Arena Tattoo - Listopadowy tattoo show w Gliwicach przełożony na maj 2021

Na czasie paź 23, 2020

Przed nami pierwsza edycja wydarzenia, jakim jest Arena Tattoo, w ramach większego projektu o nazwie BodyMody. Pierwsza edycja i już trzecie podejście. Pierwotnie konwent miał odbyć się w maju, potem w listopadzie  a ostatecznie został przeniesiony na 2021 rok. O przygotowaniach i bezpieczeństwie imprezy rozmawiamy z Joanną Bańkowską – Organizatorką Arena Tattoo, Vice-Prezesem IKG Technology, właścicielem marki Body Mody.

Szanowni Państwo, Naszym priorytetem było, jest i będzie zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości, wystawców i...

Opublikowany przez Arena Tattoo Wtorek, 3 listopada 2020

Jak ta impreza miała wyglądać pierwotnie, w świecie bez koronawirusa?

Od samego początku najważniejsza była nie ilość, a jakość i bezpieczeństwo! Wydarzenie to nie tylko typowy konwent tatuażu. Łamiąc utarte w branży schematy, jako organizator (IKG Technology) przyjęliśmy, jako motyw przewodni człowieka i wszelkie modyfikacje jego ciała. Ludzkie ciało, jako płótno, na które dajemy możliwość spojrzenia odwiedzającemu. Wydarzenie kulturowe, pod rozmaitymi kątami – od naukowego po estetyczny. Przez okres dwóch lat, zanim projekt ujrzał światło dzienne, podeszliśmy do sprawy poważnie i z szacunkiem do artystów. Przeprowadziliśmy badania naukowe, badając rynek tatuażu i modyfikacji ciała na świecie. Widzimy zmianę pokoleniową, inne spojrzenie. Chcieliśmy połączyć tatuaż ze sztuką i nauką, czyli wernisaż i wykłady naukowców o psychologii bólu. Taki był plan i taki jest dalej.

A jak impreza będzie wyglądała w obecnych realiach?

Dziś musimy brać pod uwagę reżim sanitarny i przepisy prawa, ale przede wszystkim bezpieczeństwo naszych wystawców, artystów, gości i całego zespołu. Zdrowie i życie nie może być zagrożone. Arena Gliwice to nowoczesny, wspaniały obiekt, posiada rozległą przestrzeń (ponad 550 tys. m2). Istnieje możliwość zachowania separacji stref, dostosowania powierzchni do stawianych wymogów bezpieczeństwa – zachowania odpowiedniej ilości m2 na osobę. Operator – nasz Partner posiada wszelkie możliwe atestowane i profesjonalne zabezpieczenia obiektu. Przecież to najnowocześniejszy tego typu obiekt w naszym kraju. Jeśli to tylko będzie możliwe chcemy, aby ludzie, choć na chwilę nie musieli myśleć o COVIDZIE, my będziemy dbać o wszelkie możliwe procedury i bezpieczeństwo uczestników.  Mamy opracowaną politykę bezpieczeństwa na okoliczność COVID 19.

Czy nie macie takiego poczucia, że może trzeba było zaryzykować i nie odwoływać majowej imprezy? Wtedy liczniki z zakażonymi ludźmi nie biły codzienne rekordów. Do wydarzenia mamy ponad miesiąc i sytuacja już jest bardzo napięta a co będzie pod koniec listopada nie wiadomo…

Wtedy wszystkie imprezy były odwołane, nie mieliśmy wyjścia. Co było to było, co będzie też do końca nikt nie przewidzi i nikt tego nie wie. My się nie poddajemy, nie ten termin to inny. Chwytamy byka za rogi i do przodu. Mamy pozytywne myślenie, zdrowy rozsądek i rozumiemy wymogi i przepisy… Wydarzenie się odbędzie. Mamy również zarezerwowany kolejny termin w przyszłym roku. My ze swej strony będziemy ciągle doskonalić procedury bezpieczeństwa, musimy nauczyć się żyć i realizować kontakty społeczne w dobie obostrzeń, nikt nie wie ile to jeszcze potrwa.

Bierzecie pod uwagę możliwość kolejnego odwołania imprezy?

Tak oczywiście, inaczej byłoby to niepoważne i nieprofesjonalne działanie! Podjęliśmy odpowiednie kroki, aby wszelkie ryzyka minimalizować. Wychodzimy też naprzeciw artystom. Nie płacą zaliczek, a wszelkie środki będą podlegały zwrotowi, jeśli coś stanie na przeszkodzie imprezie (np. ogólne zatrzymanie gospodarcze) czy obostrzenia, zakazy. Jeśli wystąpią sytuacje, na które nie mamy wpływu – siła wyższa. Mamy przygotowane plany awaryjne, przyszłoroczny termin. Jednak staramy się nie zwariować i jesteśmy dobrej myśli.

Jakie wprowadziliście środki ostrożności ze względu na koronawirusa?

