Industrial piercing, czyli oryginalny rodzaj modyfikacji ciała

Piercing paź 21, 2022

Industrial to bardzo charakterystyczny piercing górnej części chrząstki ucha. Wykonanie tego piercingu to idealny sposób na podkreślenie swojego alternatywnego stylu. Niestety nie każde ucho można ozdobić industrialem, ponieważ musi mieć ono odpowiednią anatomię. Na szczęście jest kilka opcji na wykonanie nieszablonowego industriala, ale o tym niżej.

Industrial kolczyk - co to jest i czym się charakteryzuje?

Industrial składa się z dwóch przekłuć połączonych jednym kolczykiem, a dokładniej prostą sztangą. Wielokrotnie zdarza się, że budowa ucha nie kwalifikuje się do wykonania standardowego industriala. Najczęstszymi przeszkodami są zbyt płaski obrąbek ucha lub zbyt wystająca grobelka. Doświadczony piercer po obejrzeniu ucha będzie w stanie zaproponować zamienne rozwiązanie i wykonać (ang.) custom industrial piercing. Polega to na wygięciu sztangi lub złożeniu kolczyka z kilku elementów tak, aby stworzyć nietypowy kształt dopasowany do budowy ucha. Jedną z opcji jest wygięcie sztangi pod kątem 90 °, dzięki czemu powstaje nam industrial najbardziej imitujący ten standardowy, czyli (ang.) half industrial. Innym wydaniem jest także industrial wykonany pionowo, (ang.) vertical industrial. Oczywiście możliwości jest o wiele więcej, ale zależą one od umiejętności i wyobraźni piercera.

Czy wykonanie przekłucia typu industrial boli?

Industrial rzeczywiście uchodzi za jedno z bardziej bolesnych przekłuć. W końcu przekłuwamy dwie chrząstki i łączymy otwory dość grubą sztangą. Istotną informacją jest to, że industrial to dwa przekłucia, które muszą być wykonane pod takim samym kątem. Dlatego nie należy łączyć dwóch oddzielnie wykonanych przekłuć jedną sztangą lub goić industriala na dwóch osobnych kolczykach. Różnica w kątach przekłuć po przełożeniu sztangi może powodować zbyt duże napięcie tkanek. Piercing ten, jak każdy inny, wykonuje się igłą - nigdy pistoletem! Gojenie industriala trwa od 6 do 9 miesięcy lub dłużej. Przez swoje umiejscowienie jest to przekłucie szczególnie narażone na zahaczenia, ziarninowanie czy migrację. Należy zachować szczególną ostrożność przy czesaniu włosów lub zakładaniu okularów czy czapek. Bardzo istotne jest to, aby nie narażać przekłucia na kontakt z bakteriami. Dlatego przez cały okres gojenia powinno się unikać m.in. kąpieli w akwenach i korzystania z sauny. Kluczem do prawidłowego gojenia się przekłuć jest także systematyczna i odpowiednia pielęgnacja, która powinna być omówiona przez piercera po wykonanym zabiegu.

Industrial kolczyk - jakie kolczyki będą najlepsze?

Jest wiele możliwości ozdobienia swojego w pełni zagojonego industriala. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonana biżuteria. Bardzo dobrym wyborem będzie sztanga wykonana z tytanu lub metali szlachetnych. Tytan jest oczywiście bardziej ekonomiczną opcją, a wybór kolczyków z tego materiału jest niemały. Do wyboru mamy sztangi w kolorze srebrnym, ale są też dostępne warianty z powłoką m.in. w kolorze złotym lub czarnym. Jest także możliwość doboru: rozmiaru, koloru, materiału i kształtu nakrętek. Do industriala występują także modele sztang inne niż te standardowe (proste) np. w kształcie spirali lub takie, które można ozdobić dodatkowymi nakrętkami. Rewelacyjnie będzie wyglądał również łańcuszek zawieszony na sztandze. Należy jednak pamiętać, że aby móc założyć na ucho ozdobną biżuterię, przekłucia muszą być w pełni wygojone.

Ola Brunke

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.