgnacja, powinny zostać skonsultowane z osobą wykonującą. Niektórzy artyści proponują klientom gojenie na sucho, inni używanie specjalnych kremów i delikatne, regularne oczyszczanie skóry. Po procesie gojenia, który zaproponuje tatuator, najlepiej jest stosować preparaty przeznaczone do pielęgnacji tatuaży, które najczęściej zawierają także ochronę przed promieniami słonecznymi. Tylko odpowiednio „opiekując się” tatuażem, będziesz cieszyć się jego idealnym wyglądem przez długi czas. Przy świeżym tatuażu lepiej unikać basenu, solarium, ekspozycji na słońce czy sauny. Od tego zależy nie tylko dobry wygląd tatuażu, ale też Twoje zdrowie.

Teraz już wiesz, czy tatuaż na boku tułowia boli i jakie wzory są obecnie popularne. Mamy nadzieję, że nasz poradnik, pomógł Ci podjąć odpowiednią decyzję i już wiesz, czy wybierając to miejsce popełniasz błąd czy nie!

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.