Tatuaż kwiat lotosu - znaczenie, cena, symbolika

INKspiracje mar 15, 2022

Tatuaż, jakim jest kwiat lotosu, jest wzorem, który bardzo często wybierany jest przez kobiety. Kwiat lotosu (tatuaż) symbolizuje przede wszystkim harmonię oraz niewinność. Wzór ten może być wykonany w najróżniejszych miejscach ciała, jednak największą popularności cieszy się tatuaż kwiat lotosu na ręce, a także, jako większy projekt - na udzie.

Jeśli chodzi o pochodzenie wzoru, jakim są tatuaże kwiatu lotosu, sięga ono głęboko i szukać można ich w buddyzmie oraz hinduizmie. Przedstawiany w ten sposób Budda ma symbolizować, najprościej mówiąc, boskość i odrodzenie. Właśnie, dlatego kwiat lotosu tatuaż mały lub całkiem spory, bardzo często wybierany jest przez wyznawców buddyzmu, szczególnie w Japonii, z której to kwiat lotosu pochodzi.

Kwiat lotosu - co oznacza tatuaż z takim wzorem?

Kwiat lotosu, tatuaż, znaczenie ma bardzo bogate. Lotos, jako roślina sama w sobie, posiada - co jest zrozumiałe - kwiatostan, który ma płatki, kwiaty, a więc płatki i życie dają mu nasiona. To wszystko jest oczywiste, ale tatuaż kwiat lotosu geometryczny sam w sobie już tak oczywisty nie jest. Rośliny to popularny wzór tatuażu, jednak lotos… Lotos jest czymś więcej, niż zwykła ozdoba Warto uświadomić sobie, że wybiera się nie tylko oryginalny i efektowny wzór, ale także akceptuje się głęboką symbolikę. Tatuaż mandala kwiat lotosu to wyjątkowo skomplikowany wzór, który od tatuatora wymaga naprawdę wielkich umiejętności, precyzji, a także dokładności oraz kreatywności. Wzór kwiatu lotosu idealnie sprawdzi się zarówno na większych powierzchniach, takich jak plecy, ale odnajdzie się także, jako mniejszy tatuaż. Jednak wracając do wątku, znaczenie takich tatuaży, można kojarzyć je przede wszystkim z religią, jaką jest buddyzm. To mistyczne przedstawienie oświecenia Buddy. Właśnie, dlatego modyfikacja taka jest bezpośrednio kojarzona ze znaczeniami takimi jak czystość umysłu i ducha, delikatność, a także doskonałość. Tatuaże złożone z kwiatu lotosu przypominają również o mądrości - wszak jest ona bezpośrednio kojarzona z wielkim Buddą, a dla niektórych może i nawet z innymi bóstwami. Tatuaż taki jest idealny dla osób, które chcą podkreślić swoją wolność, a także dojrzały i silny charakter oraz umysł.

Symbolika tatuażu z kwiatem lotosu a jego kolor

Kwiat lotosu, tatuaż na kostce, bądź w innym miejscu ciała, swoją symbolikę nie zawdzięczają tylko kształtowi, ale również kolorowi. W naturze owoc występuje wyłącznie w kolorze białym, żółtym oraz różowym. Jeśli mówimy o czerwonym kolorze, jest to oczywiście symbol miłości. Fioletowy lotos z kolei jest symbolem głębokiego mistycyzmu. Symbole na ciele w odcieniach barwy niebieskiej oznaczają mądrość, a także walkę i zwycięstwo duszy nad światem materialnym. Biały lotos, to jak nie trudno zgadnąć, oznaka czystości, niewinności i oświecenia. Kolor ten zanurza się także w dostojność i czysta miłość. Różowy kwiat lotosu jest symbolem boskości, a przede wszystkim Buddy. Dodatkowo warto wiedzieć,  że jest to kolor, który używa się przy tatuażu kwiatu lotosu, które w żaden sposób nie są powiązane z buddyzmem.

Tatuaż kwiat lotosu, jak pewnie już wiesz, ma naprawdę duże znaczenie i warto przemyśleć jego kształt oraz kolor, zanim wykona się go w profesjonalnym studio tatuażu u naprawdę doświadczonego artysty. Nawiązując jeszcze raz do umiejscowienia wzoru, kwiat lotosu - tatuaż - pod piersiami prezentuje się naprawdę zjawiskowo.

Tatuaż kwiat lotosu - ile kosztuje?

Jeśli chodzi o kosz tatuażu, inaczej będzie kosztował tatuaż kwiat lotosu na ręce, a inaczej na plecach. Pamiętaj o tym, że tatuaż kwiat lotosu znaczenie ma bardzo znaczące, dlatego niezależnie od proponowanej ceny modyfikacji zastanów się kilkukrotnie, czy to naprawdę to, czego potrzebujesz. Ceny tak precyzyjnych tatuaży u profesjonalistów, którzy dobrze wykonają swoją pracę, w zależności od wielkości, mogą zaczynać się od mniej więcej 350 złotych. Nie zapominaj, że i w przypadku tatuaży, jakość kosztuje i po prostu lepiej wydać więcej i cieszyć się wybitnym tatuażem, niż przez resztę życia ukrywać go pod warstwą ubrania.

A Ty, masz już pomysł na tatuaż kwiatu lotosu? Jak nie kliknij tutaj i zobacz inne takie tatuaże znajdujące się w serwisie TattooArtist.pl

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.