Tatuaż na udzie — jak o niego dbać? Czy boli?

INKspiracje lut 24, 2022

Tatuaż na udzie to piękna i widoczna ozdoba ciała, którą mimo wszystko można ukryć pod ubraniami. Właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się na jego wykonanie. Zastanawiasz się, czy jest to odpowiednia opcja dla Ciebie? Zebraliśmy najważniejsze informacje na temat bólu, gojenia i pielęgnacji, a także przygotowaliśmy wzory, które możesz wykorzystać, jako inspirację!

Tatuaż na udzie — jaki motyw wybrać?

Jeśli chodzi o inspiracje tatuażu na udzie, to jest ich całkiem sporo. Wynika to z faktu, że obszar ten jest naprawdę duży, więc można na nim wykonać zarówno ogromne projekty, które z łatwością przerobisz na całą nogawkę lub drobniejsze motywy. Zobacz nasze propozycje.

Tatuaż na udzie damski kwiaty

Tatuaż na udzie damski róże to jeden z najpopularniejszych wzorów. Ten motyw wygląda przepięknie i jest bardzo kobiecy! Oczywiście istnieje ryzyko, że będzie on banalny, jednak jeżeli wybierzesz tatuatora, który doskonale czuje się w takich propozycjach, z  pewnością przygotuje Ci wyjątkowy projekt. Tatuaż na udzie róże, najlepiej prezentuje się rozciągnięty na całej jego przestrzeni. Gdy kwiaty są zbyt drobne, wzór nie wygląda już tak rewelacyjnie.  Wbrew pozorom mężczyźni także decydują się na róże, jednak są one zwykle dodatkiem do innych elementów, np. czaszek. Jeśli ten rodzaj kwiatów ci nie odpowiada, możesz postawić na tatuaż kwiat lotosu na udzie, który będzie wyglądał równie rewelacyjnie, szczególnie w kolorze!

Mały tatuaż na udzie napis

Jeżeli chodzi o tatuaż na udzie napis, to ten wzór jest chętnie wybierany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Najczęściej różnica jest w czcionce. Panie wolą bardziej subtelną kaligrafię. Panowie stawiają na mocne, wyraźne litery. Tatuaże tego typu są zazwyczaj duże, gdyż na udzie mamy sporo przestrzeni. Możesz więc wytatuować sobie ulubiony cytat, a nawet wiersz! Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wybrać delikatny, mały wzór, jeśli takie preferujesz.

Tatuaże na udach przechodzące na pośladek

Na koniec jeszcze tatuaż na pośladku i udzie. To rewelacyjna opcja, jeżeli lubisz bardzo duże projekty. Warto jednak zadbać o to, aby całość wykonywał jeden tatuator w sprawdzonym studio. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zachowacie spójność. W przypadku takich opcji najlepiej sprawdzają się motywy florystyczne, geometryczne wzory, mandale, tatuaż na udzie koronka lub indywidualne projekty w klimacie fantasy.

Czy tatuaż na udzie jest bolesny?

Czy tatuaż na udzie boli? Większość osób ból ocenia jako średni, podobny do tego przy ramionach. Są miejsca, które bolą zdecydowanie bardziej, np. klatka piersiowa czy żebra. Nie zmienia to jednak faktu, że każdy z nas ma inną wrażliwość w ciele, więc może okazać się, że to właśnie tatuaże na udach będą bolały Cię bardziej niż np. na plecach. Może to wynikać z faktu, że motyw będzie wymagający i igła zostanie wkłuta kilka razy w jedno miejsce.

Jak dbać o tatuaż na udzie?

Tatuaże tego typu należy pielęgnować tak samo, jak wszelkie inne. Po zakończeniu procesu gojenia, warto stosować różnego rodzaju preparaty przeznaczone do dbania o tatuaże. Chronią one przed łuszczeniem, działaniem słońca czy blaknięciem. Tatuaż kobiecy na udzie, warto też w pierwszych tygodniach zakrywać znacząco przed słońcem. Panowie noszą zwykle dłuższe szorty, więc nie powinno stanowić to problemu.

Teraz już wiesz, jaki tatuaż damski na udzie, a jaki męski, będzie świetnie wyglądał. Decyzja podjęta? Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszystkie Twoje wątpliwości!

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.