Tatuaż na palcach – inspiracja na nieśmiertelne wzory

INKspiracje sie 10, 2022

Ostatnimi czasy coraz większą popularność zdobywają tatuaże znajdujące się w bardzo widocznym miejscu – tatuaże na palcach. Właściwie jeszcze parę lat temu mało, kto by przypuszczał, że wytatuowane dłonie i palce będą coraz częściej widoczne na ulicach u "zwykłych" ludzi. Niemniej cieszy, że społeczeństwo coraz bardziej otwiera się na takie widoki i tatuaż, jako sztuka, coraz bardziej normalizuje się w przestrzeni publicznej. Jeżeli również Ty zastanawiasz się, jaki wzór świetnie sprawdzi się w takim miejscu, czytaj niżej.

Tatuaże na palcach – najpopularniejsze motywy

Chyba największym klasykiem, jeżeli chodzi o wzory tatuaży na palcach, są pojedyncze litery, które tworzą napis (jak na przykład „love” i „hate” na obu dłoniach). Tatuaż na palcach napis to sposób na wyróżnienie się z tłumu i zaakcentowanie buntowniczej natury – takiej dziary nie da się niczym trwale zakryć (chyba, że ktoś codziennie paraduje w rękawiczkach). Dobrze, zatem jest poważnie się zastanowić, co chcemy mieć wydziaranego na palcach, bo będziemy mieć ten widok przed oczami mega często.

Pomysłem na damski tatuaż na palcach jest wydziaranie sobie jednej lub kilku obrączek czy pierścionków. Nie muszą to być oczywiście realistycznie oddane 1:1 kopie prawdziwej biżuterii, chodzi raczej o formę dziarki biegnącej dookoła palców. Tatuaż taki może być zrobiony z kropek, znaczków, motywów roślinnych – pole do popisu jest może niewielkie, bo i przestrzeń nie za duża, ale doświadczony tatuator z pewnością fajnie ogra ten temat i dłonie będą wyglądać doskonale z taka biżuterią.

Kolejnym modnym motywem dziaranym na palcach są oczy. Graficznie przedstawione, szeroko otwarte oko wygląda dobrze solo jak i w otoczeniu innych symboli na palcach (serca, mini kotwice, pióra, diamenty) – wszystkie wzory składające się z prostych linii powinny wyglądać ciekawie na tej części ciała.

Jeżeli kusi nas tatuaż kropki na palcach, to możemy zastanowić się dwa razy przed wykonaniem akurat takiego wzoru. Kropki tatuowane na palcach czy też twarzy wywodzą się z więzienia, gdzie symbolika tatuowanych wzorów była bardzo konkretna i poszczególne wzory niosły za sobą jasną symbolikę. Na przykład wzór pięciu kropek, dziaranych przy kciuku, oznaczał odbywanie wyroku.

Skąd czerpać inspiracje na tatuaż na palcach?

Nie jest niczym nowym, że obecnie inspiracje czerpiemy głównie z sieci (z ręką na sercu, kto ostatnio odwiedził salon tatuażu by przeglądać dostępne segregatory z gotowymi wzorami?). Internet daje doskonałą możliwość wyszukiwania czy tradycyjnie pytając Google czy operując hasztagami na insta czy Pintereście. Oczywiście źródłem mogą być bezpośrednio strony artystów, których prace nas interesują a także różne słynne (mniej lub bardziej) osoby…

Gwiazdorskie tatuaże na palcach, czyli inspiracje z Instagrama

Cała rzesza gwiazd, także tych znanych chyba każdemu, kto ostatnich dziesięciu lat nie spędził pod kamieniem, posiada różnego rodzaju tatuaże na palcach. I tak np. Rihanna zdecydowała się na oldskulową klasykę, czyli napis „love” na palcu. Z kolei Emilia Clarke, znana wielbicielom „Gry o tron” ma na najmniejszym palcu wytatuowaną małą, puchatą pszczołę.

Nie należy sądzić, że tatuaże na palcach to jedynie damski pomysł, co to to nie. Wielu facetów decyduje się na konkretne dziary w tym miejscu. Wśród znanych gości z wydziaranymi palcami prym wiodą raperzy – na polskiej scenie wytatuowane palce ma chociażby Mioush ( chyba nikogo nie dziwi, że znaki układają się na knykciach w napis „KATO”) oraz Sobota, Bonson czy, za Wielką Wodą – Post Malone.

Czy tatuaże na palcach są bolesne?

Wszyscy, którzy obawiają się bólu, z pewnością ucieszą się z wiadomości, że palce tatuuje się niezwykle szybko. Zatem nawet, jeżeli miałoby to być doświadczenie bolesne, to będzie krótkotrwałe. Wiadomo, że czynnikiem decydującym o tym, czy tatuaż na palcach boli jest nasz próg bólu, więc jest to kwestia indywidualna.

Ile kosztują tatuaże na palcach?

Na cenę tatuażu zawsze składa się kilka czynników. Między innymi jest to wielkość wzoru (im większy tym dłużej zajmie dziaranie), skomplikowanie (ilość cieniowania, przejść kolorów, detali), marża studia czy artysty, u kogo się dziaramy, szalejąca inflacja… I coś by się jeszcze znalazło. To, że tatuaże na palcach siłą rzeczy nie będą wielkie, nie powinno nas od razu nastrajać, że zapłacimy pięćdziesiąt złotych. Musimy zdawać sobie sprawę, że tatuażysta także dla małej dziarki musi poświęcić chwilę na przygotowanie wzoru oraz studia na nasze przyjęcie – przy małych tatużach normy sanitarne nadal obowiązują.  Zatem jest pewna kwota, poniżej której po prostu nie da się zejść. Można przyjąć, że decydując się na tatuaż na palcach powinniśmy liczyć się z ceną od 200 zł wzwyż.

Podsumowując, tatuaże na palcach staja się coraz popularniejsze, coraz mniej osób gorszą i coraz więcej ludzi czuje, że mogą pozwolić sobie na ozdobienie tego miejsca na ciele. Tatuaże takie nie są niewidoczne, więc fajnie będzie mądrze wybrać artystę i wzór. Powodzenia!

Milena Szczurowska

Pobierz aplikację

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.