Tatuaż dla par, czyli wzory idealne dla zakochanych

INKspiracje sie 08, 2022

Zakochani ludzie pragną w różny sposób manifestować swoje wspólne szczęście. Często socjale świeżej zakochanej pary zaczynają obfitować w masę wspólnych zdjęć czy wyznań miłości (a niektórzy idą nawet krok dalej – łączą swoje konta w jedno wspólne, co nierzadko kończy się … dosyć słabo). Jeżeli jesteśmy bardzo pewni swojej drugiej połówki, to fajnym pomysłem na posiadanie czegoś, co nas połączy praktycznie na zawsze, będzie zrobienie sobie razem jakiejś fajnej dziary. Poniżej zestawienie wzorów, które idealnie się do tego nadają!

Tatuaż dla par – na jaki wzór się zdecydować? Kłódka i zamek, słońce i księżyc

Wszystkie wzory, które łączą się ze sobą, gdy zakochana para pokazuje się razem, są obecnie bardzo na topie. Odchodzi się zatem od dosyć niebezpiecznych pomysłów na tatuowanie imienia swojej miłości. Nie chcę brzmieć zrzędliwie, ale imię osób, które żałowało takiej decyzji, brzmi legion. No ale obecnie są możliwości laserowego usunięcia bądź przykrycia niechcianego wzoru coverem. Jednak by tak nie kombinować, można zdecydować się na bardziej „neutralny” wzór, który również solo będzie wyglądał zupełnie okej. Tatuaż dla par klucz i kłódka to jeden z takich sekretnych wzorów. Nie dość, że oba wzory można naprawdę ładnie przedstawić graficznie, to mają jeszcze swoją symbolikę – kłódkę da się otworzyć tylko dedykowanym do niej kluczykiem, zatem nawiązanie do jedynej i prawdziwej miłości jest nader jasne.

Dobry pomysł na tatuaże dla par to także motyw słońca i księżyca, trochę jak jing i jang, czyli dopełnianie się wzajemne, tworzenie jednej uzupełniającej się całości – świat nie może funkcjonować ani bez słońca, które daje życie, ani bez księżyca, dzięki któremu wypoczywamy.

Sklep - Kosmetyki
Sklep - Kosmetyki

Kolejną inspiracją, szczególnie na mały tatuaż dla par, może być tatuaż puzzle – dla par, które naprawdę do siebie pasują. Pomysł jest zarazem prosty ale gdy trafimy do dobrego artysty, to z pewnością podejdzie to tematu indywidualnie tak, by wzorek oddawał jak najlepiej osobowość pary.

Inne popularne motywy dla zakochanych to tatuaż dla par lwy i korona. Dla par czujących, że ich uczucie jest prawdziwie majestatyczne, takie królewskie atrybuty jak korona pasować będą doskonale. Wzór taki może być mniejszy jak i większy, w czerni lub w kolorze. Dodatkowo wyglądać będzie równie dobrze solo – po prostu dla człowieka, który zna swoją wartość i sam siebie ukoronował. Podobnie będzie z innym królewskim tatuażem, czyli motywem lwa. Lew jest król puszczy, lwica jego wybranką i motyw ten zadowoli pary, które chcą mieć na ciele nieco mniej oczywisty wzór.

Znaczenie i symbolika tatuaży dla par – uwiecznienie miłości

Jak wspominałam już, tatuaże mogą połączyć prawie na zawsze! Stąd ta niesłabnąca popularność dziarania sobie razem imion, sekretnych symboli czy napisów. Decydując się na wspólny tatuaż manifestujemy drugiej połowie i całemu światu, że jest to ten jedyny/ta jedyna i jesteśmy gotowi poświęcić kawałek własnej skóry, by pokazać miłość światu. Z drugiej strony, jeżeli uczucie wygaśnie, to taki sentymentalny tatuaż będzie nam przypominał o tym, jak człowiek może się pomylić. Od czego są jednak lasery! Dodatkowo nie warto nastawiać się tak pesymistycznie, wszak nikt decydując się na romantyczny tatuaż nie myśli o tym, że coś może się nie udać.

Najpopularniejsze miejsca na ciele na tatuaż dla par

O tym, gdzie wytatuować sobie wspólną dziarę decydują zazwyczaj prywatne preferencje. Raczej nie ma konkretnego rankingu najczęściej wybieranych miejsc. Zazwyczaj rozmiar oraz to, czy para chce, by tatuaże były widoczne, decyduje o miejscu na ciele gdzie będziemy się dziarać. Przykładowo gdy chcemy mieć tatuaż dla par skrzydła, to ręce lub plecy będą dobrym wyborem na ten dość śmiały i zazwyczaj duży motyw. Jeżeli decydujemy się na jakiś oryginalny napis, to fajnie będzie wyglądał umieszczony w poprzez obojczyków. Wybór jest nieograniczony, wyobraźnia podpowie Wam z pewnością najfajniejsze miejsce– czy będzie to nadgarstek na mniejszą dziarkę czy spory tatuaż na ramieniu.

Reasumując, najpopularniejsze motywy na wspólne, zakochane dziary to wszystkie te, które w jakiś sposób nawiązują do siebie nawzajem lub uzupełniają. Mogą być to klasyczne motywy symbolizujące miłość (serce, klucze, cytaty) ale także słynne pary – jak myszki Mickey i Minnie. Inspiracją i pomocą niech służą profile artystów jak i "miłosne" hasztagi na TattooArtist.pl.

Milena Szczurowska

Last Minute Tattoo
Wolne sesje, guest spoty, walk in. Sprawdź i Zarezerwuj termin.

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.