Tatuaż Joker, czyli popularne motywy z popkultury idealne na tatuaż

INKspiracje paź 20, 2022

Joker – głupiec, żartowniś, szaleniec. Skąd się wziął, jaka jest jego historia? Na początku były karty. Joker pojawił się w grach karcianych, stając się wyjątkową kartą, chociaż bez konkretnej wartości, najczęściej przyjmuje postać błazna. Joker karciany to niepowtarzalna persona, protoplasta Jokera znanego z komiksów o Batmanie. Łączy ich karnawałowy rodowód. Charakterystyczna twarz Jokera, a także jego ekstrawagancki styl bycia stały się niezmiernie popularnymi motywami tatuaży.

Tatuaż Joker – czy to popularny motyw tatuaży?

Można zaryzykować stwierdzenie, że największy wpływ na spopularyzowanie tatuażu Jokera miały ekranizacje słynnego komiksu, a w szczególności „Mroczny rycerz”, w którym Jokera grał Heath Ledger i niestety nie doczekał się przyznanego mu Oscara z powodu tragicznej śmierci. Tak się tworzy legenda. Również film „Joker” Todda Phillipsa przyczynił się do wielkiego boomu na wzory tatuaży z podobizną Jokera.

Demoniczna, nienaturalnie uśmiechnięta, jaskrawa i krzykliwa twarz Jokera zdobi ciała wielu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. A Pomysłów jest sporo. Dość często tatuuje się rękawy z tatuażem Jokera, ozdobione na przykład elementami z komiksu o Batmanie. Tworzy to ciekawą i mroczną atmosferę rodem z Gotham City.

Można zrobić też sam portret bohatera, filmowego lub komiksowego i umieścić taki tatuaż Jokera na przedramieniu. Wyeksponowanie szyderczego uśmiechu, znaku rozpoznawczego Jokera, na szyi to też dobry pomysł na tatuaż.

Sklep - Kosmetyki
Sklep - Kosmetyki

Nie jest ważne czy wykonasz tatuaż Jokera na ręce, czy na innej części ciała. Chodzi o sam fakt, w jak wielkim stopniu ta postać przeniknęła ze świata popkultury do świata tatuaży. Z pewnością jest najbardziej lubianym złoczyńcą, obłąkanym mordercą i najchętniej tatuowaną postacią z komiksu.

Symbolika tatuażu z Jokerem – co oznacza?

Znaczenie tatuażu Jokera nie jest jednoznaczne, należy wziąć pod uwagę różnice pomiędzy jokerem karcianym i tym komiksowym. Joker, jako bohater z komiksu symbolizuje przebiegłość, brutalność i zamiłowanie do ryzyka. Będąc głównym antagonistą Batmana, może wskazywać na preferowanie ciemniejszej strony życia, złośliwości czy wręcz perfidii.

W grach karcianych bardzo często joker to szczęście dla jego właściciela. Ponadto w tarocie oznacza wędrowca, wolnego ducha i postać działającą intuicyjnie. Jest to postać zdecydowanie pozytywna.

Film „Joker” i przedstawiona w nim postać słynnego złoczyńcy nadaje jeszcze innego wymiaru i znaczenia tatuażowi Jokera. Jest to symbol szaleństwa, które tkwi w każdym z nas. Cienkiej granicy pomiędzy śmiechem a śmiesznością prowadzącą do obłędu.

Są również osoby, które nie przykładają znaczenia do tatuażu Jokera, traktując go, jako jedynie ciekawą postać z kultowego komiksu.

Popularne motywy z popkultury, które rozgościły się wśród tatuażystów

Niezmiernie popularnymi motywami, które tatuażyści czerpią z kultury masowej, są te z bohaterami komiksów DC i Marvela. Wspomniany Batman, Joker czy Supermen to częste wzory tatuaży. Równie powszechnymi motywami dziar są popularne kreskówki czy postaci z gier komputerowych.

Każda z osób robiąca tatuaż ma swoich ulubieńców, których ma ochotę oglądać codziennie i już na zawsze. Czy to będzie Joker, czy inna postać to indywidualny wybór.

Najpopularniejsze rodzaje i style tatuaży z Jokerem

Do najpopularniejszych wzorów na tatuaż z Jokerem należy zdecydowanie jego portret z komiksu lub filmu i tatuaż Joker z kartami. Na jak dużą i spektakularną dziarę się zdecydujesz, zależy od ceny za jej wykonanie i miejsca na ciele, które chcesz przeznaczyć.

Mały tatuaż z karcianym Jokerem możesz zrobić w wielu miejscach na ciele, może to być jedna karta lub wizerunek błazna rozrzucającego karty. Taki tatuaż fajnie będzie wyglądał w klasycznym oldschoolu.

Portrety Jokera odznaczające się większym rozmiarem i wielością szczegółów to zadanie dla stylu realistycznego w kolorze, graficznego lub newschoolowego komiksowego. Jest, w czym wybierać i z pewnością każdy tatuaż będzie się wyjątkowo prezentował na Twoim ciele.

Zuza Pisniak

A Ty, masz już pomysł na tatuaż Jokera? Jak nie kliknij tutaj i zobacz inne takie tatuaże znajdujące się w serwisie TattooArtist.pl

Kredyt na tatuaż - inwestycja w pasje i marzenia | Poradnik finansowy
Czy marzysz o wymarzonym tatuażu, ale obawiasz się wysokich kosztów? Nie martw się, istnieje na to sposób. Kredyt na tatuaż może być doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zrealizować swoje marzenia, ale nie mają wystarczających oszczędności. W tym artykule przedstawimy Ci zalety i wady finans…

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.