Motylek Pana Leszka

Historia jednego tatuażu maj 26, 2022

Czy w pewnym wieku robienie sobie tatuaży nie przystoi? Nic podobnego! Doskonałym tego przykładem jest Pan Leszek, który mimo dojrzałego wieku zrobił tatuaż w studio Abrakadabra Ink w Bielsku-Białej. Wizyta miała miejsce w Marcu 2022 roku. Opiekę nad tatuażem sprawowała Kama Abramczyk - właścicielka studio i utalentowana tatuatorka. Postanowiliśmy zapytać ją m.in. o przebieg całej wizyty i jej doświadczenia z klientami w różnym wieku:

Jak przebiegała wizyta Pana Leszka w Twoim studio?

Pan Leszek przyjechał do mnie wraz z narzeczoną. Oboje robili sobie u mnie tatuaż. Zostali przyjęci u nas bardzo ciepło.

Czy to był projekt, który przygotowałaś z myślą o Panu Leszku czy gotowy wzór?

Pan Leszek chciał projekt motyla, kolorystykę wybrał sobie na sesji i wspólnie ustaliliśmy jak motyl ma wyglądać.

Ile trwała sesja?

Sesja trwała około godziny, dość szybko pracuję.

Ponoć do wykonania tatuażu zainspirowała Pana Leszka książka? Jaka to książka?

Niestety nie pamiętam tytułu książki, natomiast historia, którą nam opowiedział o książce przeczytanej w młodości, o odzyskaniu wolności wzruszyła nas wszystkich. Ten tatuaż planował już od lat, był już nawet w salonie tatuażu, ale nikt go należycie nie przyjął, tak trafił do mnie.

Czy zgłasza się do Ciebie więcej Klientów chcących wesprzeć Ukrainę poprzez tatuaż?

Oprócz dużej akcji, którą zorganizowaliśmy w Abrakadabra Ink, na rzecz pomocy Ukrainie „Tatuaże zamiast Bomb” był jedyną osobą, która w ten sposób chciała pokazać swoją solidarność z Ukrainą. Dużo o tym rozmawialiśmy, Pan Leszek dużo mi opowiadał. Bardzo podoba mi się jego postawa, ponieważ mówił o Wołyniu, że ma to w pamięci, jednak mimo tych okropnych wydarzeń z przeszłości naszych narodów. On całym sercem wspiera Ukrainę w obecnej sytuacji.

Często zdarzają Ci się dojrzali Klienci czy jednak przeważa młodzież?

Częściej mam przyjemność pracować z młodszymi klientami, w młodym i średnim wieku. Sporadycznie zdarzają się dojrzali klienci. Akurat dziś miałam taką klientkę, która na 50 urodziny chciała sobie zrobić tatuaż i…. Minęło 10 lat. Na 60 wiosen dostała tatuaż w prezencie od córki. Zrobiły sobie wspólny tatuaż.

Jak różnią się ich wybory co do wzoru i miejsca tatuażu?

Na pewno decyzja co do wyboru tatuażu jest bardziej przemyślana przez dojrzałe osoby, najczęściej tatuaż ma dla nich wartość sentymentalną, musi mieć znaczenie lub upamiętniać coś ważnego.

Czy zachowanie dojrzałych i młodych Klientów podczas sesji różni się znacząco?

Zdecydowanie tak. Tak kulturalnego i ciepłego klienta nie miałam nigdy wcześniej. Pan Leszek zauroczył mnie swoim sposobem bycia, jest dżentelmenem, odnosi się do ludzi z ogromnym szacunkiem. Teraz mało kiedy spotyka się takich ludzi. Młodzież jak to młodzież, śmiechy, hihy (co absolutnie uwielbiam) i uskuteczniam razem z nimi, mimo mojego podeszłego wieku heh.

A Ty, znasz kogoś kto rezygnuje z wymarzonego tatuażu, ponieważ obawia się opinii innych? Niech weźmie przykład z Pana Leszka. Wiek nie gra roli, gdy chodzi o upamiętnianie wspomnień w postaci tuszu pod skórą. A jeśli ten ktoś obawia się samej wizyty w studio, Abrakadabra Ink jest doskonałym miejscem na takie spotkanie.

Kama Abramczyk - Zobacz portfolio i zrób tatuaż
Kama Abramczyk - tatuażysta z Bielsko-Biała. Portfolio tatuaży, wzorów, informacje kontaktowe.

Małgorzata Dudziak

Miłośniczka kotów, sushi i tatuaży. Prowadzi sklep www.skinperium.pl oferujący boxy z kosmetykami do pielęgnacji tatuaży oraz pisze artykuły dla TattooArtist.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.