Wszelkie, jakie tylko będą możliwe: podstawa to zachowanie wszystkich procedur bezpieczeństwa, których nikt nie powinien lekceważyć, nie ma świętych krów, inaczej szkodzimy zarówno sobie, innym jak i całemu wydarzeniu, które ma swoiste przesłanie zgodnie z naszym hasłem: „bądź BodyMody i dbaj o swoje zdrowie”. Oczywiście będą też stoiska z maseczkami i płynami dezynfekującymi, atestowanymi z dopuszczeniem do użycia w domenie publicznej. Podkreślenia wymaga nasza wysoka świadomość wiemy, jakie środki są skuteczne. Wiemy, jakie substancje są zabronione – stosowanie środków bez atestu, to nie tylko złamanie prawa, ale to też lekceważenie życia i zdrowia naszego i innych.

Czy środki bezpieczeństwa mogą jeszcze ulec zmianie? Na bardziej rygorystyczne?

Jeśli ulegną zmianie wymogi bezpieczeństwa to w 100% skorygujemy i dostosujemy nasze procedury i pracę do tych regulacji!

Jak będą wyglądały stanowiska tatuażystów? Ilu ich będzie?

Kubatura Areny Gliwice to wspominane 550 000 m2 – a więc z zachowaniem wszelkich standardów damy radę pomieścić całkiem sporą grupę. Na dziś mamy około setkę artystów z całej Polski i Europy.

Czy będzie można podejść, przyglądać się?

Będzie zgodnie z obowiązującymi w tym czasie zasadami, a artyści sami wiedzą, co można i jak dbać o bezpieczeństwo i dobry smak…

Czy tatuażyści mogą się jeszcze zgłaszać? Czy warto ryzykować, zgłaszać się, jako wystawca?

Na nikogo nie wywieramy presji, ale przegapić takie wydarzenia – po latach każdy będzie pamiętał to wydarzenie. Zapraszamy na naszą stronę www, social media, YouTube, zachęcamy do indywidualnego kontaktu z nami – można do nas pisać, dzwonić, z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszego wydarzenia.

Udało Wam się ściągnąć jakieś znane nazwiska?

Tak nikogo nie będziemy wyróżniali – każdy dla nas jest wyjątkowy, sami zweryfikujcie. Na stronie są logotypy wystawców a nasz Partner Tytularny - Ars Tattoo ściągnie głośne nazwiska.

Jakie inne atrakcje będą czekały na odwiedzających Arenę Tattoo w dniach 28-29 listopada br.?

W planie wydarzenia mamy wiele atrakcji, od stricte konwentu tattoo z konkursami i pracami artystów, po różnorodne atrakcje dla najmłodszego pokolenia takie jak: strefa gier planszowych, ściana wspinaczkowa i wiele innych. Wszystko to przeprowadzone zostanie pod okiem merytorycznej i fachowej kadry. Jak już wspominałam standardy i bezpieczeństwo osób to nasz i naszego Partnera, Areny Gliwice, najwyższy priorytet. O jakości i bezpieczeństwie świadczy fakt, że wraz z wydarzeniem Organizator wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach będzie prowadzić będzie akcję krwiodawstwa – „Jestem BodyMody - pozytywnie zakręcony dla wsparcia ratowania życia innych - tych, którym krew ratuje życie”. Covid covidem, ale krew jest potrzebna, bo ratuje życie! Dodatkowo za chwilę zostanie ogłoszona akcja krwiodawstwa, poprzedzająca wydarzenie. Wspólnie z Areną Gliwice przekażemy ogromną pulę biletów na poczet akcji, każdy, kto odda krew podczas naszej akcji prowadzonej we współpracy z RCKiK w Katowicach otrzyma wejściówkę na wydarzenie. Myślimy też o tych, którzy w tym czasie potrzebują wyjątkowo pomocy – prowadzić będziemy liczne akcje społeczno – informacyjne oraz działania wsparcia poprzez organizowane przez nas aukcje charytatywne (licytacja obrazów) - skorzystają dzieciaki, psiaki i kociaki…

Arena Tattoo jest też elementem większego projektu, jakim jest BodyMody. Jaka przyświeca mu idea?

BodyMody to naprawdę duży projekt! Jednak muszę się powtórzyć: na początek ludzkie ciało, jako płótno. Naszą ideą jest pokazanie sztuki ciała w innowacyjnym spojrzeniu, dostosowanym do dzisiejszego świata, również poprzez przestrzeń intelektualną. Projekt BodyMody jest wynikiem ponad dwuletniej pracy naszego Zespołu. Tematyka, którą zajmiemy się w pierwszej kolejności, jest wynikiem przeprowadzanych badań społecznych przez członków Zespołu poruszających się w obszarze socjologii i psychologii. Projekt będzie stale rozwijany i jeszcze nie raz wszystkich zaskoczy.

Arena Tattoo Gliwice: 28-29.11.2020
Innowacyjne podejście do sztuki ciała to idea Areny Tattoo – wydarzenia, które w dniach 28-129 listopada 2020 roku zagości w gliwickiej arenie. Pomimo nazwy impreza nie będzie miała charakteru stricte tatuażowego, znanego z innych tego typu imprez w Polsce i za granicą. Podczas odwiedzin na tym niec…

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.