Czym charakteryzuje się daith piercing?

Piercing wrz 13, 2022

Daith to przekłucie chrząstki znajdujące się głęboko w muszli, w tzw. odnodze obrąbka, tuż nad kanałem ucha. Daith zdobył w ostatnim czasie niemałą popularność ze względu na swoje rzekome działanie przeciwmigrenowe. Miejskie legendy głoszą, że właśnie to miejsce nakłuwa się podczas sesji akupunktury. Jest to jednak mit, nie ma żadnych rzetelnych badań potwierdzających tę hipotezę. Jeśli Twoją motywacją do wykonania daitha, zamiast leczenia migren jest jego zachwycający wygląd, to ten artykuł pomoże Ci się zdecydować na to przekłucie.

Daith piercing - na czym polega ta forma piercingu?

Ze względu na swoje umiejscowienie daith jest trudnym technicznie do wykonania przekłuciem. Niestety nie u każdego anatomia jest odpowiednia do realizacji tego rodzaju piercingu. Biorąc pod uwagę ograniczoną ilość miejsca w tej części ucha, łatwiej będzie wykonać to przekłucie za pomocą wygiętej igły, która przez swój kształt lepiej dopasuje się do anatomii. To czy piercer wykona zabieg prostą czy wygiętą igłą zależy od jego preferencji. Niezbędna piercerowi będzie także rurka, dzięki której poprowadzi igłę tak, aby nie skaleczyć innej części ucha. Przy przekładaniu biżuterii oraz zakręceniu kulki pomocne mogą być też kleszcze. Wszystkie narzędzia użyte do wykonania zabiegu powinny być sterylne. Daith piercing goi się od 4 do 6 miesięcy lub dłużej. Na świeże przekłucie piercer zobowiązany jest założyć kolczyk wykonany z tytanu lub bioplastu, najlepiej w kształcie podkówki. Mając na uwadze pojawienie się opuchlizny w trakcie gojenia oraz budowę ucha piercer powinien założyć odpowiednio większy kolczyk, który można wymienić dopiero po pełnym wygojeniu. Po przekłuciu osoba, która wykonała zabieg powinna dokładnie omówić pielęgnację, a także zapewnić pomoc w przypadku pojawienia się komplikacji w procesie gojenia. Na szczęście daith przez swoje umiejscowienie nie jest zbyt narażony na zahaczenia, co jest bardzo istotnym czynnikiem.

Do kogo skierowany jest daith piercing?

Daith to niebanalne, przyciągające uwagę przekłucie. Na ten rodzaj piercingu mogą zdecydować się zarówno miłośnicy bogato zdobionych jak i minimalistycznych kolczyków. W sklepach internetowych wybór biżuterii do daitha jest naprawdę duży. Daith znajduje się w centralnej części ucha i rewelacyjnie komponuje się z innymi rodzajami przekłuć. Nad zrobieniem tego przekłucia powinny zastanowić się osoby, które nie będą w stanie zrezygnować na czas gojenia z noszenia słuchawek.

Ile kosztuje wykonanie daith piercingu?

Ceny przekłuć zależą od kilku czynników i różnią się znacząco w różnych miastach. Na cenę zabiegu składają się umiejętności piercera, zakup igieł, narzędzi, produktów do dezynfekcji, koszt wynajmu lokalu i wiele, wiele innych. W wyborze piercera decydującymi czynnikami powinno być jego portfolio oraz to czy zabieg zostanie wykonany w możliwie najbardziej sterylnych warunkach, a nie sam koszt usługi. Zazwyczaj cena przekłucia jest adekwatna do doświadczenia piercera. Wykonanie daitha kosztuje około 150 zł. Pamiętajmy, że piercing to nie zabawa, a na zdrowiu nie warto oszczędzać.

Ola Brunke

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.