Tatuaż koliber — symbolika, historia i inspiracje

INKspiracje lip 03, 2022

Tatuaże już dawno wyszły z podziemia, a trendy z nimi związane zmieniają się dosyć systematycznie. Jednym z popularniejszych współcześnie wzorów jest tatuaż koliberek. Kto wybiera ten wzór najczęściej i dlaczego? Jaka jest jego symbolika? Czy tatuaż koliber na nadgarstku to jedyne miejsce na ciele do wytatuowania tego wzoru? Na te oraz inne pytania dotyczące tatuażu kolibra odpowiemy poniżej!

Tatuaż koliber — symbolika tego wzoru

Koliber to najmniejszy ptak na świecie. Jego waga może wahać się w zależności od gatunku. Najlżejszy koliber waży zaledwie 2 gramy, a najcięższy 20 gram. To samo tyczy się ich długości. Jeden koliber może mieć raptem 6 cm, a inny aż 22 cm. Ptaki te charakteryzują się też niezwykłą szybkością. Ich średnia prędkość wynosi aż 120 km/h. Ponadto potrafią latać w każdą stronę, nawet do tyłu. Między innymi ze względu na te cechy tatuaż koliber znaczenie ma różne.

Dla jednych jest on symbolem wolności i niezależności twórczej. Koliber może, bowiem w ciągu doby przelecieć aż 800 kilometrów bez przerwy. Może, więc być także symbolem przejścia długiej drogi do spełnienia marzeń. Ponadto tatuaż koliber mały i jego zdolność do latania w tył ma przypominać nam o tym, że przeszłość jest ważna, ale musimy skoncentrować się na przyszłości.

Ptaki z rodziny kolibrowatych występują w Ameryce. Stamtąd też pochodzą legendy dotyczące tych najmniejszych na świecie ptaszków. W indiańskich wierzeniach motyw kolibrów symbolizował miłość, namiętność oraz przywiązanie. Dlatego motyw kolibra jest chętnie tatuowany przez pary.

Tatuaż z kolibrem na ramieniu, nadgarstku, plecach

Tatuaż koliber to wzór, na który w większości przypadków decydują się kobiety, ale nie tylko. Ze względu na swoją bogatą symbolikę uczuciową, koliber jest także chętnie tatuowany przez mężczyzn. Najczęściej jest to bliźniaczy wzór wytatuowany wraz z partnerką. Taki tatuaż koliber na nadgarstku jest dla kochanków symbolem namiętności oraz wzajemnego przywiązania.

Panie jednak najczęściej decydują się na tatuaż kolibra na plecach, a konkretnie na łopatce. Tatuaż koliber kolorowy prezentuje się w tym miejscu niezwykle kobieco i seksownie. Dzięki niemu Panie nie tylko wyrażają swój charakter, lecz także nabierają pewności siebie.

Jeśli jednak chcesz, żeby Twój tatuaż koliber był bardziej widoczny, to zdecyduj się na umieszczenie tego wzoru na ramieniu. Dodatkowo podczas tatuowania kolibra na ramieniu odczujesz mniejszy ból niż w trakcie dziarania łopatki. Ma na to wpływ mniejsze ukrwienie i większa odległość skóry od kości.

Aczkolwiek w przypadku, gdy nie boisz się bólu, możesz zdecydować się na piękny, duży tatuaż koliber na żebrach. W tym miejscu, bowiem tatuażysta ma więcej miejsca i tym samym większe pole do popisu. Na żebrach świetnie prezentuje się na przykład wielobarwny tatuaż koliber 3d.

Rodzaje i typy tatuażu z kolibrem — kolorowe i czarne

Sztuka body artu, jaką jest tatuowanie, rozwija się w bardzo szybkim tempie. Dlatego też możemy wyróżnić kilka typów tatuażu z kolibrem. Jedną z różnic występujących między nimi jest ich kolor. Koliber w rzeczywistości jest bardzo barwnym ptakiem. Jednak wśród wzorów tatuażu z tym pięknym ptakiem możesz spotkać się z czarnym koliberkiem. Taki tatuaż koliber geometryczny zyskał popularność w ostatnich latach i jest wybierany tak samo często przez kobiety, jak przez mężczyzn. Minimalistyczny czarno-biały tatuaż koliber jest dobrym motywem dla osób cichych i skromnych.

Możesz jednak zdecydować się na geometryczny tatuaż koliber w kolorze. Te barwne motywy najczęściej opatrzone są dodatkowo motywem kwiatowym. Popularność w ostatnim czasie zyskały tatuaże watercolor z motywem kolibra i nie tylko. Charakteryzują się one rozmytymi liniami i przeplatającymi się przez nie różnymi barwami. Te jasne i kolorowe tatuaże z motywem najmniejszego ptaka na świecie są świetną propozycją dla odważnych kobiet, które epatują swoją pewnością siebie i seksapilem.

Jednak niezależnie od tego, jaki rodzaj tatuażu kolibra wybierzesz, pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji swojej dziary. Tylko dzięki temu będziesz mógł cieszyć się piękną ozdobą Twojego ciała przez długie lata.

Kamila Garus

A Ty, masz już pomysł na tatuaż kolibra? Jak nie kliknij tutaj i zobacz inne takie tatuaże znajdujące się w serwisie TattooArtist.pl

Pobierz aplikację

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.