Tatuaż na plecach – co warto wiedzieć przed wybraniem tego miejsca?

INKspiracje lip 04, 2022

Jeżeli zastanawiasz się, jakie miejsce na Twoim ciele powinien ozdobić pierwszy lub kolejny tatuaż, to z pewnością rozważasz także umiejscowienie go na plecach. W poniższym tekście znajdziesz odpowiedzi na kilka nurtujących Cię pytań np. czy tatuowanie pleców boli, jak goi się dziarka na plecach czy jakie są klasyczne motywy męskich i damskich tatuaży na plecach? Zagłębiamy się w lekturę.

Tatuaż na plecach – czy jest bolesny?

Odwieczne pytanie, które zadają sobie tak tatuażowe świeżaki jak i ludzie, którzy mogą pochwalić się już doświadczeniem w kwestii bólu przy tatuowaniu różnych miejsc na ciele. Jako właścicielka delikatnego tatuażu na plecach, a konkretnie na karku, oraz całkiem pokaźnej dziarki na środku pleców, mogę stwierdzić, że mały, szybki wzór robiony na karku był praktycznie bezbolesny. Jeżeli chodzi o większy tatuaż na środku pleców, to klasycznie – początek był lajtowy a ból nadszedł z czasem! Im skóra jest bardziej zmęczona kolejnym przejazdem maszynki tym ból staje się bardziej nieznośny a my marzymy tylko o tym, by jak najszybciej zejść z fotela. Jednak uczucie dyskomfortu pojawia się z reguły, gdy duża część tatuażu jest już za nami! Gdy projekt tatuażu ma znajdować się na szyi, to możesz nastawić się na większy ból – to miejsce z reguły pozbawione jest dużej ilości tkanki tłuszczowej, zatem boli bardziej. Podobnie ma się sprawa z tatuażem na żebrach – ludzie powiadają, że także boli. Zasada jest taka, że w tym miejscu na ciele, gdzie mamy tkankę tłuszczową to tatuowane projekty bolą mniej, a tam, gdzie są kości – bardziej. Jednak wszystko jest do przeżycia i już po kilkugodzinnej sesji możesz cieszyć się swoim świeżym tatuażem – zupełnie zapominając o bólu.

Jak długo trwa wykonanie tatuażu na całych plecach?

Nie odkryję Ameryki, gdy napiszę, że to zależy. Czas tatuowania pleców jest zależny od wielkości wzoru, jaki będzie dziarany, od naszego progu bólu, skomplikowania wzoru i szybkości pracy tatuatora. Ozdobę na całych plecach zazwyczaj wykonuje się w czasie kilku sesji (2-4), mniejsze wzory czy mniej skomplikowane (mniej kolorów, cieniowania itp.) projekty artysta może wytatuować szybciej, nawet w czasie jednej, kilkugodzinnej sesji.

Tatuaż na plecach – jak o niego dbać?

Tatuaże na plecach, jak każde inne, potrzebują naszej uważnej troski, szczególnie w etapie wczesnego gojenia. Pamiętaj, że jest to rana! To, jak zaopiekujesz się świeżą dziarkę, ma wpływ na jej wygląd końcowy – nie po to cierpiałeś kilka godzin i sesji podczas tatuowania, by teraz zniszczyć ten efekt poprzez niestosowanie kilku prostych zasad, nie? Zatem na samym początku przemywaj tatuaż czystą wodą, by pozbyć się osocza i krwi. Staraj się w domu nie zakrywać tatuażu folią czy ubraniem, daj skórze pooddychać. Świeży tatuaż należy także natłuszczać – regularnie smaruj dziarkę specjalnymi maściami dedykowanymi dla nowych tatuaży – to dobry wybór, bo mają w sobie składniki bezpieczne dla wytatuowanej skóry, nawilżają łuszczący się obszar i pomagają w zachowaniu żywego koloru. O tatuaż dbać warto również po okresie gojenia – skórę nawilżamy ulubionymi balsamami albo używamy kremów specjalnie do tatuażu. Gdy wychodzisz na miasto, by pokazać dziary światu, kremuj tatuaż filtrem! SPF 50 idealnie nadaje się do ochrony tatuażu przed słońcem. To absolutna konieczność.

Najpopularniejsze motywy tatuaży na plecach

Wiadomo, że z tatuażem będziesz zżyty przez całe życie (no dobra, w dobie laserowego usuwania lub coverów to nie jest takie pewne), więc warto, by wzór wybrać z głową. Poniżej kilka klasycznych motywów, które na plecach prezentują się naprawdę konkretnie!

Mężczyźni często wybierają krzyż na plecach, kiedy chcą mieć większy tatuaż – jest to wzór symetryczny, który naprawdę doskonale wygląda. Ponadczasowym wyborem dla facetów jest też czaszka, lwy, smoki i niedźwiedzie. Świetnym pomysłem na mały, męski tatuaż na plecach jest napis, który coś będzie znaczył dla właściciela. Oczywiście napis można stworzyć też na cały kark, także wszystko zależy od wielkości czcionki.

Jeżeli chodzi o tatuaż dla kobiety, to wspaniale na damskim ciele prezentują się orientalne motywy – można wybrać kolorowe mandale, smoki czy kwiat lotosu, jako swój wzór na tatuaż na plecach. Kobiety często tatuują skrzydła na plecach. Skrzydła, podobnie jak krzyże, są symetryczne, stąd ich wielkie powodzenie przy wyborze motywu do tatuowaniu pleców. Dziewczyny chętnie wybierają też motywy piórek, ptaków czy kwiatów – obecnie, obok nieśmiertelnej róży, pojawiają się też coraz częściej piwonie czy polne kwiaty. Twój tatuaż możesz zrobić w stylu, jaki najbardziej ci odpowiada. Inspiracji dostarczy najlepiej portfolio artysty na TattooArtist.pl, u którego planujesz się tatuować. Projekt może być abstrakcyjny, realistyczny, graficzny, w stylu dotwork. Tym, co przemawia, by wytatuować plecy jest fakt, że taki tatuaż bardzo łatwo schować pod ubraniem – ważny, gdy w pracy krzywo patrzą na dziary (lub gdy nie chcesz szokować mamy). Zobacz, co pasuje do ciebie najlepiej i dziaraj!

Milena Szczurowska

Pobierz aplikację

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.