Fani tatuażu ze Śląska szykujcie się! Katowice Tattoo Konwent nadciąga

Na czasie wrz 14, 2021

Śląscy miłośnicy obrazów na ciele musieli czekać aż dwa lata na powrót największej imprezy promującej kulturę tatuażu. Festiwal w Katowicach zamyka tegoroczny cykl imprez pod szyldem Tattoo Konwent powered by Perła, która zanim zawitał na Śląsk, odwiedził już Wrocław i Poznań. Swój udział zapowiedziało 300 tatuatorów, z ponad 60 studiów tatuażu! Patrząc na wynik frekwencyjny obydwu poprzednich wydarzeń (ponad 11 tys. uczestników) można zdecydowanie powiedzieć, że Tattoo Konwet to jedna z tych impreza, za którą ludzie tęsknili.

Już niedługo Katowice staną się miastem, w którym średnia zawartość tuszu pod skórą przypadająca na jednego mieszkańca będzie prawdopodobnie najwyższa na świecie. To tu, w dniach 2-3 października, na Placu Sławika i Antalla 1 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, odbędzie się Katowice Tattoo Konwent powered by Perła.

Każda impreza z cyklu Tattoo Konwent jest jak tatuaż - zostaje z jej uczestnikami na całe życie, ponieważ liczba atrakcji, które czekają na odwiedzających jest naprawdę imponująca. Najważniejszą z nich jest oczywiście możliwość zobaczenia prac najwybitniejszych artystów tatuażu z Polski, a często także ze świata. W tym roku na katowickim konwencie będzie aż trzystu twórców, co daje szansę zobaczenia praktycznie całego przekroju styli tatuażu.

Najważniejszą część imprezy stanowią konkursy na najlepsze tatuaże w aż dziesięciu kategoriach. Katowice będą pierwszym miastem-gospodarzem w historii Tattoo Konwent, gdzie jury przyznające nagrody będzie w całości złożone z kobiet.

Nie tylko tatuaże

Konwent tatuażu w Katowicach to nie tylko aplikowanie tuszu pod skórę. To również szereg różnorodnych i ciekawych atrakcji. Gdy ktoś zmęczy się chodzeniem i oglądaniem tatuaży, będzie mógł nabrać trochę energii, dzięki kaloriom ze strefy foodtrucków i kofeinie ze strefy kawowej. Akumulatory można również ładować w strefie relaksu, gdzie o rozluźnienie uczestników zadbają służący radą i masażem fizjoterapeuci.

A na tych, którym oglądanie tatuaży dostarcza za mało bodźców, będą czekać koncerty zespołów Konstelacje i Izzy and the Black Trees. Na scenie pojawią się także artyści sztuk alternatywnych. Mike Garcia, paryżanin znany z występów na całym świecie, zaprezentuje efektowne fire show. LUQO ART, finalista programu Mam Talent, zademonstruje publiczności swoje zdolności ekwilibrystyczne, a Berenika Nienadowska-Krajewska pokaże piękno tańca na rurze. Miłośnikom motoryzacji polecamy strefą HotBall, w której znajdą się stare, klasyczne perełki motoryzacji.

Nie zabraknie dzieł sztuki w bardziej klasycznej wersji, gdyż swoje prace wystawią fotograf m.in Witold Ziomek i Olo Kostko. Zapowiadają się więc dwa dni pełne sztuki, inspiracji i rozrywki.

Bilety w przedsprzedaży internetowej dostępne są w cenach promocyjnych: 45 zł – bilet jednodniowy, 55 zł – dwudniowy, 300 zł – bilet VIP. Wejściówki na wydarzenie zakupić będzie można także przy wejściu na teren wydarzenia. Za bilety w dniu imprezy fani tatuażu zapłacą 55 zł (bilet jednodniowy - sobota lub niedziela) lub 70 zł (karnet dwudniowy).

Bilety i program wydarzenia na: tattookonwent.pl

Zobacz jak było w tym roku na Tattoo Konwent w Poznaniu i Wrocławiu:

Tatuaże podbiły Wrocław. Tattoo Konwent wielkim sukcesem [FOTOGALERIA]
W niedzielę 1 sierpnia zakończyła się 9. wrocławska edycja, która była jednocześnie 32. edycją ogólnopolskiego cyklu spotkań z tatuażem artystycznym Tattoo Konwent powered by Perła. Frekwencja dopisała. Imprezę odwiedziło około 6000 osób. W 10 kategoriach konkursowych przyznano 30 nagród za najlepsz…
Tłumy fanów tatuażu na Poznań Tattoo Konwent! [FOTOGALERIA]
Poznań czekał na to wydarzenie dwa lata. Piąta poznańska edycja Tattoo Konwent odbyła się w weekend 21-22 sierpnia 2021 w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich. W konwencie wzięło udział ponad 5500 miłośników tatuażu a swoje tatuatorskie umiejętności prezentowało blisko 400 artystów z różn…

Tattooartist.pl

TattooArtist.pl to serwis skupiający najlepszych polskich tatuażystów. Podzielony jest na kategorie: tatuaż, wzór, tatuażysta i studio. Znajdziesz tu również wyrafinowane inspiracje i ciekawe treści.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.