FUNDAMENT - wystawa Tomasza "Tofi" Torfińskiego w Machinarium Gallery

Na czasie wrz 01, 2021

Galeria sztuki, stworzona przy katowickim studiu tatuażu Machinarium, miała bardzo mocny start. Jako pierwszy na jej ścianach, zawiesił swoje prace, artysta o międzynarodowej sławie – Davee Blows. Wydawać by się mogło, że na kolejne tak wielkie wydarzenie przyjdzie nam sporo poczekać, ale już kolejna wystawa okazała się porównywalnym sukcesem. Dla jej autora - Tomasza "Tofi" Torfińskiego, nawet podwójnym. Wystawę obejrzeć można do 12.09.21. Wstęp wolny.

Urodzony w 1981 r. w Rybniku Tomasz TOFI Torfiński, jako tatuator osiągnął już wszystko. Z powodzeniem prowadzi własne studio INKognito w Rybniku, cieszy się uznaniem zarówno klientów jak i kolegów z branży. Swoją wiedzą dzieli się, prowadząc  seminaria. Ale przecież nie zawsze tak było. Nawet TOFI kiedyś zaczynał i musiał przejść długą drogę, by dotrzeć na szczyt. Nim nauczył się malować, tatuować czy tworzyć obrazy cyfrowe, po prostu szkicował.  

Jest jednym z nielicznych artystów tatuażu z wykształceniem plastycznym. W 2005 r. ukończył Uniwersytet Śląski na kierunku “wychowanie plastyczne”. Bo żeby być prawdziwym artystą, trzeba mieć dobre podstawy, solidny FUNDAMENT. I właśnie to znajdziemy w Machinarium Gallery. Całokształt twórczości Torfińskiego. Przekrój prac z każdego etapu jego kariery. Sam artysta, mówi iż jest to wystawa jego życia. To podsumowanie prawie 20 lat artystycznej pracy. Na wystawie można zobaczyć zbiór pierwszych szkiców, grafik i obrazów, ale nie tylko.

FUNDAMENT, nie tylko podsumowuje dotychczasowe życie artystyczne Tofiego, ale też wyznacza jego przyszły kierunek. Artysta jest współautorem uruchomionego niedawno, rewolucyjnego projektu z rynku krypto walut – Tattoomoney. Przypomnijmy, iż jedną z możliwości jakie ma dawać token TAT2, jest zakup dzieł sztuki. Pierwszą w historii, tak sprzedaną pracą będzie obraz Tomasza Torfińskiego, zaprezentowany podczas wernisażu wystawy w dniu 29.08.2021 r.

Licytowany obraz autorstwa Tomasza Torfińskiego

Aukcja obrazu trwa do 05.09.2021 r., a więc jest jeszcze czas by wziąć w niej udział. Na samą wystawę też spokojnie zdążycie, bo będzie ona gościć w Katowicach do 12.09.2021 r.

- Wernisaż wystawy pt. „Fundament” Tomasza Torfińskiego był bardzo udany. Podsumowuje on 20 lat pracy twórczej artysty. Zaprezentowaliśmy cały przekrój twórczości Tomka, tj. rysunek - od tych najstarszych sprzed ponad 20 lat, od których zaczęła się jego przygoda ze sztuką jak i najbardziej aktualny, ukończony dosłownie chwile przed wystawą. Oczywiście nie mogło zabraknąć grafiki trójwymiarowej, z którą Tofi jest kojarzony najbardziej. Jednak mnie osobiście najbardziej cieszy malarstwo olejne, które wywołują zdecydowanie najwięcej emocji. Tym razem event był otwarty dla wszystkich, nie limitowaliśmy miejsc i powiem szczerze, że frekwencja mnie mile zaskoczyła - było bardzo dużo ludzi. Wystawa potrwa do 12 września br. więc jeśli komuś nie udało się dotrzeć na wernisaż to zapraszam serdecznie do Machinarium Gallery! Kolejna wystawa odbędzie się w listopadzie i będzie to pierwszy artysta w naszej galerii nie związany z tatuażem. Póki co nie chcę zdradzać Jego nazwiska ale mogę powiedzieć, że jego dorobek artystyczny był prezentowany dosłownie na całym świecie. Śledźcie nasze profile na Instagramie i FB a z pewnością niebawem dowiecie się więcej - mówi Darek Doktór z Machinarium Gallery.

Tomasz Torfiński - Zobacz portfolio i zrób tatuaż
Tomasz Torfiński - tatuażysta z Rybnik. Portfolio tatuaży, wzorów, informacje kontaktowe.

Magdalena Krakowiak

Atrybutem władzy, tej królowej sarkazmu jest pióro ostre jak brzytwa. Dba o to, by się nie stępiło, więc używa go z umiarem na co dzień prowadząc wywiady również dla magazynu Tattoofest.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.