Snug piercing – na czym polega i jak wygląda pielęgnacja?

Piercing mar 24, 2023

Snug to niesztampowy rodzaj piercingu, który wyróżni się na tle innych ozdób i z pewnością przyciągnie wzrok. Jest to poziome przekłucie chrząstki ucha, a dokładniej jego grobelki. Najczęściej znajduje się w połowie chrząstki, jednak umiejscowienie w głównej mierze zależy od anatomii. Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem snuga to po przeczytaniu tego artykułu będziesz znać wszystkie niezbędne informacje dotyczące tego przekłucia.


Snug piercing – co to jest i czym się wyróżnia?

Snug piercing charakteryzuje się tym, że daje efekt imitujący dwa przekłucia. Można go wystylizować na wiele sposobów poprzez dobór różnorodnych nakrętek, a po całkowitym wygojeniu jest nawet możliwość założenia kółeczka. Niestety często zdarza się, że budowa ucha nie pozwala na wykonanie tego przekłucia. Alternatywą jest wykonanie mid helixa i concha, tak, aby przypominały one snuga.

Jak wygląda pielęgnacja snug piercing?

Snug to stosunkowo wymagające przekłucie do wygojenia. Cały ten proces trwa od 6 do 9 miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet dłużej. Na gojenie znacząco wpływa stan zdrowotny organizmu, dlatego trzeba zadbać o siebie od środka. Wspomniany proces można wspomóc wprowadzając do swojego życia dobre nawyki, takie jak zbilansowana dieta, picie odpowiedniej ilości wody i unikanie stresu. Oprócz tego, aby gojenie przebiegało bez problemu należy przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze każdy uraz mechaniczny może powodować komplikacje, dlatego należy uważać na zahaczenia przy codziennych czynnościach, takich jak ubieranie czy czesanie włosów. Podrażnienia powoduje również ciągły ucisk, w związku z tym odradza się spania na przekłutym uchu. Po drugie trzeba zadbać o to, aby świeże przekłucie miało kontakt z jak najmniejszą ilością bakterii. Z tego względu noszenie słuchawek w trakcie gojenia nie jest wskazane - mogą one wprowadzić bakterie oraz mocno podrażniać kanał przekłucia. Nowy piercing nie powinien mieć także kontaktu z telefonem, nieświeżą pościelą, czy śliną i sierścią zwierząt, a na czas gojenia najlepiej całkowicie zrezygnować z korzystania z sauny oraz kąpieli w akwenach. Niepożądane konsekwencje niesie za sobą również narażanie świeżego piercingu na promienie UV emitowane przez słońce lub solarium. Bardzo istotne jest także to, aby nie wyciągać kolczyka aż do pełnego wygojenia oraz przemywać przekłucie według zaleceń swojego piercera.

KOSMETYKI DO PIELĘGNACJI PIERCINGU. SPRAWDŹ!

Czy snug piercing jest bezpieczny?

Snug jest bezpiecznym przekłuciem o ile piercing wykona profesjonalista w odpowiednich warunkach. Wykwalifikowany piercer zadba o to, aby zabieg został przeprowadzony w możliwie najbardziej sterylny sposób. Dzięki swojemu doświadczeniu dobierze miejsce przekłucia do anatomii, tak, aby wyglądało najlepiej, a w przypadku niewłaściwej budowy ucha odmówi wykonania przekłucia oraz zaproponuje alternatywę. Dzięki dobrej technice piercing zostanie wykonany sprawnie, a odczucia bólowe będą zminimalizowane. Istotne jest także to, aby kolczyk założony na świeże przekłucie był tytanowy oraz miał odpowiednią długość i kształt. Po zabiegu piercer powinien dokładnie omówić pielęgnację oraz w razie komplikacji podczas gojenia, zapewnić pomoc.

Ola Brunke

KOSMETYKI DO PIELĘGNACJI PIERCINGU. SPRAWDŹ!

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.