Tatuaż wiking — historia wzoru, znaczenie i inspiracje

INKspiracje lis 18, 2022

Wikingowie to grupa skandynawskich wojowników, których działanie przypada na VIII wiek. Zajmowali się organizowaniem dalekich wypraw, które miały różnorodny charakter. Każdy z nich miał na swoim ciele tatuaże. Miały one za zadanie chronić wikinga przed złem, wyznaczać ścieżkę oraz dodawać siły. Obecnie wiele podobnych wzorów można spotkać na ciałach osób odwiedzających studio tatuażu.

Tatuaż wiking — historia wzoru

Wzory tatuaży wikinga przybierały rozmaite kształty. Tylko nieliczne z nich są znane do dzisiaj, a ich symbolika nadal pozostaje tajemnicą. Jednak na podstawie mitologii skandynawskiej można przypisać im poszczególne kategorie.

Sami wikingowie tatuowali sobie symbole, które miały dla nich ogromne znaczenie. Były to między innymi tatuaże, które miały zapewnić im siłę, spokój lub utrzymywać na obranej przez nich ścieżce. Dziary nawiązywały do wierzeń skandynawskich ludzi oraz bóstw, między innymi Odyna czy Thora.

Dlatego można spotkać w źródłach tatuaże nawiązujące do młota Boga Piorunów czy mityczny kompas. Miał on wyznaczać drogę duszy wikingów i dbać o nich podczas wypraw. Tatuaż miał dla nich specjalną moc. Umożliwiał im utrzymanie się na wcześniej wyznaczonej ścieżce bez ryzyka zboczenia z niej.

Sklep - Kosmetyki
Sklep - Kosmetyki

Po tym, jak era wikingów zakończyła się, pozostało wiele podań oraz wierzeń ludowych na ich temat. Sama mitologia skandynawska jest w dalszym ciągu chętnie tłumaczona oraz analizowana. Dlatego z czasem temat wikingów nie osłabł, a wręcz cały czas przybiera na sile. Dlatego wśród klientów studio tatuażu coraz częściej znajdują się osoby, które chcą tatuować sobie wzory nawiązujące do wikingów lub nawet same postacie. Mogą to być osoby, które mają korzenie skandynawskie. Jednak bardzo często są to ludzie, którzy są zafascynowani kulturą wikingów i takie tatuaże mają dla nich znaczenie symboliczne.

Rodzaje tatuaży z wikingami — kolorowy czy czarny?

Znaczenie tatuaży wikingów opierało się przede wszystkim na wierzeniach skandynawskich. Dlatego najlepiej zapoznać się z kulturą tych ludzi przed wykonaniem dziary. W ich przypadku były to najczęściej jednobarwne wzory. Podobnie obecnie. Polecamy, żeby Twój tatuaż również był czarny. W ten sposób możesz oddać szacunek tym, na których się inspirujesz.

Zwróć uwagę na to, co oznacza wikingów tatuaż. Jeżeli jest on związany z bronią lub bogami skandynawskimi, zdecydowanie powinien opierać się na jednej barwie.

Jednak tatuaż z wikingiem to nie tylko symbole, które zgodnie z historią nosili oni na swoich ciałach. To również postaci wikingów, tatuowane na różnych częściach ciała. Tatuaż z motywem wikinga może wydawać się fascynujący, ciekawy i inspirujący. Dlatego jeżeli chcesz zrobić dziarę z podobizną wikinga np. Ragnara, Flokiego lub Ivara bez Kości, możesz postawić na kolorowy wzór.

Dlatego proponujemy tutaj zastosować następujący podział. Jeżeli interesuje Cię męski tatuaż z wikingiem, możesz dowolnie manewrować kolorami oraz stylami. Jest to w znacznej mierze uzależnione od Twoich upodobań oraz gustu. Zależy również od wyobraźni Twojego tatuatora. Jeżeli jednak chcesz tatuaż rękaw wikinga ze wzorami nawiązującymi do kultury skandynawskiej, warto postawić na jednolitą barwę.

Miejsce na ciele idealne na tatuaż z wikingiem

Czy istnieje miejsce na ciele, które jest idealne na tatuaż z wikingiem? Podobnie jak w przypadku innych wzorów, to wszystko zależy od Twoich preferencji. Polecamy, żeby wiking znalazł swoje miejsce na żebrach lub ramieniu. W tych miejscach istnieje możliwość ciekawego wyeksponowania całej dziary i zwrócenia na nią uwagi.

Jeżeli decydujesz się na całą postać wikinga, tak, żeby było widać nawet jego spodnie czy buty, dobrym rozwiązaniem będą plecy lub "rękaw". Tutaj możesz dać ogromne możliwości tatuatorowi, który wykona dla Ciebie wyjątkową dziarę. Pamiętaj, że tatuaż to wyjątkowa praca. Szukając inspiracji zastanów się od czego zależy Twoja chęć posiadania akurat takiego wzoru. Poświęć trochę czasu na szukanie idealnego artysty, który odpowiada Twoim oczekiwaniom.

Tatuaż wikinga może przybierać rozmaite kształty. Jest to uzależnione od Twoich preferencji oraz pomysłu na samą dziarę. Najbardziej popularne są te nawiązujące bezpośrednio do wierzeń skandynawskich. Jednak często zdarzają się również tatuaże z podobiznami samych wikingów.

Dominika Seratowicz

A Ty, masz już pomysł na tatuaż wikinga? Jak nie kliknij tutaj i zobacz inne takie tatuaże znajdujące się w serwisie TattooArtist.pl

Kredyt na tatuaż - inwestycja w pasje i marzenia | Poradnik finansowy
Czy marzysz o wymarzonym tatuażu, ale obawiasz się wysokich kosztów? Nie martw się, istnieje na to sposób. Kredyt na tatuaż może być doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zrealizować swoje marzenia, ale nie mają wystarczających oszczędności. W tym artykule przedstawimy Ci zalety i wady finans…

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.